24.7.2023
Kategorie: Politika

Rusko, po případném obsazení Ukrajiny, by pokračovalo dál na západ a napadlo i Českou republiku?

Sdílejte článek:

JINDŘICH RAJCHL

V rozhovoru se Scottem Ritterem (jenž už se překládá a titulkuje) jsem se jej zeptal, co říká na nejčastější argument podporovatelů vyzbrojování Ukrajiny, kteří tvrdí, že na Ukrajině se bojuje i za nás, protože by Rusko po případném obsazení Ukrajiny pokračovalo dál na západ a napadlo i Českou republiku.


Odpověď byla jako vždy naprosto jasná:

“To může tvrdit jen naprostý šílenec, který vůbec neví, o čem mluví. Na úplnou okupaci Ukrajiny a pokračování v útoku dál na západ by Rusko potřebovalo 5-7 milionů mužů. V současné době nemá ani čtvrtinu. Je to naprostý nesmysl. Něco, nad čím vůbec nemá cenu uvažovat.”

Tak až vám zase někdo bude tenhle propagandistický blábol vnucovat, tak už se mu můžete jen smát.

Na Ukrajině se bojuje za mnoho různých zájmů. Ovšem zájem České republiky mezi nimi zcela jistě není.

Pokud tedy vláda hodlá pomáhat Ukrajině dodávkami zbraní, tak je jistě možné o tom vést politickou debatu. Nicméně považuji za naprosto zásadní, aby používala pouze validní argumenty – jako je například pomoc jinému státu v obraně jeho území. Vysvětlit našim občanům, že mají platit vyšší daně a vzdát se časti svých důchodů a zaměstnaneckých benefitů, abychom mohli “vyčlenit” (jak říkal prezident Pavel) dalších 45 miliard na pořízení zbraní, jejichž životnost na frontě je pár minut. To by byla korektní politika.

Avšak lhát nám nestydatě do očí, že “pokud padne Ukrajina, tak se Rusko u jejich hranic nezastaví a bude pokračovat dál na západ”, je vědomě vyfabulovaná manipulace, jejímž cílem je vyvolat v lidech strach, aby bez odmlouvání odkývali každou blbost, kterou vláda vymyslí.

A to je ze strany pětikoalice velmi nečistá a neférová hra, kterou já prostě odmítám hrát.

fb

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
126 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)