11.2.2024
Kategorie: Ze světa

Řezník Syrský nastoupil …

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Řezník Syrský nastoupil. V době, kdy se ukazuje, že hnal nesmyslně vojáky do útoků v bitvě o Bachmut a ztráty ukrajinské armády se pohybovaly kolem tisíce vojáku za den. Jeho nezajímaly ztráty. Ukrajinští vojáci jsou zděšeni jeho jmenováním. Nevěřte Syrskému, že mu jde o ochranu ukrajinských vojáků, řekli pod příslibem anonymity ukrajinští důstojníci listu Politico.


Na Ukrajině roste nespokojenost. Strana Porošenka vyzývá k novému Majdanu. Proti Zelenskému. Vše nasvědčuje tomu, že Zelenskému už nejde o Ukrajinu, ale o vlastní přežití. Lidé začínají demonstrovat proti politice Kyjeva a nespokojenost se po odvolání Zálužného zvyšuje.

Lidé na ukrajinských sociálních sítích píší o Syrském. Vrah, řezník od Bachmutu. Sláva Zálužnému.

Podle ukrajinského opozičního tisku se zvyšuje neochota vojáků bojovat a dezerce. Zatím se prý jedná denně maximálně o 40 jedinců co přeběhnou k Rusům.

Náš tisk se ovšem nad Syrským rozplývá. Nějak už neuvádí, že Syrský je rodilý Rus, jeho rodina žije v Rusku a podporuje Putina, jeho otec je vysloužilý plukovník ruské armády. Ve své podstatě je to nedůležité pro nás. Pro orientální společnost to však důležitější je. Zálužný byl pro Rusy z jiného kmene, takže měl jejich respekt. Syrský je zrádce kmene, který dokonce bojuje proti vlastní rodině. Můžete si myslet cokoliv, ale Ukrajina a Rusko jsou stejné. Sdílejí stejné hodnoty. Je to už Orient. Paradoxem je, že kdyby rodilý Ukrajinec velel ruské armádě, tak už je zde ukrajinský zatykač, kecy o zradě vlastního národa a snaha o jeho likvidaci a spousta článků o jeho nemorálním charakteru. Protože krevní msta má mnoho podob, ale jen ta ukrajinská je spravedlivá, že?

Náš tisk o něm píše, že brilantně zorganizoval obranu Kyjeva? Cože? Ruská vojska zůstala stát před Kyjevem a na základě dohod se stáhla a až po té se začaly psát oslavné články na hrdinou ukrajinskou armády. Stejně jako u Charkova jinde. A když došlo ke skutečnému boji, tak se geroji ukázali a s nimi Syrský. Který hnal skoro neozbrojené vojáky proti dobře vybaveným pozicím Rusů u Bachmutu. A je dobře, že to začíná vycházet najevo. Před půl rokem by to byli ještě lži ruských propagandistů.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)