21.5.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Historie

Rusofobní propaganda nezná hranic

Sdílejte článek:

PETR ZBOBINSKÝ

Objevil jsem plakát. Je to plakát na nový český film, který pojednává o Františku Kriegelovi, jediném, kdo v srpnu 1968 nepodepsal kapitulační dokumenty v Moskvě a nehlasoval v tehdejším československém parlamentu o dočasném pobytu okupačních vojsk Sovětského svazu.

Je smutné, že plakát tvrdí historickou lež a morální pokrytectví. Je to v kontextu dnešní doby přepisování dějin.

Nemá se ustupovat jakékoliv zlu, nejen ruskému, ale i třeba americkému, německému, ukrajinskému, zlu které provádělo NATO v roce 1999 v Jugoslávii. I v roce 1999 se našlo pár statečných politiků, kteří nesouhlasili s využitím české vzdušného prostoru k tomu, aby byly bombardovány civilní cíle v dnešním Srbsku, aby válkou v tehdejší Jugoslávii byla podporována teroristická kosovská organizace UCK, kosovský terorismus, kosovský separatismus srovnatelný s německým v roce 1938 v našem pohraničí. Každá doba má své statečné, kdoví zda bude film o Ivanu Davidovi, za jeho statečnost v roce 1999 či 2022, kdy musel obnovit svůj názorový server Nová republika vypnutý Fialovou totalitou ?

Zpět k roku 1968. V samotném srpnu 1968 nás okupovali armády Německa, Maďarska, Bulharska, Polska a Sovětského svazu. O invazi rozhodl zejména Ukrajinec Brežněv, v tehdejším sovětském politbyru převládali zejména ne Rusové, byla tam estonský komunista, ukrajinští komunisté a jiní další. Pravidla hry byly ovšem vytýčeny již na Jaltě za účasti USA a Velké Británie.

Němci nás okupovali ve 20-tém století podruhé, s Polskem nebyly idylické vztahy od vzniku Československa – válka o Těšínsko, polský terorismus na Těšínsku, polský zábor Těšínska v roce 1938, vyhnání Čechů v roce 1945 z českých vesnic (tzv. český koutek) v Kladsku.

V samotném roce 1968 nejbrutálnější vraždu spáchal opilý polský voják v Jičíně – zabil mladé lidi, kteří se vracel i z kina, maďarský generál chtěl bombardovat centrum slovenském Nitry, kde se tehdy demonstrovalo.

Mým rodičům vzala sovětská okupace jejich naděje na lepší život, rodinu to rozdělilo kvůli emigraci. Já osobně jsem za celý život ovšem sovětského (okupačního) vojáka neviděl, tam, kde jsem žil, jejich posádka nebyla. Pokud bych potkal takového sovětského vojáka, mohl být třeba z Ukrajiny, třeba to mohl být otec dnešního kyjevského starosty Klička – ten se prokazatelně na okupaci Československa podílel.

Proč není na plakátu, že se nesmí ustupovat jakémukoliv zlu ? Nebo zlu sovětskému včetně všech národů tam tehdy žijících, polskému maďarskému, německému či bulharskému, pokud to vztáhnu na srpen 1968 ?

Pokud se film propaguje takto, děkuji nepůjdu. Slogan je stejná lež, jako že nás ve druhé světové válce okupovalo jakési Nacisticko a nacisti, když to byli Němci, že se Praha osvobodila sama, zatímco Plzeň, kde převzal moc revoluční výbor, ovšem osvobodili Američané …. že nás Sovětský svaz v roce 1945 obsadil, ačkoliv Rudá armáda území Československa opustila, že znásilňovali pouze ruští vojáci, že v ukrajinském frontu byli pouze Ukrajinci atd., atd.

Zlu se nemá ustupovat, proto je potřeba říci ne jakémukoliv zlu – přepisování dějin, Fialové totalitě a cenzuře, přibývání politických vězňů u nás, soudci Svrčkovi a celé totalitní české justici, mezinárodní smlouvě, která zajistí, že když u nás znásilní americký voják českou ženu, česká justice ho nebude soudit.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (37 votes, average: 4,65 out of 5)
Loading...
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)