7.3.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Putin, jako zrcadlo nastavené USA

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Na sociálních sítích v USA se začal objevovat zajímavý fenomen. Množství profilů, zvláště konzervativních a Republikány volících občanů, začínají zdobit ruské vlajky a velice, převelice tu houstne adorace Vladimíra Putina. Čímpak to? Co způsobilo, že občané USA začínají otevřeně zveřejňovat své přání, mít Putina, vůdce nepřátelské mocnosti, za presidenta své vlastní země?

Podle American Thinker vidí čím dál více Američanů Putina jako hrdinu, skutečného vůdce, kterému opravdu záleží na jeho zemi a lidech. Což je veliký a nečekaný obrat, oproti období studené války, kdy byli právě američtí konzervativci proslulí svými protisovětskými postoji. Co tyto lidi, bytostné vlastence, mohlo k podobné otočce přivést, opatrně naznačuje ABC News. Podle jím zveřejněného průzkumu je 62 procent republikánských voličů přesvědčeno, že Putin je “silnější vůdce” než Joe Biden. K čemuž, přiznejme si, není až tak obtížné dospět.

Ale to hlavní, co část amerických voličů čím dál více oceňuje, je přesvědčení, že Putin se snaží: “… vytvořit homogenní společnost se silnou národní identitou, založenou na tradičních hodnotách, jakou by rádi viděli v Americe.” Republikánská kandidátka Lauren Witzkeová to vyjádřila, na konferenci konzervativců, slovy: “Rusko je křesťanský nacionalistický národ. Ztotožňuji se více s Putinovými křesťanskými hodnotami než s Joe Bidenem.”

A to je podstata věci. Obdiv k Putinovi je dán především zděšením ze směru, který pod Bidenovým vedením Amerika nabrala. Jak uvedl, již zmíněný, American Thinker – „Ukazuje se, jak zoufalým se americký lid stal, že závidí kdysi zapřisáhlému nepříteli vládce, kvůli jeho výjimečnosti a oddanosti svému lidu. Řeč je o důkazu naprostého a naprostého selhání Bidenovy administrativy. Za dva roky se život stal surrealistickým a šíleným do té míry, že zběhnutí do Ruska začíná některým připadat jako dobré.”

Dříve patriotičtí, běžní Američané, už zkrátka mají natolik dost aktivismu, Cancel culture, adorace LGBT, inkluse, Critical race theory ve školách, řádění BLM a Antify v ulicích, jakož i šílenství „zelené tranzice”, že jsou ochotni uvažovat o dříve nemyslitelném. Hezky to vyjádřil ve svém tweetu komentátor Tucker Carlson – „Proč demokraté chtějí, abyste nenáviděli Putina? Odeslal snad Putin do Ruska všechny práce pro střední třídu ve vašem městě? Vyrobil celosvětovou pandemii, která zničila vaše podnikání? Učí vaše děti, aby přijaly rasovou diskriminaci? Vyrábí fentanyl? Žere psy?” Stručnější shrnutí hlavních, neřešených, amerických problémů, aby člověk pohledal…

Začíná to zřejmě pozvolna docházet i protistraně. Ústřední hlásná trouba světového progresivismu, britský Guardian, okomentovala vzrůstající sympatie k Putinovi slovy: „…ruský premiér má horlivou fanouškovskou základnu mezi krajní pravicí na západě. Proč tomu tak je? Milují to, co udělal s Ruskem. Líbí se jim, jak demontoval práva žen. Milují jeho útoky na homosexuály a transsexuály. Milují jeho odmítání západního liberalismu. Jejich hodnoty se dokonale shodují.” Aniž by si přitom jeho slovutní novináři byť jen náznakem připustili, že na tomto stavu mají právě oni svůj, lví podíl.

Že sympatie k Putinovi a jeho režimu nejsou ani tak adorací zla, samoděržaví a totality, jako spíše zoufalým voláním po návratu normálního světa. Starého dobrého světa, kde muž je mužem a žena ženou, kde většina rozhoduje, aniž by se nechala tlačit do kouta a šikanovat patologickými menšinami z okraje společnosti. Světa, kde je normální pracovat, mít rodinu, budovat svůj stát. Demokracie, kde nikdo z dálky (z nedosažitelné ciziny či nadnárodní struktury) nemůže nařizovat, čím smíme ve svých domech svítit, topit a čím jezdit. Zřízení, kde panuje různost názorů, pluralita médií, svoboda říkat, co si myslím a dělat si legraci z čeho chci, aniž by za to byl někdo postihován, protože diskuse je přece základ demokracie…

Uvědomují si vůbec, tihle pokrokáři, jak šílený a nesnesitelný svět nám vnucují, že vedle něj může i peklo vypadat jako docela slušné a vcelku perspektivní místo k žití? Protože pokud jim to včas nedojde, tak brzy nemusí zůstat jen u vlaječek na profilech. Pro-putinovský obrat v USA je takovou poslední, varovnou kontrolkou.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (46 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
56 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)