21.11.2022
Kategorie: Ze světa

Šéfdiplomat EU Borrell: Více než 17 stupňů v bytě je „zločin proti hodnotám EU“

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

Sankce proti Rusku, energetická krize, inflace. Studená zima je hned za rohem. Pro šéfa diplomacie EU Josepa Borrella (75) zřejmě není pořád dost chladno. Nyní by bylo prý na čase dokázat, že jsme ochotni zemřít za ideály demokracie.

Borrell označil teplotu v bytech nad 17 stupňů Celsia za „zločin proti evropským hodnotám“. Přesná citace: „Stojíme před volbou mezi svobodou a pohodlím. Hodně jsme mluvili o tom, že jsme ochotni zemřít za ideály demokracie, teď je čas to dokázat.“

Obecně je Borrell znám svým „delikátním vyjadřováním“. Šéfdiplomat Evropské unie se před pár týdny opět postaral o rozruch.

Během akce Evropské diplomatické akademie v Bruggách přirovnal Borrell Evropu k zahradě, zatímco zbytek světa je džungle.

“Žádná zeď ani plot na světě zahradu neochrání. Džungle roste příliš rychle a zeď proto nikdy nebude dostatečně vysoká. Evropané se proto musí vydat do džungle. Jinak nás zbytek světa napadne jinými způsoby a jinými prostředky.” – Kritici ho obviňují z kolonialismu, jeho slova prý zněla, jako by pocházela z 18. nebo 19. století.

Text tweetu:

“Josep Borrell called the temperature in apartments above +17° a crime against European values!
“We are faced with a choice between freedom and comfort. We have talked a lot about being willing to die for the ideals of democracy, it’s time to prove it.”

 

Ivan David

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (26 votes, average: 4,65 out of 5)
Loading...
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)