14.8.2023
Kategorie: Ze světa

Renomovaná klima-expertka přiznala: Krize globálního oteplení je vymyšlená lež

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Jedna z nejvlivnějších světových vědkyň v oblasti klimatu se kajícně a velmi emocionálně přiznala ke svým „hříchům“ a varovala veřejnost, že tvrzení o „krizi“ související s takzvaným „globálním oteplováním“ jsou jen smyšlené lži.

Profesorka Judith A. Curry je americká klimatoložka a bývalá předsedkyně School of Earth and Atmospheric Sciences v Georgia Institute of Technology.

Curry roky patřila mezi přední hlasy, které varují, že Země čelí „nouzové situaci“ kvůli údajně lidmi způsobené klimatické změně. V posledních měsících se apokalyptická varování mainstreamových médií před „klimatickou krizí“ dramaticky zvýšila.

Tvrdí nám, že „změna klimatu“ je „krize“, že existuje „převažující vědecký konsensus“ a že každý, kdo se to odváží zpochybnit, je „konspirační teoretik“ a popírač globálního oteplování.

Prof. Dr. Curry v rozhovoru pro New York Post vysvětlila, že „věda“ vyprodukovala pseudoargumenty, jen aby důkladně vystrašila veřejnost, aby si myslela, že musíme řešit „klimatickou nouzovou situaci“.

“Je to ale jen smyšlený konsensus,” zdůraznila pro New York Post.

Odhalila, že vědci se snaží o pobídky „slávy a bohatství“, které je vedou ke zveličování nebo dokonce vymýšlení údajných rizik. Podle Curry jedním z nejjednodušších a nejefektivnějších způsobů, jak mohou klimatičtí „vědci“ dosáhnout „slávy a bohatství“, jsou falešná tvrzení spojující počasí s „globálním oteplováním“.

Curry přesně ví, jak funguje průmysl „klimatické vědy“, neboť předtím, než si vstoupila do svědomí i sama do něj patřila a šířila hysterii „globálního oteplování“. Kdysi byla miláčkem médií, která pro tento průmysl pracovala. A ty ji vychvalovaly až do nebe, když zveřejnila studii, která podle všeho ukázala dramatický nárůst intenzity hurikánů.

„Zjistili jsme, že procento hurikánů 4. a 5. kategorie se zdvojnásobilo. Média to zachytila ​​a pak se na to začali odvolávat i klimatičtí alarmisté,“ řekla Curry.

„Intenzívnější“ hurikány, o nichž informovala ve svých zjištěních, rychle daly potřebný impuls klima-alarmistům, jaký pro své lži potřebovali, aby je mohli předkládat lidem jako „posvátné vědecké pravdy“. Když však její práce získala celosvětové uznání poté, co byla spojena s dramatickou „změnou klimatu“, Curry přiznala i to, že si svou jízdu na zelené agendě užívala.

“‘Adoptovali’ mě významná environmentální sdružení a důležití klima-strašáci a zacházeli se mnou jako s rockovou hvězdou,” říká Curry.

„Všude se mnou chtěli, abych se setkala s politiky. Všude mě chválili a vyzdvihovali. Přiznám se, že mi to všechno lichotilo. Potom však přišel čas, kdy někteří renomovaní vědci klimatologové poukázali na mezery v mém výzkumu tím, že uvedli i roky s malým počtem hurikánů. Jako svědomitý a dobry vědec jsem mé práce přezkoumala znovu a nakonec jsem si uvědomila, že moji kritici měli pravdu. V mé práci byly zčásti i špatné údaje,” přiznala Curry.

“Její součástí mělo být i zohlednění přirozené proměnlivosti klimatu,” doplnila sebekriticky Curry.

Potom propukl skandál Climategate, který jí ukázal, že četní jiní klimatologové nebyli tak upřímní a otevření vůči kritice jako ona. V uniklých e-mailech byly odhaleny agresivní pokusy klima-alarmistických vědců skrýt údaje naznačující, že změna klimatu není krizí.

“Byly to ošklivé věci, porušoval se zákon o obcházení informací, došlo k pokusům vyhodit redaktory časopisů, kteří nepodporovali lži klimatologů-alarmistů a podobně,” vyjádřila se k tomu Curry.

Díky tomu si Curry uvědomila, že existuje „průmysl klimatických změn“, který královsky odměňuje klima-alarmismus.

“Počátky toho sahají do Environmentálního programu OSN. Mnozí představitelé Organizace spojených národů byli motivováni antikapitalismem a nenáviděli ropné společnosti a začali řídit svou politiku politikou klimatických změn a klima-alarmismu,” vysvětluje Curry.

Tato její slova velmi výrazně podporuje a doplňuje i nedávné klima-alarmistické prohlášení generálního ředitele OSN Antonia Guterrese, když řekl, že „éra globálního oteplování skončila“ a „nastala éra globálního vaření“.

roman-bednar.com

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
2 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)