2.2.2023
Kategorie: Politika

Rychetského hrubé profesní selhání

Sdílejte článek:

JINDŘICH RAJCHL

Jsem bytostně přesvědčen, že předseda Ústavního soudu, a potažmo jakýkoliv soudce naší nejvyšší stolice, by v žádném případě neměl veřejně prezentovat své politické preference, ať už jsou jakékoliv.


Vyjádření Pavla Rychetského k výsledku prezidentských voleb proto považuji za hrubé profesní selhání.

Když už nás tedy ta současná politická sebranka za každou cenu tlačí na západ, tak by bylo na místě uvést, že například v USA by něco takového bylo naprosto nepředstavitelné a soudce, jenž by se podobného jednání dopustil, by byl okamžitě médií dotlačen k rezignaci.

Pavel Rychetský tímto svým vyjádřením korunoval smutnou éru svého panování, jež se do historie zapíše jako doba zpolitizování Ústavního soudu ČR.

S ohledem na to, že příštího předsedu budou vybírat tři Petři (Pavel, Kolář, Fiala), považuji vyhlídky na nápravu tohoto neutěšeného stavu za velmi mlhavé.

Respektive jsem přesvědčen, že to bude ještě horší.

Jediná naděje spočívá v tom, že by Miloš Zeman nakonec přece jen zvolil variantu triumfálního odjezdu do západu slunce a najmenoval soudce sám.

Spekulace svazácké pětikoaliční úderky a nově zvoleného prezidenta o tom, že by se jednalo o neústavní krok, jsou jen křečovitou pokusem o zpochybnění nezvratného faktu, že do 8.3.2023 je prostě prezidentem Miloš Zeman.

Pevně doufám, že vidí, co se na nás žene a že náš Ústavní soud dalším politickým aktivistou řídit nenechá.

 

Jindřich Rajchl

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (27 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)