Sexuální násilí v Británii ukázalo, jak je politická korektnost zvrácená
KAROLINA STONJEKOVÁ
Čas od času se odehraje příběh, který odhalí, že doba, v níž žijeme, je ještě o něco šílenější, než jsme si mysleli. Přesně takový příběh se již několik let odehrává ve Velké Británii a jeho další dějství můžeme sledovat v těchto dnech. Kauza „Grooming Gangs“ ukázala, jaké to je, když policie (potažmo soudy) nepomáhají a nechrání, ale kvůli politické korektnosti zavírají oči a dívají se jinam.
Politickým hitem posledních několika let je boj s takzvanými dezinformacemi. Co však společnost ohrožuje podstatně více než tyto domnělé dezinformace, jsou informace ryze pravdivé – u nichž by si ale člověk zbožně přál, aby to skutečně bylo jen nějaké nepěkné a z prstu vycucané dezinfo. Do ranku „probůh, kéž by to nebyla pravda“, patří i skandál, který už několik let zaměstnává britská média a veřejnost. A který měl svého času výrazně zaměstnávat britskou policii a soudy – což kdyby se stalo, tak by nyní média a veřejnost nezajímal a nebyl by z toho poprask až v nejvyšších patrech britské politiky.
Hillsborough, Oldham nebo Rotherham… To jsou jen některá místa, kde roky docházelo k rasově motivovanému násilí. V hlavní roli pákistánské gangy, ve vedlejší mladé převážně bělošské dívky s často problematickým rodinným zázemím. Důležitou negativní roli si pak v celém příběhu zahrály britské úřady, které o běsnění násilnických gangů věděly, ale přistupovaly k němu tak, jako by se vůbec nic nedělo. Důvod, proč tomu tak bylo, je přitom až děsivě jednoduchý: úřady se bály, že pokud by po členech gangu šly, mohly by rozpoutat vlnu hněvu vůči pákistánské minoritě a samy by se staly terčem obvinění z rasismu.
Roky budovaná doktrína politické korektnosti tu zafungovala skvěle. Nezletilé (převážně) bílé dívky procházely nejkrutějším sexuálním násilím jen proto, aby se nikdo z nějaké menšiny nemohl cítit dotčen, aby se na žádnou menšinu neukázalo prstem. Zajímavé je, že když se naopak dva otcové týraných dívek pokusili své dcery osvobodit ze zajetí, konaly úřady velmi rychle a oba otce zatkly.
Přestože násilnické pákistánské gangy řádí v Británii už zhruba dvě desetiletí, mediální bouře se nyní rozpoutala proto, že se ministryně pro ochranu dětí Jess Phillipsová postavila proti tomu, aby byl podobný případ vyšetřován na celostátní úrovni. Phillipsové jde údajně o to, aby vše zůstalo v gesci lokálních úřadů – tedy v podstatě na té úrovni, kde dlouhodobě docházelo k přehlížení celé věci.
Ale paradoxů je tu více. V posledních letech se veřejně pořádají hony na domnělé sexuální predátory, bojuje se proti bílým mužům a jejich údajné toxické maskulinitě a nesmyslně se řeší, zda je možné za sexuální obtěžování považovat i to, když se na vás někdo v přeplněné tramvaji trochu více přitiskne. Řeší se jakési „sexualizované násilí“ a plamenně se debatuje o tom, zda je za sexuální nátlak možné označit, když se na vás muž na ulici usměje nebo vás kolega z práce pozve na večeři.
Diskutujeme o tom, jestli je znásilnění dostatečně právně postižitelné, ale když potom dojde k autenticky odpornému sexuálnímu činu, odhrne se roh koberce a všechna špína se dovedně smete přímo pod něj. Oběť prokazatelného násilí najednou není na prvním místě, protože největší ohledy je třeba brát na pachatele, přesněji řečeno na jeho etnický původ. Hlavně nevyvolat skandál. Hlavně ticho a klid…
To ticho a klid však může souviset ještě s jednou věcí, kterou během loňské návštěvy v Praze nastínil ředitel britské Free Speech Union Toby Young. Ten doslova řekl: „V posledních třech letech se v necelé polovině čtvrtí v Anglii a Walesu nepodařilo objasnit jediné vloupání. Policie je příliš zaneprázdněná sledováním tweetů (kvůli tzv. projevům nenávisti), než aby hlídala naše ulice.“ V kauze pakistánských násilníků tedy nemusel být problém jen v neochotě policie, ale také v tom, že strážci zákona mají zkrátka na práci důležitější věci – neboť hon na zločince ustoupil honu na občany za jejich projevy na sociálních sítích.
Kauza „Grooming Gangs“, kterou nyní žije a ještě nějakou dobu bude žít Spojené království, tak jasně ukazuje, jak pomýlené hodnoty dnešní (nejen) britská společnost, resp. její vlivná část, vyznává. Na jednu stranu brojí proti sebemenším náznakům sexuálního chování u bílých mužů, zatímco otevřené sexuální útoky mužů z etnických menšin přehlíží a snaží se je ututlat.
Stoupenkyně feministického hnutí, které vidí hrozbu v každém bílém příslušníkovi mužského pohlaví a hlasitě křičí, když se muž „opováží“ dámě otevřít dveře, jsou nyní zticha jako pěna. Najednou se žádný křik proti sexuálním dravcům neodehrává – což může být z části způsobeno i tím, že feministické spolky patřily k nejhlasitějším příznivcům neřízené migrace a etnicky pestré společnosti.
A k tomu všemu tu máme úřady a politiky, kteří dělají, že nic nevidí. Ti druzí proto, že i hlasy Pákistánců se ve volbách hodí, ti první kvůli tomu, že v časech všeobjímající politické korektnosti je lépe korektně mlčet než být „politickými korektníky“ označen za rasistu. Jestli někdy přišla ta správná chvíle přiznat si, že politická korektnost je zvrácený koncept, tak nyní.
IPRIMA.CZ
- Vnímáte ten kvikot? - 21.1.2025
- Pavel: Vláda důchodce neokrádá - 21.1.2025
- Za každoročním úmrtím 100 000 Američanů stojí Čína - 21.1.2025
A jak je možné, že „zametači“ ještě nesedi?!
úplně stejně možné jako mazání příspěvků zde
Feministky si ten dovoz cernochu vyřvaly, protoze cernosi maji delsi ocasy a vice casu na sex, nechodi do prace
Pákistánské ženy jsou hezčí. Naše ženy berou jako odpad. Rádi je ponižují.
Pákistánské ženy jsou hezčí. Naše ženy berou jako odpad. Rádi je ponižují.
Aby pákistánské rodiny v některých oblastech země splatily čestný dluh, tak jako kompenzaci nabídnou své dcery a v útlém věku je zasnoubí. Tato místní praxe se nazývá svara. Shromáždění džirgy (rady starších) jsou vůči ženám nemilosrdné, ve většině případů nemohou matky proti rozhodnutí otce vzdorovat.
Reklama
Článek
Když si malá Sanída jednoho slunečného odpoledne hrála ve vsi, spatřila náhle svého vylekaného otce, který jí přišel oznámit novinu: zasnoubí ji, aby vyrovnal „čestný” dluh.
Dívence je pouhých pět let a její život se má záhy zásadně změnit. Několik měsíců předtím se totiž její otec Alí Ahmad zapletl s jednou ženou ze sousedního údolí a na jejich milenecký vztah se přišlo. Aby nemusel za svůj románek zaplatit životem, slíbil, že provdá Sanídu a její sestřenici Sapnu za muže z rodiny své milenky.
V Pákistánu se dodnes stává, že rodiny nabízejí své dcery jako kompenzaci v případě nějakého sporu.
Této praxi se v údolí Svát, odkud malá Sanída pochází, říká svara. V tomto regionu na severozápadě země, kontrolovaném v letech 2007-2009 povstalci z fundamentalistického hnutí Taliban, je svara podle údajů místních úřadů dokonce stále častější.
Pákistánské dívky přicházejí o své dětství
V roce 2012 tam byl oficiálně zaznamenán jeden takový případ, zatímco loni jich bylo devět. Tato praxe každoročně násilně přetrhne dětství stovek malých dívek v celé zemi.
„Můj otec mě vyhledal, aby mi řekl, že mě zasnoubil s mužem, který se stane mým manželem,“ vypráví rozpačitě Sanída, jíž je dnes sedm let.
Na hlavě má zlatavý šátek protkaný červenými a slézovými vlákny. Její matka se proti tomuto sňatku stavěla, ale místní džirga, což je shromáždění starších z vesnice, byla vůči ženám nemilosrdná.
Svezte se na lavině slev a nakupujte výhodně. Na Zboží.cz nejvýhodnější ceny ubráníme
„Zpočátku jsme si mysleli, že dívku nemohou odvést, ale zesílili tlak a denně se Sanídy dožadovali,“ říká její strýc.
Dívka byla osvobozena, ale stejně trpí
Zoufalá dívčina rodina zkusila všechno, bez ohledu na zákon krevní msty ve společnosti, kde je čest rodiny posvátná, a nakonec podala žalobu na provinivšího se otce a členy vesnického shromáždění. Ti byli všichni zatčeni.
Pro Sanídu to bylo nečekané a šťastné rozuzlení. Přesto se však nevyhnula jistým nepříjemnostem. „Ve škole si na mě děti ukazovaly prstem a říkaly, že jsem byla nabídnuta v rámci svary,“ stěžuje si.
Její sestřenice Sapna však byla nucena podrobit se rozhodnutí místní džirgy. Byla provdána proti své vůli.
„Případů svary je mnoho, ale lidé se na policii neobracejí. S případy, které se týkají žen, se neodvažujeme jít před soud, a nevinné dívky pak tímto mlčením trpí,“ řekl Sanídin strýc.
Lidé nechtějí svědčit jeden proti druhému
Podle místních organizací jsou registrované případy „darování“ dívek k urovnání sporu jen viditelnou částí obrovského ledovce, který celá země raději nechce vidět.
„V případech svary nechtějí lidé svědčit jeden proti druhému, protože jsou z jedné vesnice nebo ze stejné komunity,“ poznamenal Navíd Chán, který je vysokým policejním činitelem ve městě Mingora v údolí Svát.
Reklama
„V takových případech nikdo nechce svědčit,“ přiznává Tabassum Adnan Safiová, což je předsedkyně jediné čistě ženské džirgy v zemi.
Protože chybějí důkazy, jsou obvinění nakonec většinou propuštěni. Tak bylo osvobozeno všech 12 lidí zatčených na základě žaloby v roce 2012. Pětašedesát osob zadržených loni v údolí Svát v souvislosti s devíti registrovanými případy svary zatím čeká na rozhodnutí soudu.
Pákistánská dokumentaristka Samar Minalláhová, která věnovala jeden svůj film násilně provdávaným dívkám, prohlašuje, že se nic nezmění, dokud policie a prokurátoři neobviní představené vesnice. To je ve venkovských oblastech země nadlidský úkol.
Někteří Pákistánci svaru uznávají
„Úřady musejí podniknout přísná opatření proti džirgám, aby jim zabránily porušovat zákony na ochranu žen,“ zdůrazňuje.
Přestože rostoucí počet pákistánských rodin svaru kritizuje, kontroverzní praxe má v zemi ještě své zastánce.
„Je to velmi užitečná praxe, protože umožňuje zachránit desítky životů a nastolit mír mezi rodinami, které jsou na smrt znepřátelené,“ soudí právník v Mingoře Saíd Karím Šalman.
„Když se pak s takovou dívkou špatně zachází, její rodina požaduje odplatu,“ říká. To podle něho chrání násilně provdané dívky před zlým zacházením.
Aku pilka výprodej. Výhodný set s příslušenstvím. Za likvidační cenu. Doprava zdarma.
Pokud to ovšem nevyvolá další konflikty a nekonečné kupčení s dívkami. Co by se stalo, kdyby se Sanídinou sestřenicí Sapnou, provdanou v rámci svary, začal její manžel špatně zacházet? Rodina Sapny by se mohla dožadovat odplaty a spor by mohl být urovnán zase prostřednictvím další svary.
já nevím, co proti těm negrůům máte. Vždyť to jsou tak civilizovaní lidé. Oni by mouše neublížili.
https://kaotic.com/video/ffe64dee_20241127205643_t
Trockismus v praxi. Stalin moc dobre vedel, co za xindl to je a proto za nim poslal toho psa Mercadera. Tahle levicacka havet jsou jeho deti. Jim proste vadi bila uspesna populace.
Ta malá hysterická Rusajda na fotografii u tohoto článku, která je kdovíproč oblečená do trička s britskou vlajkou, by potřebovala projet brutálně všechny díry černými kládami.
Ta malá hysterická Rusajda na fotografii u tohoto článku, která je kdovíproč oblečená do trička s britskou vlajkou, by potřebovala projet brutálně všechny díry černými kládami.