18.6.2024
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Radary a jaderná válka

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

To, že Rusko bojujei na Ukrajině přímo se Spojenými státy, které k tomu hojně využívají své poskoky z NATO, není možno dále zastírat. Nedávno tento nepřátelský vztah na Ukrajině vyvrcholil tím, že NATO, spolu se Spojenými státy zničili dva ruské radary, asi 1800 km v ruském vnitrozemí. Samozřejmě, že k tomu použili americké, nebo snad i evropské střely s dalekým dostřelem a je rovněž samozřejmé, že byly vystřeleny cizími odborníky.

Jak říká Scott Ritter, bývalý inspektor zbraní OSN, Ukrajinci sami nejsou schopni takovou raketu správně zamířit a trefit určený cíl. Nejsou schopni shromáždit potřebné údaje a raketu naprogramovat. To všecko za ně dělají Američané. Ti určí cíl dostřelu, posbírají patřičné navigační a jiné informace, naprogramují raketu a Ukrajinci pak zmáčknou knoflík.

Tím pádem jsou ale Spojené státy přímo ve válce s Ruskem.

Zničené radary jsou součástí voroněžské skupiny radarů a nacházejí se jeden u Krasnodarsku a druhý v orenburgské oblasti. Odtud sledují vysoko letící balistické střely a dokážou sledovat až do 10 000 km daleko, až k pobřeží Spojených států. Nejsou navrženy na zachycení nízko letících raket a drónů, které většinou letí kratší vzdálenosti a nízko.

Tím, že Ukrajinci (nebo spíše Spojené státy) tyto radary napadli, si nijak nepomohli. Sféra jejich činnosti Ukrajinu ani nezasahuje a ve vztahu k válečnému konfliktu nemají žádnou důležitost. Tyto radary byly specificky určeny na sledování případných raket ze Spojených států, ze Středního Východu, včetně Israele a ze západní části Evropy, včetně Švýcarska.

Značné ohrožení pro všecky

Něco takového, zasáhnout dva důležité radary, které jsou výhradně určeny k zachycení jaderných střel z nepřátelského území, je velice nebezpečné. Předně, Rusové si mohou myslet že tím, že US vyřídili jejich obranný systém, tak že plánují jaderný útok. Jaký jiný důvod by mohl být pro zlikvidování radarů toho druhu?

Jako další, Voroněžský radar byl používán k rozlišení druhu blížící se střely. Dokázal rozpoznat jadernou střelu od běžné, nebo od napodobeniny. Teď, když je radar nefunkční, tak může snadno dojít k omylu, kdy zcela běžná střela, letící vysoko, může být považována za jadernou, ve kterémžto případě Rusové okamžitě vypustí své jaderné střely.

Podobné následky může vyprodukovat situace, kdy je falešná střela vystřelena někde na Středním Východě. S nefunkčním radarem Rusové nepoznají, že není určena jim a mohou opět zareagovat přehnaně. Nemluvě o tom, že zničení radarů bylo zahrnuto v Ruském varování, které zveřejnili již v r. 2020, kdy upozorňovali, že něco takového může vést k jadernému útoku na Evropu a na Spojené státy. Text dokumentu je zdeii.

Zničením radarů dal Západ Rusku najevo, že nemíní válku na Ukrajině prohrát. Nemíní použít diplomatické prostředky k ukončení bojů a nemíní ustoupit za žádnou cenu. V případě, že by Rusko docílilo ještě větší územní zisky, jsou ochotni použít i jaderné zbraně.

Jak na takovou hrozbu zareagují Rusové, je těžké určit. Zatím se drží zpátky a na četné útoky Západu příliš nereagují. Jak říká Scott Ritter, můžeme jen doufat, že budou nadále natolik dospělí, aby zabránili vyvrcholení konfliktu do jaderné války.

Sliby – chyby

Americký presidentiii Joe Biden totiž slíbil osobně ruskému presidentovi Vladimírovi Putinovi, že americké rakety s dlouhým dostřelem nebudou nikdy na Ukrajinu dodány. Zjevně lhal, což u něho není výjimečné.

Když v prosinci r. 2021 poslal Putin návrh smlouvy na ukončení problémů na Ukrajině Bidenovi, NATO a vedoucím členských států, všecko co požadoval bylo, aby se Ukrajina nikdy nestala členským státem NATO. To bylo všecko co chtěl a Západ se mu vysmál.

A dnes se mu vysmívají ještě víc, když zničili zmíněné radary. Tyto byly navrženy a uvedeny do provozu v dobách Sovětského svazu, kdy byla Ukrajina součástí tohoto celku. Ukrajina vlastně tvořila jakousi bariéru mezi Ruskem a NATO.

Když ale se později osamostatnila a vší mocí toužila patřit mezi členské státy NATO, tím vznikly obavy z NATO zbraní s dlouhým dostřelem na Ukrajině. Něco takového by mohlo způsobit falešný alarm a mohlo by vést k vystřelení ruských jaderných zbraní, jak již bylo popsáno.

Třetí světová válka

Nejen toiv, podle ruských vojenských předpisů, které Západ spolehlivě zná, má Rusko po napadení radarů volné ruce k útoku jadernými zbraněmi. A skoro to vypadá, že to je přesně co Západ chce docílit, aby tu 3. světovou, jadernou válku mohli rozpoutat. Zákeřně, podobně jako pomáhali Israelci Hamas v říjnu 2023 vtáhnout do své vlastní země, stejně tak podlý Západ nastavil situaci tak, aby Rusové zdánlivě zaútočili jako první.

Zřejmě mají v úmyslu později naříkat nad tím, že Rusové tu 3. válku začali. Jenže kdyby k té válce opravdu došlo, tak by si málokdo na něco takového stěžoval, protože bychom byli všichni mrtví.

Správně měl být ihned svolán Bezpečnostní výbor OSN, který by varoval všecky členské země a upozornil je na možné následky. Ale stalo se tak? Ne, nestalo!

Namísto toho prohlásil generální tajemník NATO, Stoltenberg při nedávném setkání evropských ministrů obrany v Bruselu, že Ukrajinci by měli mít dovoleno použít rakety s dalekým dostřelem proti ruskému území. Zakazovat jim něco takového je – podle něho – stejné, jako zakazovat jim se bránit.

Je zjevné, že ‘ruským územím‘ je míněna Ruská federace, bez nově připojených částí, což jsou Krym, Sevastopol, Doněck, Lugansk, Cherson a Záporoží. Ukrajinci a i NATO stále ještě nepovažují tyto úseky za ruské území. Takže Stoltenberg má v úmyslu útočit na Bělgorod, Kursk a Bryansk. Podle jiných zpráv, je plánován i útok na Bělorusko, které se vůbec ničím neprovinilo a žádných bojů se nezúčastnilo.

A aby se neřeklo, že NATO útoky na Rusko a Bělorusko povolilo a zorganizovalo, tak dávají zodpovědnost na jednotlivé členské státy a chtějí aby tyto se samy rozhodly, jestli budou Ukrajinci střílet rakety s dlouhým dostřelem na Rusko, nebo ne.

Mnozí z nich se již rozhodli, jako na příklad Švédsko. Švédský ministr obrany, Paul Johnson prohlásil, že Ukrajina je obětí ničím nevyprovokovaného a nezákonného útoku Ruskem na své území a podle mezinárodních zákonů má plné právo bránit se.

Asi zapomněl, že Rusové vtáhli na Ukrajinu aby zabránili 8-letém odstřelování Donbasu ukrajinskými a NATO vojsky. Nevšiml si, že Ukrajinci takto vraždili své vlastní občany a ničili jejich obydlí. Taky mu uniklo, že ‘přijít na pomoc ohroženému sousedovi, který o tuto pomoc požádá‘ je mezinárodním zákonem dovoleno. Je těžké říct, jestli je pan Johnson (a mnozí jiní) takový ignorant, že toto neví, anebo jestli pouze předstírá. S úrovní současných politických ‘elit‘ je obojí možné.

Těch radarů bylo víc!

Podle tohov, co píše Hal Turner, což je člověk s obzvláště kvalitními informacemi, NATO mělo v úmyslu zničit ještě třetí radar a Moskva očekávala, že mělo dojít ke zničení ještě dalšího, čtvrtého.

Útok na druhý radar ve Voroněži, je velmi znepokojující, protože nasvědčuje na to, že všechny ty radary nejsou vyřazovány z funkce kvůli obraně Ukrajiny, ale jedná se o snahu destabilizovat vedení a kontrolní systémy ruských jaderných jednotek. Je docela možné, že se jedná o plánovaný jaderný útok na Rusko, který nemá být předem zachycen a odvrácen.

To je samozřejmě velmi vážné.

Rusové se domnívají, že další radar, umístěný v Lechtusi, v leningradské oblasti, je rovněž ohrožen. Kdyby byl zničen, možnost včasného zjištění letící jaderné střely ze západu by byla značně omezena a s tím i obranyschopnost Ruska. Rusové by pak neměli dostatek času, aby mohli blížící se střelu zničit před jejím dopadem na zem. Tyto mezery v ruské obraně činí z celého národa oběť zlovůle Západu, který je pak může napadnout kdy si usmyslí.

Rakouský plukovník, Markus Reisner se k současným útokům na ruské radary vyjádřil následovně: „Zničení radarů nemá nejmenší význam pro bojiště na Ukrajině. S největší pravděpodobností je to útok Spojených států na oslabení ruské jaderné ochrany, což by jim umožilo zaútočit na Rusko jadernými zbraněmi jako první.“

Takže postupně nebude mít Rusko jinou možnost, než zaútočit na Západ jadernými zbraněmi jako první. Všecko na to nasvědčuje, protože celá situace se vyvinula v cosi, co se dá nazvat ‘buď my nebo oni‘. Pak jsme ovšem všichni ohroženi, jak Evropa, tak Spojené státy. Můžeme jen doufat, že k něčemu takovému nedojde.

Kolik radarů celkem?

Zmiňovaný plukovníkvi Reisner říká, že Rusko má těch radarů na sledování jaderných střel celkem deset. Tyto jsou rozmístěny po celém území, jsou v Murmansku, v Kaliningradu, ve Svatém Petrohradě, v Omsku a jinde. Voroněžské radary sledují okruh 6000 km horizontálně a 8000 km vertikálně. Jejich předpokládané použití je na okamžité započetí protiútoku a také k varování přátelských národů, jako jsou Irán, Severní Korea a Čína.

Tyto radary nemají nejmenší význam pro Ukrajinu, protože jejich zbraně letí příliš nízko a nemají tak daleký dostřel. Ruské radary potřebují výšku aspoň 1000 km, což splňují mezikontinentální balistické střely, které obvykle letí 2000 km nad zemí.

Radary a jaderná válka

Norský politický vědecvii, profesor Glenn Diesen se ke zničeným radarům vyjádřil, že něco takového je podstatné vystupňování války na Ukrajině Západem. Rusko bude muset něco takového Západu oplatit. Nesmíme zapomínat, že Biden má v úmyslu použít rakety s dalekým dostřelem na ruské území a stejné záměry má i NATO. Takže něco takového je přímé vyhlášení války. Tito váleční štváči mají v úmyslu napadat ruské vojenské základny hluboko v Rusku, z nichž mnohé skladují jaderné zbraně.

Bývalý analysta CIA, Mitchell Henderson říká, že radarový systém ve Voroněži je ten hlavní. Tyto radary obsáhnou okruh od Moskvy až do Washingtonu D.C. Dokážou sledovat až 500 různých raket, i když by tyto byly velikosti fotbalového míče. Je to dálkový radar a proto prvních 1500 km prakticky nevidí. Na pokrytí území Ukrajiny by byl nutný radar s kratší vzdáleností pokrytí, asi 3000 km.

Když zničili radar na krátké vzdálenosti, tím Rusku nijak neublížili. Ale pokoušeli se zničit i radar v Omsku, na hranicích Kazachstánu, který je velmi důležitý. Kdyby byl tento radar zničen, Rusko by muselo zaútočit na Spojené státy jadernými zbraněmi.

Mitchell je toho názoru, že jestli k další celosvětové válce dojde, pak to bude jaderná válka. To proto, že pouze jaderná válka může porazit Spojené státy. A protože Rusko, s jejich více než 5,5 tisíci strategických jaderných zbraní je jaderná velmoc, nebude mít jinou možnost než porazit Ameriku tímto způsobem. Pouhé 3 jaderné systémy jsou schopny vyřídit všecky strategické letecké a jiné vojenské základny a veškerou obranu země.

Ruské zbraně jsou nepřekonatelné?

Ruská raketa Sarmat dokáže projít všemi protileteckými obrannými systémy a žádný ji nezachytí. S ní mohou Rusové napadnout třeba i Jižní Pól. Sarmat je ještě ke všemu postaven z materiálů, které nejsou snadno zjistitelné radarem, takže je málem neviditelný. Sarmat by snadno zničil velitelské středisko ve Washingtonu, energii rozvádějící středisko v Houstonu, rozesílací středisko v Chicagu a největší obchodní přístav v Long Beach, u Los Angeles. Zničení těchto míst je schopno Ameriku vyřídit na dlouhou dobu.

Oproti Americe, která nemá žádný civilní ochranný systém, Rusko má protiletecké kryty pro 80% jejich populace. Tyto jsou trvale naplněny potravinami, vodou a léky. Rusové mají také nejlepší proti-raketový obranný systém na světě.

Jejich torpédo Poseidon, což je bezpilotní, jaderná ponorka má dálkově neomezenou možnost pohybu. Její AI navigační systém dokáže zasáhnout cíl manévrováním, takže nemusí plout přímou čarou. Kdyby byla vypuštěna v Číně, snadno by zasáhla San Francisco. Na to, aby vybuchla 100 megatunovou jadernou bombu nemusí být ani blízko cíle. Když bombu vybuchne v poměrně nízkých vodách, to vytvoří 500 m vysoké vlny (tidal waves). A ještě ke všemu byl na výrobu bomb použit kobalt 60, což zajistí, že veškerá okolní voda bude jedovatá a města, nacházející se na pobřeží tím budou otrávena.

Tímto způsobem je možno zničit málem všecko, co nepřítel má, mosty, lodní flotily, přímořské instalace a Poseidon nemusí být vůbec blízko, takže nikdo ani nebude vědět odkud ta ničivá síla přišla. Přes to přese všecko, oproti tomu, co media neustále pečetí, Rusové nemají zájem zabrat území Spojených států a ani žádné jiné území. Proč by to dělali? Přece mají svého vlastního víc než dost!

Když toto všecko ví Mitchell Henderson a mnoho jiných rozvědčíků na Západě, pak se opravdu musíme divit tupohlavosti NATO, které se stále dál opájí myšlenkou, že se mu podaří Rusko porazit. Proč to dělají? Proč si nepřiznají skutečnost?

Konec NATO?

Ono se totiž jednáviii o to, že porážka NATO vojsk na Ukrajině může znamenat konec celé organizace, konec NATO. Rusko, přese všecky překážky, které mu byly vmeteny do cesty, si udrželo svoji existenci a dokonce ještě vylepšilo svoji prosperitu. Ani na bojišti neupadlo do předpokládané degenerace, ale naopak, vylepšilo vojenskou strategii, přidalo obrovské množství dobře vycvičených vojáků a docílilo přesně ty územní změny, které docílit chtělo. Sice k tomu došlo pomaleji, než by mnozí čekali, ale došlo k tomu.

Oproti tomu Ukrajina prochází jednou porážkou za druhou. Špatně vycvičená armáda, složená z lidí, náhodně sebraných po ulicích, v barech a na plovárnách, není vybavená skutečnými zbraněmi a nemá ani dost nábojů na střílení. Vzdávají se kde mohou a vesměs přiznávají, že byli ukrajinskou vládou oklamáni.

Aby to zastřeli, ukrajinské vedení zostřuje situaci kde může a jak může, vesměs zákeřnými, teroristickými útoky na neozbrojené civilní obyvatelstvo, v čemž mají dlouholeté zkušenosti. Již od r. 2014 to praktikovali proti obyvatelům Donbasu, vraždili tam své vlastní lidi, Ukrajince a to jen proto, že to jsou etničtí Rusové. (Jakoby zbytek Ukrajiny byl něco jiného).

A nejen to. Válkaix na Ukrajině odhalila další nedostatky v západním myšlení a v produkci. Postupně se ukázalo, že přenosné americké protiletecké zbraně, nazvané Stinger a stejně tak proti-tankové Javeliny, jsou tak leda do šrotu. Stejně tak děla, M777 howitzery a spolu s nimi HIMARS rakety nejsou k ničemu a v případě poruchy nejsou na válečném poli opravitelné. A Bradley tanky je všecky následovaly na smetiště.

Podobně si vedl i protiletecký systém Patriot, který Rusové snadno zneškodnili použitím jejich ‘Geranium 2‘ drónů, kterým je přezdíváno ‘létající moped‘.

Americké haraburdí ale nebylo samo. Německé Leopard 2 tanky a francouzské tanky na kolech si nevedly ani o trochu lépe.

Ruský president Putin k tomu přidal menší poznámku, že západní zbraně hoří lépe než staré, sovětské vybavení. Něco takového nenadchlo válečné štváče ve Washingtonu a v Londýně a tak se rozzlobili na Zelenského.

Jejich poslední pokus, darovat Ukrajincům F-16 stíhačky také není nic, čím by se mohli chlubit. Ta letadla jsou aspoň 50 let stará a vyznačují se tím, že nasávají vzduch zespodu, takže pokaždé při startu dokonale vyčistí startovací plochu asi tak, jako obrovský, předražený vysavač. Problém je v tom, že všechna ta špína jde rovnou do motoru, který postupně zničí. Proto Ukrajinci horlivě budují přistávací plochy, které jim Rusové neméně pohotově ničí.

Namísto bombardování by asi měli Rusové sypat na nově vybudované startovací dráhy železné piliny a pak by měli o všecky F-16 spolehlivě postaráno.

Jenže NATO nechce žádné jiné zbraně než ty americké, se všemi jejich nedostatky. Jsou povinni tyto zbraně používat, protože jinak by Američané nemohli vyrábět další, nové zbraně, dokud se těch starých nezbaví. Proto všecky ty války, Srbsko, Irák, Afghanistan, Libyje a Syrie – přehlídka starého šrotu proti neozbrojenému obyvatelstvu.

Chudák Laos, Američané ho bombardovali v letech 1964 až 1973 více než 2,5 miliony tun bomb celých těch 9 let. 24 hodin denně je takto mučili a proč? To nikdo neví. Nikdo dnes neví co byl důvod pro tu válku.

Stejně tak na Ukrajině, s použitím starých, vysloužilých a nefunkčních, špatně navržených zbraní jsou Ukrajinci povinni prorazit třemi vrstvami Surovikinovy linie a porazit dobře vycvičenou a dobře zásobenou ruskou armádu. Chudáci!

A pak napsali ve shrnutí z jednání NATO ve Vilniusu, loňského roku: „Ty podmínky, za kterých NATO použije jaderné zbraně jsou velmi daleko.“ Jinými slovy: „My se vzdáváme. Prosím, nezabíjejte nás.“ Zřejmě se konečně dověděli jak na tom Rusko je, co se týče jaderných zbraní. Později, hecováni Spojenými státy změnili rétoriku, ale činy zůstaly stejné.

Jak ukončit válku na Ukrajině?

To je těžká otázka. Na to, aby Spojené státy, Evropská unie a NATO mohli Ukrajinu vzdát, by napřed museli najít někoho, na koho by svůj neúspěch svedli. Možná by posloužila změna počasí (i když neexistuje), nebo přebytek CO2, kterého je v atmosféře jen 0,04%. Taky mohou obviňovat Maďarsko, nebo Čínu a třeba i Indii, nebo Slovensko.

Samozřejmě, že by mohli snadno obvinit Ukrajinu, která ‘není schopna zvládnout jednoduchou válku proti zaostalému Rusku, přese všecky ty lesklé a blýštící se zbraně, které jim tam Západ navozil‘.

Jako další, museli by najít nového nepřítele, aby mohli zvrátit veřejné mínění a všecky pozorovatele jiným směrem. To není tak snadné. Je možné, že kvůli tomu byla navržena genocida v Palestině, ale i tam Západ prohrává po celé čáře proti Hamas, kteří v pantoflích a zahaleni v prostěradlech jim sází jednu ránu za druhou. Takže bude určitě nutno najít nového nepřítele, neozbrojeného, jako třeba Somálsko, které je rovněž příliš často bombardováno, anebo Tristan da Cunha, což je malý ostrov, kde není nic než sopka.

S největší pravděpodobností ten viník ale bude Čína, Západ už si brousí zuby na novou válku Číny s Taiwanem, do které se hodlají zamíchat za každou cenu. Jó, ti dostanou bití!

Je také možné, že ‘mír udržující složky‘, sestávající se z vojsk členských států NATO vtáhnou na Ukrajinu, ve snaze nastolit tam jejich mír, s použitím jejich zbraní a velkého množství zbytečně prolité lidské krve.

 

i https://www.lewrockwell.com/2024/06/brandon-smith/false-flag-on-the-horizon-the-strange-case-of-the-destroyed-russian-nuclear-radar/

ii https://www.mid.ru/en/foreign_policy/international_safety/1434131/

iii https://www.bitchute.com/video/pbGqGleGntxZ/

iv https://en.topcor.ru/47911-evropa-delaet-shag-k-prjamomu-voennomu-stolknoveniju-s-rossiej.html

v https://halturnerradioshow.com/index.php/news-selections/world-news/second-russian-nuclear-missile-warning-radar-hit-by-ukraine-also-an-attempt-to-hit-a-third

vi https://www-bundesheer-at.translate.goog/aktuelles/detail/drei-fragen-zum-angriff-auf-das-russische-atomraketen-fruehwarnsystem-oberst-reisner-antwortet?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

vii https://mediaarchives.gsradio.net/rense/special/rense_052724_hr3.mp3

viii https://www.rt.com/russia/582469-ukraine-defeat-end-nato/

ix https://boosty.to/cluborlov/posts/a59b2ec4-25d0-4e7f-8d54-0e35c5f74462

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (25 votes, average: 4,16 out of 5)
Loading...
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)