23.6.2022
Kategorie: Ze světa

Ruská provokace u litevských hranic – pomsta za zablokovaný Kaliningrad

Sdílejte článek:

COM/SM

Jak informovala ruská tisková agentura „RIA Novosti“, námořnictvo a armáda Ruské federace zahájily vojenská cvičení v enklávě Kaliningrad (dříve Königsberg) u hranic s Polskem a Litvou. Cvičení se účastní téměř tisícovka vojáků a také dělostřelecké a raketové jednotky.

Ukrajinský portál „Jewropejskaja pravda“ spojuje cvičení s rozhodnutím litevských úřadů pozastavit od 18. června tranzit některých ruských výrobků přes jejich území v souvislosti s uvalením sankcí EU na Rusko.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov označil výslednou situaci za „bezprecedentní“ a dodal, že Rusko na tyto akce litevských úřadů ještě zareaguje. Litva v sobotu zablokovala přepravu velké části zboží do a z enklávy v souvislosti se západními sankcemi uvalenými na Moskvu za agresi proti Ukrajině. Litevské dráhy oznámily zastavení tranzitu velké části zboží mezi ruskými regiony a enklávou Kaliningrad.

Guvernér oblasti Anton Alikhanov uvedl, že omezení se dotkne 40 až 50 procent nákladní dopravy.

Do Kaliningradu mezi Polskem a Litvou se dostává zboží z Ruska po železnici přes litevské území, jedinou alternativou, kterou Rusové mají mimo napadení Litvy je trasa po moři.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová už rozehrála dobře známou písničku o tom, že i touto blokádou přispívá Litva k potravinové krizi.

tvp.info

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 1,55 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)