12.6.2022
Kategorie: Ekonomika

Provádí EU obdobnou krádež jako komunisté v 1953?

Sdílejte článek:

HELENA MALLOTOVÁ

Unaveni každodenními dobře cílenými informacemi –  desinformacemi zapomínáme, že ďábel nespí: Dovoluji si upozornit na fakta, která jsem vyčetla v renomovaném německém printovém měsíčníku Tichys Einblick. Zde výňatek z článku pod názvem Velká loupežná výprava: Pádivá inflace chladnokrevně vyvlastňuje střadatele. EU současně tvořivě kutí na registru majetku. Konkrétní návrhy na zvláštní odvody a státní dlužní úpisy existují již dávno. Netýkají  se přitom pouze „superboháčů“. Ruka státu míří především na střední třídu. 

O jakémsi majetkovém registru EU asi doposud prakticky nikdo neslyšel. Je to proto, že je zatím ve stádiu plánování. Politici a úředníci, kteří ho připravují, se snaží udržet ho v tajnosti. Koncem roku 2021 však Evropská komise potvrdila, že zadala „studii proveditelnosti“. Onen seznam nemá zahrnovat pouze majetek, uložený u bank, má registrovat i to, co má občan doma: Hotovost, zlato, starožitnosti, umělecké předměty, cenné hodinky, auto. Evropský souhlas pro zřízení národního registru již existuje. Nahlíží mimochodem nejen do občanova stavu konta, ale i do jeho případné bankovní schránky. 
.
A s válkou na Ukrajině získává projekt „skleněný občan“ na razanci. Údajně není jiná možnost (čím dál oblíbenější evropský argument – „bez alternativy“), jak bojovat proti ruským oligarchům.  S každým občanem EU je nakládáno jako s napůl kriminálníkem. Doposud bylo možné zahájit trestní stíhání jen v případě konkrétního podezření. Sledování všech občanů s odůvodněním, že se tak dá lépe zjistit porušování zákona si do této doby dovolily jen autoritativní a totalitní společnosti. 
.
Německý institut pro hospodářské vědy DIW, blízký vládnoucí sociální demokracii, před nedávnem navrhl navrátit se k tzv. dani z domova, která v pozdním období tzv. Výmarské republiky plnila státní kasu a v roce 1933 ji vděčně převzali národní socialisté, kteří ji používali k financování zbrojení. 
.
Další dodatečné zatížení nemovitosti by však zdá se ještě zdaleka nestačilo a tak sociální inženýři z DIW požadují navíc „státní dlužní úpisy na veškerý soukromý majetek vyšší hodnoty, které by byly určeny na refinancování a odbourávání státních dluhů v Evropě.“ Tyto úpisy by se měly týkat každého, kdo by vlastnil majetek v hodnotě nad 250.000 euro (6,250.000 Kč), což by postihlo prakticky každého, kdo by měl malou nemovitost nebo třeba životní pojištění. 
.
A právě pro tento účel by se hodil připravovaný evropský majetkový registr. (výňatek z obsáhlejšího článku Alexandera Wendta v nejnovějším výtisku Tichys Einblick.)
.
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
52 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)