4.9.2023
Kategorie: Kultura a tipy

Seriál Eliška a Damián: Plané naděje, nesmyslná nuda a trapnost

Sdílejte článek:
.
Tak to měla být událost podzimní televizní sezóny. Několikaměsíční reklamní a marketingová masáž TV Prima měla u diváka vzbudit minimálně pocit zvědavosti, maximálně očekávání výbuchu supernovy na televizním nebi. Seriál Eliška a Damián měl mít dle primáků všechna nej. Super herecké obsazení, super herecké výkony, super lokace, super kostýmy, super děj … super všechno. Výsledek … trapná sračka. Není tam vůbec nic. Ochotnické výkony špatných herců, žádný děj a pocit trapnosti z celku. Jestli toto má být to nej co může český televizní divák očekávat na obrazovce,  je to více než smutné a jen to dokazuje, že české televize jedou radikálně z kopce. Dovoluji si váženým čtenářům přinést jedno výstižné hodnocení tohoto “veledíla”, které přinesl V. Rynda na reflex.cz:
 

.

.

Těžko po jednom dílu soudit nosnost zápletky s cestováním v čase, zatím nerozvinuté, i chemii mezi hlavními postavami, zatím neexistující. Celkové ladění se v následujících epizodách ale těžko změní. Eliška a Damián není výpravná podívaná, i když jeden dva kvazihistorické interiéry lahodí oku a rokokové kostýmy nevypadají špatně, nýbrž takzvaný „nekonečný seriál“, jakkoliv limitovaný tuctem částí: toporně hrané postavy na sebe mluví v papundeklových kulisách několika málo prostředí a plní stopáž bez ohledu na dramaturgii nebo dynamiku vyprávění.

.

.

A když už divák konečně skoro spí, přijde moment, nad kterým vytřeští zavírající se oči dokořán. Naprosto nesourodá sociálně-kritická linie (Eliščině kolegyni Jolaně manžel neplatí alimenty a vyhrožuje jí odebráním dětí) exploduje scénou, v níž křehká hlavní hrdinka složí na zem třikrát tak těžkého chlapa, aby se pak mohla blýsknout podprsenkou.

.

O tom, jaké naděje Prima v Elišku a Damiána vkládala, svědčí i agresivní způsob, kterým ho propagovala nejrůznějšími kanály. Soudě podle reakcí na sociálních sítích diváky takový nátlak spíše odrazoval. Nářez, který teď seriál od publika na internetu dostává, je kvůli tomu možná ještě o něco intenzivnější, ale nezasloužený není.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)