28.4.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Prý nějaké tajné dokumenty z Pentagonu unikly na veřejnost. Že by?

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Něco takového je asi tak pravděpodobné, jakože v prosinci chodí svatý Mikuláš a naděluje hodným dětičkám dárečky a těm nehodným uhlí a brambory. V současné době, při stálém zdražování by to uhlí a brambory měl spíš nadělovat těm hodným, ale to je vedlejší.

Dokumenty, uniklé z Pentagonu vyzrazují, že rozvědka Spojených států špehuje Čínu, Střední Východ, Jižní Koreu, Israel, Francii a všechny ostatní národy – jakobychom to nevěděli. V dnešním zkaženém a zkoruptovaném světě špehuje každý toho druhého.

Dokumenty se rovněž zabývají situací na Ukrajině, kdy popisují válečné plány, dodávky zbraní, ztráty na obou stranách, účast cizích žoldnéřů ve válce a pravdivé zhodnocení situace. Je v nich dokonce i návrh strategie pro přímý vstup Spojených států do války.

Zjevné fotokopie jsou často opatřeny razítky „tajné“ a „přísně tajné,“ což nás nemusí ujistit, že se opravdu jedná o tajné spisy. Takové razítko je snadné pořídit.

Pročpak byly tyto dokumenty vydány ven, to je otázka. Snad aby ukázaly světu jak je Pentagon neopatrný a jak špatně hlídá své vlastní informace? Anebo některý vyšší úředník už nemohl snést další intriky a lži a rozhodl se pravdivě informovat svět?

Je mnoho členů vojenské rozvědky kteří jsou již syti zbytečnou a nadměrnou podporou Ukrajiny a možná tímto zkoušel některý z nich odhalit přehmaty a lži Bidenovy administrace, aby byl učiněn konec jejich velikášství. Mohl to ovšem být i způsob nátlaku, jak donutit Ukrajince, aby pospíšili s plánovaným jarním útokem.

Co se týče jiných zemí, údajně dokumenty obsahovaly citlivé informace o zájmech Ameriky v různých koutech světa. Podrobné mapy a různé detaily byly rovněž obsaženy. Také dodávky zbraní z jiných států, jako na příklad z Jižní Koreje na Ukrajinu, byly podchyceny.

Přes veškerý poprask, který tyto dokumenty vyvolaly, se velitelé obranných vojenských sil a rozvědky v Americe shodli na tom, že zveřejněné informace nebudou mít žádný valný vliv na vývoj situace na Ukrajině a jinde.

Co na to říká Scott Ritter

Scott Ritter, bývalý rozvědčík amerického námořnictva říká, že dokumenty, které se dostaly ven, na světlo světa, mohly být připraveny pro hlavního amerického Generála Marka Milley. Jeden z dokumentů má na sobě označení, které určuje jeho původ z nejvyšších kruhů rozvědky. Jiné dokumenty byly zjevně upraveny, snad ve snaze formovat názor těch, kteří je budou číst, patřičným směrem.

Odkud ty dokumenty přišly, není zatím známo. To, že by je vydali Rusové nepřipadá v úvahu už proto, že rozvědka kteréhokoliv státu by nedala informace toho druhu jen tak na veřejnost. Také je nutno brát v úvahu, že dokumenty byly přidány k populární internetové hře, kde je objevili konspirační realisté. Teprve později byly zveřejněny na hlavních společenských stránkách, jako je Twitter, nebo Telegram.

Zmíněné dokumenty neobsahují žádná velká tajemství. Všecko, co je v nich obsaženo si může trpělivý badatel najít na internetu sám. Takže se zdá, že šlo spíš o vytvoření patřičné senzace, než o vydání správných informací o válce na Ukrajině. Také se mohlo jednat o nátlak na Generála Milley. Pokud nebude ten, kdo dokumenty na internet dal zadržen a nebudou známy jeho motivy, tak je těžké odhadnout, co byl jeho záměr.

Co dokumenty z Pentagonu obsahují

Dokumenty obsahují několik zpráv, které by mohly být považovány za důležité, jako na příklad současný nábor CIA, kdy hledají agenty, kteří mají přístup k tajným jednáním světových vládců. Nebo to, že ruští žoldnéři, tak zvaná Wagnerova skupina zkoušejí koupit zbraně z Turecka. Také některé vnitřní plány Wagnerovců byly odhaleny.

Satelitní technologie „Lapis,“ která je používána na sledování ruských vojenských jednotek na Ukrajině je popsána, což bylo dříve velké tajemství. Stejně tak analyza válečného stavu byla přiložena, spolu s popisem činnosti americké rozvědky. Jeden dokument potvrzoval, že malá jednotka zvláštních sil z NATO členských zemí Francie, Ameriky, Británie, Litvy a Holandska, již působí na Ukrajině. Co tam dělají a co je jejich poslání, není sděleno.

Nechyběla ani zpráva, že američtí špioni pronikli až do ruských vojsk a spolehlivě určili jejich stav, včetně předností a slabostí. Také seznam plánovaných ruských útoků byl zveřejněn. Byly též zaznamenány úvahy o tom, že Peking bude brát útoky na ruské území jako způsob, jak z nich obvinit NATO. V případě, že by tyto útoky nabyly na významu, pak je předpokládáno, že se Čína přidá k Rusku a budou společně na Ukrajině bojovat.

Další zprávy oznamovaly, že ukrajinská protiletecká obrana nemá dostatek střel, nebo jaké problémy má Jižní Korea s dodáním munice do Ameriky, protože se obávají, že bude obratem poslána na Ukrajinu. Nechyběla ani zmínka o tom, že protesty proti izraelskému Premiérovi Benjaminovi Netanjahu jsou podporovány Mossadem.

Že Spojené státy špehovaly i Zelenského a jeho kancelář, to je více méně samozřejmost a ne novinka. Stejně tak informace o tom, že útoky na ruské území provádějí ukrajinští vojáci a také stížnosti Zelenského, že nemají rakety s dalekým dostřelem, aby tam nemuseli jezdit.

Náměstek ruského ministra zahraničí, Sergěj Rjabkov se vyjádřil, že dokumenty z Pentagonu mohou být zcela dobře výmysly. To, že Washington vede válku proti Rusku v zastoupení Ukrajinou, je přece zjevné, takže ty informace mohly být záměrně vydány ven, aby ruskou stranu svedly k mylným úvahám. Amerika se sice chová jakoby dokumenty byly pravé, což může být rovněž předstíráno.

Kyjev samozřejmě obviňoval z vydání dokumentů Rusko, zatím co Číňané prohlásili, že je to nesmysl. Kdyby Rusové něco takového dostali do rukou, tak by si ty informace nechali pro sebe a nerozhlašovali by je po internetu. Ruský mluvčí Kremlu, Dimitrij Peskov řekl, že to jsou to docela zajímavé informace a dodal, že „snaha ze všeho dnes obviňovat Rusko se stává nakažlivou nemocí.“

Jedna z hlavních zpráv

Ta hlavní zpráva, která z dokumentů vysvítá, je podle Scotta Rittera přiznání, že ukrajinská vojska nebudou schopna provést onen stále propagovaný jarní útok proti Rusku. Ukrajinci měli v úmyslu dostat se na Krym a obsadit jeho část podél břehů Azovského moře. To by jim umožnilo postupně převzít celý Krym. Něco takového by mohlo zlomit bojovného ducha Ruska a pak by obsazení celého Donbasu bylo snadné.

Časový rozvrh takové operace, který zahrnuje její zorganizování, vycvičení vojska a jeho vybavení je ale příliš idealistický, až fantastický, aby mohl být dodržen. Ukrajinci nejsou schopni útok takového rozsahu naplánovat a zvládnout v dané době, obzvláště když jejich hlavní složky, dobře vycvičení a zkušení vojáci, jsou obklíčeni v Bachmutu.

Další problém je výbava, pro něco takového nutná. Nejen že Ukrajinci nemají potřebné zbraně a do nich munici. Ale i jejich protiletecká obrana je v koncích a nemá čím bránit zemi proti ruským útokům. Něco takového je velmi nebezpečné nejen pro plánovaný jarní útok, ale pro celou ukrajinskou armádu. Jakmile jim rakety a náboje úplně dojdou, pak budou Rusové mít možnost odstřelovat co chtějí a nebudou mít v cestě žádnou překážku.

Už to, že ukrajinská vojska prochází raketami, dodanými ze Západu, jako jsou HIMARS a 155 mm náboje do děl daleko rychleji, než je Západ a hlavně Amerika stačí vyrábět, je značný problém. Úspěch jarního útoku přímo závisí na dostatečném množství obranných prostředků, aby bylo možno zničit případné ruské obranné elementy na Krymu.

To všecko bylo známo už předtím, než se dokumenty z Pentagonu na internetu objevily. Jejich vydání pouze potvrdilo pravdivost úvah vojenských odborníků a pomohlo odhalit lži a nepravdy, kterými nás zahlcovali vysoce postavení američtí a NATO hodnostáři. Tito lidé nevidí žádný problém v tom, že jsou Ukrajinci a jaksi i Rusové na válečném poli doslova vyvražďováni a bez váhání posílají tisíce dalších mladých lidí na jistou smrt.

Další podstatné informace

Ze zveřejněných dokumentů rovněž vysvítá, že se americké vedení zabývá plány na odstranění buď ruského Presidenta Vladimíra Putina, nebo ukrajinského Volodimíra Zelenského. Spolu s některým z nich je zde záměr odstranit vedení ruské armády a nahradit je Západu nakloněnými lidmi. Poté měl být proveden útok na Kreml.

Je jasné, že toto „odstranění“ je totéž co zavraždění jmenovaných osob. To plánovačům ale nedělalo takovou starost jako to, jak bude obyvatelstvo obou zemí reagoval na útok na Kreml. Co kdyby pak v Rusku zavedli celostátní mobilizaci a použili jaderné zbraně?

Nakonec přece našli obětního beránka

Nakonec se špionům podařilo zjistit existenci 21-letého letce Národní gardy, jménem Jack Teixeira, kterého obvinili ze zcizení dokumentů a z jejich vystavení na internetu. Po zuby ozbrojení Federální agenti si pro něho přišli do jeho bydliště ve státě Massachusetts.

Zůstává ovšem záhadou, jak to, že se hlavní americká media historky o dokumentech z Pentagonu okamžitě chytila a všecky dokumenty publikovali. Tito lidé nevydají nic, na co by nedostali svolení z Bílého domu nebo z Pentagonu. Takže – jak uvažuje CIA analysta Ray McGovern, někdo, kdo je hodně vysoko na žebříčku politických a vojenských šplhavců si řekl, že už má těch lží a výmyslů dost a ať lidé vidí, jak jim jejich vlastní vláda lže přímo do očí. A pak dal svolení k přetištění.

Tento člověk se možná řádně rozzlobil, protože Zelenský strká všecky peníze z Ameriky do vlastní kapsy a nepoužije je tam, kde jsou potřeba. Podle toho, co píše americký novinář Seymour Hersh, byl ředitel CIA, Bill Burns vyslán na Ukrajinu právě proto, aby Zelenskému přímo řekl, že si nechává příliš mnoho pro sebe a pro své přátele a druhým nedá nic. Tím vzniká mezi ukrajinským vedením velká nespokojenost a to není dobré.

Také se ovšem mohlo jednat o strategický tah Bidenovy administrace, který by jim umožnil začít říkat lidem pravdu, protože prohra Ukrajiny je neodvratitelná.

Soudce Andrew Napolitano (Judge Napolitano) přidává další informace: prý Zelenský a asi 35 hlavních generálů zcizili 400 milionů dolarů z toho, co přichází do země z Ameriky. Bill Burns při své návštěvě předal Zelenskému seznam, na jehož podkladě dostalo 10 těch nejhorších ukrajinských generálů okamžitou výpověď. Z nějakého důvodu nepožadovaly Spojené státy zcizené peníze zpět a nadále podporují Ukrajince jak finančně, tak zbraněmi.

Záměrné vydání dokumentů

Další CIA rozvědčík, dnes již v penzi, Larry Johnson se pozastavuje nad tím, že měl Jack Teixeira ve svých 21 letech nejvyšší stupeň bezpečnostní prověrky, což mu umožňovalo přístup k přísně tajným vojenským informacím. Nebyl voják z povolání, byl členem „Národní gardy,“ což není práce na plný úvazek, takže něco takového získat je prakticky nemožné. V jeho letech a s jeho poměrně nízkou vojenskou hodností je nemyslitelné, že by měl přístup k informacím takového stupně utajení. Už to, že jeden z dokumentů obsahoval vnitřní informace CIA je závažné. Takové dokumenty nejsou nikdy rozšiřovány mimo organizaci.

Vydání těchto spisů vypadá spíš na záměrnou akci vysoce postavených rozvědčíků nebo vojáků, ale ne jako čin nespokojeného jedince, který zkouší odhalit veřejnosti, jak moc je vláda podvádí. Ten záměr, který je k tomu vedl mohl být něco zcela jiného. Mohlo jít o důvod pro přídavnou censuru internetu, ale také o odstranění Joe Bidena z Bílého domu. Zcela dobře to také mohl být pokus o zdiskreditování Trumpových stoupenců.

Teixeira byl mediemi okamžitě označen za pravicově smýšlejícího (tj. běloch, extremista), jako antisemita, rasista, milovník zbraní a náboženský fanatik. Jinými slovy, byly mu připsány všecky vlastnosti a náležitosti, které dnes americká media zavrhují a kvůli kterým se členové Black Lives Matter (BLM) mohou zbřídit vztekem.

Je pravda, že se v současné době mnozí snaží o odstranění Bidena z presidentského křesla. Jsou pokusy o prošetření činnosti jeho syna Huntera, včetně Hunterova slavného „notebooku z pekla,“ jak je mu přezdíváno. Notebook se stal slavným, protože obsahuje četné důkazy Hunterovy korupce a zvrhlosti. Je také poukazováno na úplatky, které Bidenovi brali ze všech koutů světa a není vynechán ani sám perverzní presidenta, který kromě osahávání malých dětí se údajně rád sprchoval s jeho nedospělou dcerou.

Jenže kdo je doopravdy Joe Biden? Málokdo to ví. Ta maska, kterou mohou nosit různí herci může být kopie posmrtné masky člověka, který se za Bidena vydával. Posuďte sami, ve videu se tak zvaný „Biden“ škrábe na krku a tím odhalí folii ze silikonové gumy namísto pokožky.

Kdo je Jack Teixeira

Zdá se, že Teixeira je víc obětní beránek než cokoliv jiného, přiznává Larry Johnson. Údajně všecky ty dokumenty vydal na internet, což mohou být jen další výmysly už tak prolhané vlády. Jestliže bude obviněn, Teixeira může strávit až 15 let ve vězení.

A přitom není technicky možné, aby sám ty dokumenty vyhledal, ofotografoval a zveřejnil. I s vysokým stupněm bezpečnostní prověrky je nesmírně obtížně orientovat se ve složité počítačové knihovně Pentagonu, CIA, nebo jiné organizace. Ty dokumenty byly posbírány z různých zdrojů, což činí tvrzení, že Teixeira sám něco takového provedl, málo věrohodné.

Tím pádem není jasné, jestli je Teixeira udatný bojovník, nebo podvedený zelenáč, usuzuje Johnson. Jsou názory, že některý vysoce postavený důstojník Národní gardy mu tyto dokumenty předal, aniž by mu řekl odkud jsou. Teixeira je potom začal dávat na internet pro své přátele, se kterými hrál určitou počítačovou hru. Málokdo ví, že je vystavoval již od prosince minulého roku. Takže to trvalo velmi dlouho, než byl tento únik informací objeven.

Teixeirovo zatčení znamená konec války

Podle Yoichi Shimatsu, novináře se skvělými informačními zdroji, celá příhoda kolem pentagonských dokumentů je maličko jiná a zatčení mladého Jacka Teixeira znamená konec války na Ukrajině. Teixeira pochází z čistě americké rodiny, kdy jak on sám, tak i jeho nevlastní otec a bratr jsou členy vojenského letectva, zaměřeného na špionážní služby. Jack byl přidělen k vojenské jednotce na Cape Cod v americkém státě Massachusetts, kde zachytil znepokojující zprávy z Ukrajiny a z jiných problematických míst ve světě.

Něco takového ho velice znepokojilo, protože si nebyl jistý, jestli má tyto informace vyjevit vedení svého oddílu, nebo ne. Zprávy, které obdržel byly totiž v přímém rozporu s tím, co hlásala americká vláda, která opěvovala neustálé výhry ukrajinského vojska a slibovala lidem jejich vítězství s každým dnem.

Z těchto zpráv mladý Jack brzy vyrozuměl, že Joe Biden a jeho klika zradili Ameriku, opustili Afghanistan a zanechali svému osudu obrovské množství těch, kteří byli na jejich straně a kterým po jejich odchodu hrozilo to nejhorší nebezpečí. Dověděl se také, že Biden a jeho lidé způsobili naprosto zbytečný masakr, zvaný válka na Ukrajině. Postupně zjistil, že američtí vojáci a dobrovolníci, kteří bojují na Ukrajině budou při ruském jarním útoku zabiti a americké vedení nemá v úmyslu jim nijak pomoci. A přitom zbabělec v Bílém domě, Joe Biden, odmítá veškeré ruské nabídky k vyjednávání o mír a zastavení bojů.

Znechucení ze zrádcovského chování americké vlády a z jejich lží vedlo Jacka k tomu, že začal vydávat na veřejnost dokumenty, které dokazovaly pravý opak toho, co veřejně hlásal Bílý dům. Sledoval boje o Bachmut a znaje americké zvyky, byl si dobře vědom toho, že poražení ukrajinští vojáci budou brzy nahrazeni Američany, kteří budou umírat stejně jako ti před nimi. Ty obrovské davy amerických vojáků, kteří byli zabiti, nebo zraněni ve válce ve Vietnamu, v Iráku a jinde a kteří byli okamžitě vládou zapomenuti, jakmile ztratili použitelnost, tomu nasvědčovaly.

Jack Teixeira byl především vlastenec a něco takového mu velice vadilo. Media ho představují jako napůl blázna, pravicového milovníka zbraní – aby ho zbraně nezajímaly, když je v podstatě voják. Podle historických zkušeností z jiných válek si rovněž dobře uvědomoval, že armáda nemůže vyhrát tam, kde ji všichni nenávidí.

Velká část ukrajinské populace je dnes v Rusku a tito lidé dobře ví, kdo způsobil válku v jejich zemi. A ti všichni dnes nenávidí Ameriku. Stejně tak jsou Američané nenáviděni v Číně, v Mexiku, v Jižní Americe a všude jinde, kde způsobili války a revoluce. Joe Biden jako president je ten největší babral, když si toto neuvědomuje a zkouší si znepřátelit další zemi, Ukrajinu a po ní Evropu. K tomu spolehlivě dojde, až se všecky skutečné a pravdivé informace dostanou ven, na světlo. Pak i evropští příznivci Ameriky odpadnou.

Takže ve skutečnosti, válka na Ukrajině je válka o zničení Ameriky. Dnes je především nutné zachránit situaci doma, v zemi, kde dochází ke štvaní jedné skupiny lidí proti druhé, k ničení starých tradic, a k rozvracení společenského řádu. Stejně tak byla zničena i infrastruktura země a s ní všecko ostatní. Všecko v zemi chátrá, průmysl se už dávno vystěhoval. Tady je nutné věnovat se přednostně těmto problémům a ne se míchat do cizích záležitostí někde tisíce kilometrů dál, na Ukrajině, nebo na Taiwanu.

Amerika je ta nejvíc roztahovačná země co existuje. Patří jim Puerto Rico, Guam, Palau, Hawaii, Mikronézie, mají základny v Japonsku, v Německu, v Jižní Koreji, na Kubě a jinde. To představuje stovky cizích základen, letišť a tisíce vojáků, roztroušených po celém světě. Je to velice drahé podnikání, které rozhodně není viděno obyvateli těchto zemí jako kladné. Proto bychom měli začít vracet tato území jejich původním majitelům. Hawaii byla kdysi úspěšné království, ať je mají nadále. Stejně tak je nutno vytáhnout z Evropy, z Afriky, z Latinské Ameriky a z Asie.

Tvrdá pravda je, že Amerika je v konečné fázi svého kolapsu. Je denně ničena radikálními skupinami jako jsou BLM a Antifa, spolu s uměle vyvolanými rasovými rozdíly mezi lidmi. Woke si rovněž přidává své kde může. To, že se mohutně propagované potraty starají o zničení budoucích generací, které jsou nahrazovány nežádoucí emigraci z nepřátelských zemí, jen podporuje její zkázu. Pak zde máme odklon od původních křesťanských hodnot spolu s upadajícím školským systémem a morální zkaženost – nic z toho nedodá k dobru země a jejího lidu.

Proto je naprosto nutné okamžitě skončit s válkou na Ukrajině a začít se věnovat řešení vlastních problémů, ve vlastní zemi.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (10 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)