
Rusko provedlo v odvetě za masakr ve Starobělsku mohutné údery na Kyjev
VK
Rusko provedlo v odvetě za masakr ve Starobělsku mohutné údery na Kyjev a další města na Ukrajině raketami Zirkon a Iskander-M, které zasáhly sklady, velící centra a závody na výrobu dronů! Svědek natočil epické záběry Zirkonů dopadajících na cíle v Kyjevě! Ukrajina je bez PVO raket, které došly a nové dodávky jsou v nedohlednu!
Masivní vzdušný úder, který v noci na 2. června 2026 zasáhl Ukrajinu, definitivně obnažil nejcitlivější místa současného konfliktu. Nešlo pouze o další vlnu bombardování, tato noc ukázala novou taktickou a technologickou úroveň ze strany ruských ozbrojených sil, dramatické vyčerpání ukrajinských obranných kapacit a především absolutní, bezprecedentní závislost Kyjeva na dodávkách ze Západu.
Události této noci jasně demonstrují geopolitickou realitu. O tom, kdy a jak tento konflikt skončí, se již dávno nerozhoduje na bojištích u Doněcku nebo v budovách vládních úřadů v Kyjevě. Klíč k ukončení bojů a zahájení jakýchkoli mírových procesů drží pevně v rukou západní velmoci, které se však k diplomatickému řešení – k nelibosti unaveného ukrajinského obyvatelstva – prozatím vůbec nemají
Ruské velení útok oficiálně deklarovalo jako přímou a nekompromisní odvetu za ukrajinský úder z konce května, který zasáhl budovu a internát Luhanské státní pedagogické univerzity ve Starobělsku na území Luhanské lidové republiky. Tento incident vyvolal na obou stranách fronty i na mezinárodním poli bouřlivé reakce. Moskva útok na internát označila za „chladnokrevný teroristický čin namířený proti dětem a dospívajícím“.
Geografie úderů a selhání PVO
Ruský velvyslanec při OSN Vasilij Něbenzja na mimořádném zasedání Rady bezpečnosti prohlásil, že v internátu spalo v době útoku 86 studentů ve věku od 14 do 19 let. Podle ruských úřadů si úder vyžádal 21 obětí, převážně mladých dívek, a více než 60 zraněných. Prezident Vladimir Putin prohlásil, že cílené útoky Kyjeva na mládež posouvají celý konflikt do „nové, nebezpečné dimenze“. Kyjev zásah Starobělska potvrdil, avšak popřel, že by cílil na civilní infrastrukturu nebo studenty. Prý tam měli být ruští vojáci a ne studenti.
Rozsah nočního odvetného ruského útoku ze 2. června šokoval i otrlé vojenské analytiky. Ruská armáda vypustila proti cílům na Ukrajině celkem 729 vzdušných prostředků, z toho 73 raket různých typů a rekordních 656 útočných dronů. Hlavním terčem se stal Kyjev, ale sirény a exploze duněly napříč celou zemí. Útoky zasáhly celkem 38 lokalit v mnoha ukrajinských regionech:
| Region / Město | Hlavní následky a zasažené cíle |
|---|---|
| Kyjev | Zasaženo 8 městských obvodů; 4 mrtví, 63 zraněných (včetně dětí ve věku 3, 11 a 17 let). Požáry obytných domů a zničená infrastruktura. |
| Dnipro | Nejkrvavější bilance: 12 mrtvých (včetně dvou dětí a záchranáře, který zahynul při opakovaném úderu Double Tap). Zasažena hasičská stanice a energetický podnik. |
| Charkov a Záporoží | Údery na průmyslové zóny, sklady a logistické uzly kritické pro zásobování fronty. |
| Sumy a Černihiv | Pohraniční oblasti čelily masivnímu bombardování zaměřenému na ochromení vojenských záloh. |
| Poltavská oblast | Zásahy energetických rozvoden, což vedlo k okamžitým nouzovým odstávkám elektřiny. |
Ukrajinská protivzdušná obrana (PVO) tentokrát zaznamenala dramatický a alarmující pokles úspěšnosti. Klíčovým faktorem bylo nasazení nejmodernějších ruských zbraní a nová taktika. Mluvčí ukrajinského letectva Jurij Ihnat v ranním televizním vysílání stanice Ranok.LIVE šokoval veřejnost přiznáním, že Rusko v první vlně vypustilo na Kyjev 8 hypersonických střel 3M22 Zirkon. Co je pro Ukrajinu nejhorší – ani jedna z těchto 8 raket nebyla sestřelena. Pro Kyjev naprostá katastrofa.
Noční můra nad Kyjevem. Ukrajině v podstatě došly rakety do PVO systémů
Všechny zasáhly své plánované cíle v hlavním městě. Ihnat upozornil na zásadní taktickou změnu: Rusové dříve Zirkony odpalovali výhradně z Krymu. Tentokrát však střely přiletěly ze severního směru ze vzdušného prostoru Běloruska. Minsk na toto obvinění nijak nereagoval. Ruská armáda totiž nepozorovaně přesunula mobilní pobřežní raketové systémy K-300P Bastion-P blíže k ukrajinským hranicím na severu, čímž drasticky zkrátila čas varování pro Kyjev na pouhé desítky sekund.
Střela letící rychlostí přesahující Mach 8 nedala obráncům šanci. Ukrajinští vojenští experti v televizi otevřeně varovali, že podle zpravodajských informací má Rusko v současnosti v zásobách minimálně 230 kusů raket Zirkon a jejich produkce v továrnách Tactical Missiles Corporation neklesá, naopak se stabilizovala, přestože Ihnat na ukrajinské televizi citoval informace ukrajinské GUR, že Rusové vyrábí jen 3 rakety Zirkon měsíčně.
Tato informace je zjevně zcela chybná anebo zastaralá. Situace nebyla o mnoho lepší ani u balistických střel Iskander-M. Z celkového počtu 33 odpálených kusů dokázala ukrajinská PVO zlikvidovat pouze 11 střel. Celých 22 balistických raket proniklo obranou a explodovalo v obydlených oblastech nebo v prostorech kritické infrastruktury.
Důvod tohoto selhání je prostý a na ukrajinských obrazovkách zazněl zcela bez obalu: Ukrajině fatálně dochází munice do západních systémů PVO. Rusko záměrně poslalo před raketami stovky levných dronů (typů Gerbera či Parodija), které fungují jako návnady. Ukrajinci, paralyzovaní strachem z devastace měst, byli nuceni na tyto klamné cíle vystřílet poslední cenné rakety ze systémů Patriot a NASAMS. Když pak přiletěla skutečná hrozba v podobě Iskanderů a Zirkonů, ukrajinská odpalovací zařízení byla prázdná.
Kdo drží klíč ke konci války?
Výsledky této pro Kyjev černé noci odhalily pravdu, kterou se ukrajinská politická reprezentace snaží maskovat hrdou rétorikou: Ukrajina je dnes ve stavu naprosto zoufalé, stoprocentní materiální a logistické závislosti na svých západních donorech. Bez finančních injekcí a bez nepřetržitého proudu západní munice by se ukrajinský odpor zhroutil během několika týdnů. Tento stav přenáší veškerou politickou i morální odpovědnost za pokračování nebo ukončení války z Kyjeva na západní metropole.
De facto to již dávno není prezident Zelenský, kdo má v rukách možnost rozhodnout o míru. O osudu Ukrajiny se rozhoduje ve Washingtonu, Berlíně, Bruselu, Londýně a Paříži.
Západ drží v rukou všechny 3 páky:
- Vojenskou páku: Pokud by západní země dodaly Ukrajině dostatek systémů PVO s dlouhým dosahem a povolily bezprecedentní údery hluboko v ruském vnitrozemí, mohly by teoreticky změnit kalkul Kremlu. Jenže, problém je v nedostatku zbraní v EU a rovněž v nedostatečných zásobách v USA.
- Diplomatickou páku: Pokud by naopak Západ podmínil další finanční a vojenskou pomoc zasednutím k jednacímu stolu, Kyjev by neměl jinou možnost než poslechnout.
- Teroristickou páku: Nedostatek zbraní a nedostatek diplomacie má nahradit terorismus uvnitř Ruska. Zabíjení civilistů a dokonce ruských dětí a studentů. A právě tuto páku Kyjev s požehnáním západních kurátorů začal hojně používat. Dokonce ani evropské země se nedrží pozadu a znovu oprášily pirátské řemeslo na moři a kradou Rusům ropné tankery přepadovými komandy z výsadkových helikoptér.
Jenže realita ukazuje, že ani jeden z těchto scénářů nemá dostatečnou sílu na ukončení války.
Londýn s přežitím Ukrajiny nepočítá, a když na to přijde, ani s přežitím EU
Nežádoucím problémem pro budoucnost Ukrajiny je postoj takzvané „Koalice ochotných“ – skupiny nejradikálnějších západních států, které verbálně i materiálně nejhlasitěji prosazují úplné vojenské vítězství nad Ruskem a odmítají jakékoli kompromisy. Patří sem zejména pobaltské státy, Německo, Polsko, Velká Británie a některé další evropské země.
Tyto státy se k zahájení mírových procesů nebo k diplomatickému dialogu s Moskvou rozhodně nemají. Jejich geopolitická strategie plná euronacismu je cynická, ale jasná: konflikt musí pokračovat jako dlouhodobá, opotřebovávací válka, která má za cíl ekonomicky, vojensky a demograficky vykrvácet Ruskou federaci. A klidně i Evropskou unii, protože ta už krvácí přes 4 roky a nikomu v Bruselu to nevadí, protože nikomu to nesmí vadit.
Jinak by Londýn zasáhl a politik v Bruselu by vypadl z okna výškové budovy. Oblíbená praktika MI-6 na ukončování nepohodlných politiků. Právě proto Petr Fiala šel na čajový dýchánek do sídla MI-6 v Londýně při své poslední návštěvě Británie ve funkci premiéra. Pánové zavolali a vrchní hopsal musel nahopsat na kobereček v budově na Vauxhall Cross v Londýně.

Proces řídí Londýn a tomu je jedno, co se stane s Evropskou unií. Sionistická bestie sídlící v Londýně vidí v Evropě a v jejích národech jen kanónenfutr. Bylo tomu tak za Napoleonských válek, za I. a za II. sv. války. Jak řekla svého času Victoria Nulland: “Evropa ať jde do prdele!” Z pohledu Londýna je Ukrajina ideálním nástrojem k oslabení globálního rivala, aniž by musel riskovat životy vlastních vyčpělých a jakékoliv akce neschopných koloniálních vojáků.
A když to nebude fungovat, Londýn pošle do války přes 400 milionů obyvatel zemí EU. Že při této strategii dochází k postupné likvidaci ukrajinské slovanské populace, k totálnímu zničení tamního průmyslu a k tomu, že hypersonické rakety dělají paseku v Dnipru i Kyjevě, je vnímáno jako vyhlazovací a nutná daň za vyšší plán Londýna – přípravu Ukrajiny jako nástupní platformy pro evropský společný útok na Rusko jako kdysi. Jako v červnu 1941 před 85 lety. Určitě si všichni vzpomenou 22. června, co se stalo před 85 lety.
Válka na Ukrajině je pomstou Londýna Moskvě za porážky Napoleona, Trockého i Hitlera
Kyjev se tak ocitl v pasti. Nemá dostatek vlastních zbraní, aby se ubránil sám, a nemá ani politickou autonomii na to, aby vyhlásil příměří a pokusil se zachránit to, co z fragmentované země zbylo. Pokud Západ neukáže politickou vůli k diplomacii a bude nadále pouze dávkovat pomoc tak, aby Ukrajina „nezemřela, ale ani nezačala Ruskou armádu vážně vytlačovat“, budou se noci podobné té ze 2. června opakovat se stále děsivější pravidelností. Klíč k míru leží v Londýně – ten ale zámek zatím odemknout nechce, protože na Londýn ruské rakety zatím nepadají.

A proto britské námořnictvo má odvahu a pirátsky krade na otevřeném moři tankery pod ruskou vlajkou. Je to detail, ale odhaluje celý obraz. Putin nemá a nikdy neměl dovoleno, koneckonců, je to generální ředitel akciové společnosti Ruská federace. Nic víc. Oligarchové a majitelé Ruska stojící za Putinem, tedy RŽK a FŽO, mají v Británii obrovské majetky a vazby na Dům Sion, Londýn a Izrael.
Nebudou přece bombardovat své vlastní kutě-hutě. Ani na Ukrajině si je nechtějí bombardovat už více než 4 roky. Rusko i Ukrajina byly vehnány do zničující války, který započala v únoru 2014 státním převratem v Kyjevě, v centru ruské státnosti a bývalé Kyjevské Rusi. Sionističtí sáhli na ruské rodinné stříbro.
-VK-
- Padající libtardí modly - 22.6.2026
- Jak Člověk v tísni připravuje nenávistné zprávy o Rusku? - 22.6.2026
- Okamura varuje: Z Evropanů se stává lovná zvěř - 22.6.2026



(15 votes, average: 3,80 out of 5)
Opět příliš prorusky jednostranné – ačkoli se nijak zásadně ani na stranu Západu nestavím.
Tvrdit, že Západ se skutečně chystá k napadení Ruska je nesmysl. Na to nemá sílu a už proto to tam nikdo reálně nezamýšlí. Armáda, která by byla schopna dobýt a trvale okupovat a udržet stát zabírající polovinu Eurasie nikde na Západě (ani na celém širém světě) neexistuje. Západ válkou na Ukrajině možná usiluje o jakési oslabení a destabilizaci Ruska – to je jistě možné.
Opět – jak je u pana VK dobrým zvykem, je tu plačtivě nadhozeno, jak bylo nebohé mírumilovné Rusko napadeno proradnými nacisty – jako by se předtím s nimi nepřátelilo, jako by je nepodporovalo, jako by úplně stejně jako oni nenapadalo suverénní země a nedopouštělo se v nich krvavých zločinů. A Stalin sám chtěl zabrat celou Evropu a v roce 1941 se k tomu už akutně chystal – operace Barbarossa byla z největší míry motivována právě tím, že se ho Hitler prostě rozhodl předejít vlastním útokem. A Stalin také napomáhal k rozpoutání války v Evropě a přál si ji, aby Evropu oslabil a pak to měla jeho Rudá armáda v zabrání Evropy snadnější.
Ohledně událostí na Ukrajině je to také dost neskutečně jednostranné – ano, ten ukrajinský útok byl poněkud nehumánní. Ale Rusko na Ukrajinu přece tímto a ještě horším stylem útočí úplně běžně a opakovaně. Už od začátku války často útočí i na civilní cíle a už si to vyžádalo spoustu obětí z řad civilistů. A není možné to obhajovat, že jde jen o jakousi spravedlivou odplatu nebo že je to vlastně vina Londýna. Prostě mají útočit jen na vojenské cíle.
A nakonec, situace není tak úplně jednostranná. Ruský postup se jaksi zadrhává, Rusko už také je válkou postiženo (ekonomika, růst státního dluhu, demografické ztráty). Naopak Ukrajina kupodivu stále jaksi, byť horko těžko a se západní pomocí, odolává. Situace rozhodně pro Rusko není tak suverénně bezproblémová a vítězná.
Je to tvůj názor a vyvracet ti ho nebudu.
Ale obávám se, že dříve nebo později,
až Rusko vyžene banderovce do Eurosajuzu, a převážně k nám,
tak bohužel dostaneš příležitost ochutnat ukrajinské mírumilovnosti a tolerance.
A pak možná pochopíš, proč Rusko denacifikuje Ukrajinu.
Já panu VK naprosto rozumím a oceňuji jeho snahu nastolovat rovnováhu. Západ nám neustále tvrdí, že Rusko chce napadnout Evropu. Tak proč by někdo nemohl říkat, že Evropa chce napadnout Rusko. Navíc je to podle mě mnohem pravděpodobnější. Ten váš názor na Stalina je zajímavý, to jsem ještě neslyšel:-)
To se dnes učí ve školách.
Nový výklad historie.
Agresoři jsu oběti, oběti jsou agresoři.
SSSR napalo Evropu, mírumilovné sudeťáky napadali agresivní Čechoslováci, Japoncům se nepodařil odpal jaderných zbraní a zničili si Hirošimu a Nagasaki, ….
O Sudeťáky nebo Japonce tady nejde a nehodlám se jich zastávat. Ale je třeba kompenzovat ten neskutečně pokřivený výklad historie, kterým se Rusko tak často ohání a který tady – ač je to i při jednoduchém uvážení fakt neuvěřitelné – spousta jedinců akceptuje.
Žádné: „Agresoři jsou oběti, oběti jsou agresoři.“
Je jen třeba říci pravdu: agresoři byli oba – nacistické Německo i Sovětský svaz. To je celé.
Už jen třeba ohledně Polska a začátku II. světové války: Hitler vpadl do Polska 1. září, Stalin vpadl do Polska 17. září (navíc hezky zákeřně do zad, když se bránilo německému náporu). Takže to byli stejnou měrou agresoři, kteří oba společně zničili suverénní stát. To tady snad nikdo neví nebo co??
jo , jo rusko bylo ku revský agresor. Začalo bít němce v rusku a skončili až v berlíně. A tam ještě napadli francouzské esesáky bránící hitlera. Je to svoloč…
Rusko bylo kurevský agresor, protože zabralo část Polska, část Finska, Litvu, Lotyšsko, Estonsko, Besarábii a severní Bukovinu. A chtělo toho zabrat ještě mnohem více, za Stalina vlastně celou Evropu – a pak jít ještě dál.
A to nemluvě o tom, čeho se někde pak Rusko dopouštělo – třeba v Litvě deportovalo do pracovních lágrů na Dálném východě 600 000 lidí z populace necelých tří milionů(!) – původní plán byl dokonce 700 000 lidí. Pokud jde o rozsah zločinů v okupovaných zemích, tak v Pobaltí sovětské Rusko bravurně překonalo nacistické Německo.
Mimochodem, Stalin napadení západní Evropy zamýšlel znovu ještě po II. světové válce, jen díky jeho smrti se to nakonec neuskutečnilo.
A ještě jedna věc: byl to přece právě Stalin, kdo pustil Hitlera ze řetězu (pakt z 23. 8. 1939) a podporoval ho ropou surovinami a obilím v jeho válečném snažení. Proč? Jistě ne jen tak z dobroty srdce a ne proto, aby nakonec Hitler napadl i Rusko. Ale proto, aby v Evropě – primárně díky německé expanzivitě – vypukla válka, která by Evropu oslabila a Stalin se jí mohl snadno zmocnit. Nepřímo bylo tedy sovětské Rusko největším a nejzákeřnějším podporovatelem války. Hitler však Stalinovy úmysly prohlédl – v tom se Stalin přepočítal.
Již jsem zde uvedl tajný Stalinův projev z 19. 8. 1939, kde to vyslovil naprosto jasně. A takto – i když stručněji – se vyjadřoval opakovaně.
Ve zmíněném projevu rovněž řekl: „Je v zájmu Sovětského svazu, vlastí pracujících, aby vypukla válka mezi Říší a kapitalistickým anglo-francouzským blokem. Je zapotřebí učinit vše pro to, aby byla tato válka co nejdelší, a to s tím záměrem, aby se obě strany navzájem vyčerpaly. Právě z tohoto důvodu musíme souhlasit s uzavřením paktu, navrženého Německem, a pracovat na tom, aby tato válka, jakmile už k ní jednou dojde, trvala co nejdelší dobu.“
A 7. září 1939 na zasedání Komunistické internacionály před jejím nejvyšším vedením Stalin promluvil ve stejném duchu: „Vede se válka mezi dvěma skupinami kapitalistických zemí… My však proti tomu nic nemáme, aby se pořádně porvali a oslabili se navzájem. Není to špatné, když bude rukama Německa rozvrácena situace nejbohatších kapitalistických zemí, především Anglie. (…) My můžeme manévrovat a povzbuzovat jednu stranu proti druhé, aby se ještě lépe dotrhaly.“
Anténos, von je ale hlava. Proto je taky na putimské strážnici velitelem.
Zapomněl jsi ojroovce a kolonyje ukroczechyja, debile.
Děkujeme za dnešní dávku ruské propagandy.
Odveta – rika se tomu Lidsky stit, treba kdyz na Prvniho maje vylezli na tribunu komunisticti pohlavari, okamzite mezi ne nabehli mali pionyri a rustali pravidelne rozdeleni mezi nimi, pro pripad atentatu, aby se lid rozhorcil nad zabijenim malych deti. Totez udelali Rusove, svuj stab obsadili nekolika studenty a ted rvou o zabijeni deti.
rusku se nedaří na frontě, tak se alespon mstí na civilistech
Máš pravdu, předsedo… potvrzuje to i Kája Kalasů
Putin by měl přestat brát ohledy na civilní Ukry. Jako chápu ho, jsou to Rusáci, jeho krev a jeho budoucí obyvatelé, ale poslat skoro 800 dronů a raket s výsledkem ani ne 20 mrtvých dělá z té války frašku. Nejlepší by bylo zlikvidovat Zelenáče.
Odpovědi na reakce na můj příspěvek:
1. Já se nijak jednoznačně Ukrajiny a Ukrajinců nezastávám. Opravdu by měli odstoupit východní území Rusku, která vskutku jsou národnostně a historicky spíše ruská než ukrajinská. Ale na druhou stranu útočit na Kyjev a vůbec celou Ukrajinu je prostě nesmysl. Zbytek Ukrajiny k Rusku patřit nechce a nijak ho nemiluje, tak by to Rusko mělo respektovat. Obě strany by se měly trochu zklidnit a mohly se už dávno dohodnout.
3. Ano, že by 145milionové Rusko napadlo 600milionovou Evropu je také nesmysl. Všechny ty řeči o tom, jak se Západ co nevidět vrhne na nebohé Rusko nebo naopak Rusko vytáhne na nebohou Evropou jsou stejnou měrou komické. Nemá smysl to nějak rozlišovat – nesmysl jako nesmysl.
4. S tím neonacismem na Ukrajině – a nutností údajné denacifikace – se to dost přehání. Spíše je to vypjatý ukrajinský nacionalismus; dokonce i za nacistické éry to Bandera a spol. brali spíše pragmaticky – spojit se s Hitlerem za účelem zbavení se sovětské nadvlády, aniž by ho nějak milovali. Což v té době dělal kde kdo – dokonce i Slováci se s Hitlerem tehdy spřáhli, aby se mohli odtrhnout od Československa. Mě by zase zajímalo, kdy Rusko přistoupí k důsledné destalinizaci. Dnes tam naopak Stalinovi vztyčují pomníky pojmenovávají po něm ulice. Když je někdo tak háklivý na Banderu, měl by být ještě háklivější na tohle. Protože Stalin byl ještě o mnoho větší hrdlořez.
5. Ohledně Stalina jeho záměrů – stačí si přečíst příslušnou literaturu. Je ale třeba trochu pečlivěji hledat. Hlavně ne tu, kde je Stalin líčen jako důvěřivý prosťáček, kterému šlo vždy jen o mír.
Tajný projev J. V. Stalina 19. srpna 1939 před politbyrem ÚV VKS(b), 4 dny před uzavřením sovětsko-německého paktu:
„Otázka války nebo míru se dostává do fáze, která je pro nás kritická. Pokud uzavřeme smlouvu o vzájemné pomoci s Francií a Velkou Británií, Německo se vzdá Polska a začne hledat ‚modus vivendi‘ se západními mocnostmi. Válka bude odvrácena … Pokud přijmeme návrh Německa na uzavření paktu o neútočení, vrhne se Německo samozřejmě na Polsko a Anglie a Francie se do této války nutně zamíchají. Západní Evropa tak bude vystavena vážným otřesům a zmatkům. Za těchto okolností budeme mít velkou šanci zůstat stranou konfliktu a budeme moci doufat ve výhodný vstup do války.
Zkušenosti posledních dvaceti let ukazují, že v Evropě nemůže v době míru vzniknout tak silné komunistické hnutí, aby se bolševická strana mohla chopit moci. Diktaturu této strany může umožnit jen velká válka. Naše volba, pro niž se rozhodneme, je tedy jasná. Musíme přijmout německý návrh a zdvořile poslat zpět anglo-francouzskou misi. První výhoda, kterou získáme, je zničení Polska až k přístupovým cestám na Varšavu, včetně zajištění ukrajinské Haliče.
Německo nám nabízí naprostou svobodu jednání v pobaltských zemích a nemá námitek proti navrácení Besarábie SSSR. Je připraveno přenechat nám jako sféru vlivu Rumunsko, Bulharsko a Maďarsko. Otevřenou zůstává otázka spjatá s Jugoslávií… Zároveň ale musíme předvídat důsledky, jež vyplynou ať už z porážky Německa, nebo z jeho vítězství. V případě porážky neodvratně dojde k jeho sovětizaci a bude ustavena komunistická vláda…
Náš úkol tedy spočívá v tom, aby Německo mohlo vést válku co nejdéle, aby se znavená Anglie a Francie vyčerpaly do té míry, že by nebyly s to sovětizované Německo zničit. Proto při zachování neutrálního postoje a v očekávání své chvíle bude SSSR pomáhat dnešnímu Německu a bude mu dodávat suroviny a potraviny…
Současně musíme vést aktivní komunistickou propagandu, zejména v anglo-francouzském bloku a hlavně ve Francii… Úkolem (francouzských soudruhů) bude v prvé řadě rozložit a demoralizovat armádu a policii. Pokud tyto přípravné práce budou splněny, jak se patří, bude bezpečnost sovětského Německa zajištěna, a to přispěje k sovětizaci Francie.
Pro realizaci těchto plánů je nezbytné, aby se válka táhla co nejdéle, a právě tímto směrem je třeba zaměřit všechny síly, které máme k dispozici v západní Evropě a na Balkáně.“
Zdroj: Veber, V. (2016): Rudý car, s. 99-100. (Zde jsou uvedeny i původní zdroje v ruštině i češtině.)
Tož Stalin byl povedený ptáček, o tom žádná. Ale teď k věci – k oné odvetě v Kyjevě.
Ta je vedena především politickou motivací – uchlácholit ruskou veřejnost. Páč když se válčí, tak by se mělo válčit na základě strategických, operačních a taktických požadavků. Ne podle nálad a zájmů v kruzích ruské elity.
Přesto byla zřejmě nanesena strategická odveta vůči Londýnu, odkud je ten terorismus dirigován. Po onom útoku na studenty v Starobělsku zavítala do Ruska čínská delegace. Výsledkem je čínský postoj ve válce USA a Izraele proti Íránu. Tedy volné ruce pro Írán v Hormuzu a nyní už i aktivity v průlivu Bab-al-Mandab. A to představuje těžké finanční ztráty pro Londýn. Vycházím z náhledů Michaila Chazina na věc.
Tak on Stalin o svých podlých a zločinných plánech psal dokonce i ve svých vlastních spisech.
O tom píše třeba Suvorov: „Stalin již dříve nejednou hovořil na tajných poradách o svém plánu ‚osvobození‘ Evropy. Šlo mu o to, ‚zatáhnout Evropu do války a sami setrvat v neutralitě. Poté, co se nepřátelé navzájem vyčerpají, vhodit na misku vah veškerou moc Rudé armády‘. (J. V. Stalin, Sebrané spisy, sv. 6, s. 158, sv. 7, s. 14.)“
Tak si to shrňme.
Už i někteří přemýšlivější (trochu oxymóron) z místní rusákofilcní spodiny, s pár výjimkami, jako je debil VK, další debil Svatoš apod., začínají (pomalu) chápat, že se šilhavý fízlácký zkutr šeredně spletl, když přepadl násobně menší zemi s vidinou snadno a rychle si ukrást nějaké to území a suroviny.
Zaostalým rusáckým mužikům najednou začínají padat na jejich duté prochlastané hlavičky bombičky a vlastní medicína jim zjevně nechutná. Chtěli se dívat na válku (pardon, „speciální vojenskou operaci“, chichichi) v televizi a najednou ji mají za barákem v Moskvě a Leningradu a Ivanové odhazují vajgly jak diví, leckde hoří přístavy, hoří rafinerie, prý hoří silnice na ukradený Krym. Tak to přece být nemělo, vždyť jim fýrer slíbil rychlé vítězství a vymazání Ukrajiny, jejíž národ podle vrchního rusáckého z.m.r.d.a neexistuje, z mapy.
No, celkově vzato to nejspíš dopadne tak, že rusácký dobytek dřív nebo později odtáhne z Ukrajiny s hanbou jako kdysi z Afghánistánu.
Dobře tak!! Třeba tomu lidskému odpadu aspoň na čas zajde chuť otravovat svoje okolí tím svým agresivním nesnášenlivým a nadutým rusáckým nacionalismem.
A uvadající optimismus místního rusákofilcního póvlu to všechno jen potvrzuje.
Tak já si zas myslím, že jisté ústupky by Ukrajina udělat mohla. On ten východ a jihovýchod skutečně národnostně, kulturně a historicky náleží spíše k Rusku. U Krymu je to jednoznačné a jeho přičlenění k Ukrajině Chruščovem byl dost nesmyslný krok.
Vadí mi ale, že Rusko to přehání jak s rozsahem svých akcí (měli tak nějak víc v klidu připojit jen ten východ a jihovýchod jako předtím Krym a neútočit kamkoli dál na západ Ukrajiny), tak se svými požadavky (diktovat Ukrajině třeba kolik může mít vojáků, to je podle mě trochu moc), tak i s dost necitelnými útoky, často postihujícími i civilní obyvatelstvo.
A pak mi vadí ten jejich věčně ublíženecký a pokřivený výklad historie, jací to byli mírumilovní chudáčci, kteří nikoho nenapadli a mouše neublížili, pak byli bezdůvodně proradně napadeni a nakonec nezištně zachránili svět před hnědým morem.
Hmm, Pro ukázku, tohle je běžná novinovová produkce z RT.com, co se tu nesmí číst, aby to mentalně retardarovaným EU občánkům neubližilo:
MOSCOW (Sputnik) – The Russian armed forces have liberated the settlement of Komsomolskoye in the Zaporozhye region, the Russian Defense Ministry said on Thursday.
„As a result of active and decisive actions, units of the Vostok battlegroup liberated the Komsomolskoye settlement of the Zaporozhye region,“ the ministry said in a statement.
Ukraine lost over 370 soldiers in combat against Russia’s Tsentr battlegroup, over 195 Ukrainian soldiers were eliminated by Russia’s Sever battlegroup, over 430 by the Vostok battlegroup
Up to 210 Ukrainian soldiers were neutralized by the Zapad battlegroup, over 165 by the Yug battlegroup, and up to 50 by the Dnepr battlegroup
Russian air defense systems shot down a total of 601 Ukrainian UAVs, four guided aerial bombs, and two Vampire shells
Takové suché, nechvástá se to, je to každý týden