
Protože to jinak nešlo
VIDLÁK
Motto:
Pravím vám, že Bůh může Abrahamovi stvořit děti z tohoto kamení!
Dnešní text bude čistočisté kázání plné Boha, příčin a následků. Mám v posledních dnech pocit, že je ho zapotřebí, protože se mílovými kroky blížíme do bodu, kde už naše země jednou byla a který liberálům přináší hluboká traumata, protože museli přešívat prapory s hákenkrojcem na prapory se srpem a kladivem a ne každý to stihl včas. Teď, když Zelenský oficiálně pohřbil na Ukrajině Andrije Melnyka a tím se zcela oficiálně a plnohodnotně přihlásil ke Stěpanu Banderovi, máme možná poslední chvíli, kdy má cenu o tom mluvit. Zanedlouho už bude prostě pozdě.
Víte, v roce 1925 byl Hitler jenom směšný. Měl za sebou nepovedený „pivní puč,“ za který si odseděl neuvěřitelně mírný trest (srovnejte to s tím, kolik dostali Tušl s Čermákem za blbé kecy), chodil po hospodách a prodával Mein Kampf. Nikdo to tehdy neřešil, nikomu nepřipadal nebezpečný a nikdo se proti němu nijak výrazně neohrazoval. Ani dobově nejsilnější organizace, které se přímo z podstaty specializovaly na dohled nad morálkou – církve, mlčely.
Po ta dlouhá léta, kdy NSDAP sílila, se ozývali jen jednotlivci, kteří pak dílem z Německa uprchli a dílem byli povražděni, ale nešlo o žádný organizovaný odpor. Remarque by mohl vyprávět. Žádný německý průmyslník nezaložil bohatě dotovanou neziskovku nebo médium, aby se stavěl proti nacistům. Jediný, kdo se stavěl na odpor, byli němečtí komunisté. Jinak víceméně nikdo. Od roku 1933, kdy nacisté převzali moc, uběhlo do Křišťálové noci ještě dalších pět let, kdy se opět ještě nedělo skoro nic. Do Německa jezdili britští i američtí finančníci a investovali do budoucích závodů na granáty, tanky a cyklón B. Zahraniční diplomaté posílali zprávy o tom, jak je pan Hitler protikomunisticky založen a že by on mohl být ten pravý, aby se postavil Stalinovi, jehož Sovětského svazu se hospodářská krize třicátých let skoro nedotkla a který plánuje u Čeljabinsku obrovské průmyslové zóny…
Nelidskost režimu nikomu nevadila. Jasně, i v Německu existovali romantičtí hrdinové, kteří na to také řádně doplatili, protože za nimi nestály ani peníze, ani kredibilita tehdy ještě stále silných církví. Heslem dne bylo zavírání očí a bagatelizace.
A tak si Pánbůh místo církve Kristovy vytvořil jiný nástroj na zničení této nelidskosti. Stalinův Sovětský svaz. Od jisté chvíle už totiž neexistovala jiná síla, která by se dokázala nacistickému režimu postavit. Církev pravá, jediná a apoštolská se do toho totiž nepustila. Asi měla příliš mnoho majetku a sice hodně mluvila o hodnotách, ale jen jednotlivci byli ochotni pro tyto hodnoty něco obětovat. Organizace, která měla statisíce, ba miliony členů, byla internacionální, měla teoreticky prsty všude a tvrdila o sobě, že má klíče od Božího království, udělala žalostně málo. Mnohem víc udělala na konci války. Pomohla mnohem více nacistům uprchnout do Argentiny než ve třicátých letech pomohla uprchnout lidem před nacismem… Však, antismitismus byl přijatelnou cenou za nacistický odpor vůči nějakému přerozdělování majetku, jak požadovali komunisté a před nimi husité…
Mimochodem… ve třicátých letech měli komunisté ohledně přerozdělování majetku mnohem uměřenější požadavky, než na jaké potom došlo.
Když dnes pravda a láska lomí rukama, že přišla Rudá armáda a zavedla tady svoje pořádky, tak já k tomu suše dodávám, že to jinak nešlo. Jednoduše proto, že se nikdo včas nepostavil nacistickému zlu na odpor. Jednotlivci, kteří se na odpor postavili, ti byli ukřičeni a uvláčeni lepšími lidmi podle stejných metod, jako se to dělalo v uplynulých čtyřech letech. Foltýnové všech dob jsou naprosto stejní. Nacisté byli po mnoho let slabí, neměli moc a neměli zbraně. Měli jen křik. Ale nikdo z těch, kdo měli podíl na moci a měli ve společnosti autoritu, se jim nepostavili. Až přišel den, kdy na to měl sílu už jen Stalin…
Dnes se díváme na to stejné. Prezident podává ruku prvotřídním hrdlořezům a vyznamenává pohrobky Stěpana Bandery. Ti, kteří mají moc a mohli by se tomu postavit, ti zase jednou nedělají nic. Heslem dne je dívat se jinam a bagatelizovat to. Stejně jako kdysi sypal Západ nacistům prachy horem dolem, aby se postavili Rusku, cpe dnes Západ prachy Banderovcům, aby se postavili Rusku. A církev Kristova, která se cítí být strážkyní nejvyšších hodnot a má prý klíče od Božího království, nedělá nic. Neslyší, nevidí, nemluví. Miliardáři, kteří mají moc nad médii a dokážou nasadit psí hlavu, komu si zamanou, to nechávají být a naopak se ještě předhánějí, aby Banderovcům nacpali další prachy.
Všichni vidí, co se na Ukrajině děje. Všichni dobře vědí, jak to tam celé vzniklo, vědí, že Minské dohody byly jen západní vychytralost, ale prostě to bagatelizují. Smlouva s ďáblem je v pohodě, protože ďábel je teď na naší straně.
Když došlo na Mnichovskou dohodu a Sudety se připojily k Reichu, tamním židovským obchodníkům to ve většině vlastně vůbec nevadilo. Cítili se být Němci. Židé byli přece už sto let tak spíš „papírově.“ Ještě měli radost, že se zbavili české konkurence i českého dohledu a pak pěkně spořádaně nastoupili do transportů…
Tož se prosím vy, lepší lidé, kteří jste do Boha dostali klíče nejen k Božímu království, ale i klíče k českému a evropskému průmyslu, dostali jste klíče od trezorů plných peněz, dostali jste moc nad tvorbou zákonů, byla vám dána autorita, kredibilita i vysoká postavení, nedivte, že si Pánbůh zase vytvoří nástroj k potření tohoto nacismu někde jinde. Dostali jste od Boha všechny nástroje, abyste to nedopustili, ale vy jste je využili obráceně. Dostali jste všechny ty nástroje včas, měli jste nad ukrajinským nacionalismem přesilu sto ku jedné, ale místo, abyste ho vrátili do hrobu, vyzbrojili jste ho, vycvičili jste ho a bláhově doufáte, že se neobrátí proti vám.
Nedivte se, až přijdete úplně o všechno, protože jste selhali přesně v tom, co po vás Bůh křesťanů chtěl. Selhali jste jako strážci morálky, selhali jste jako strážci rodiny, selhali jste i jako strážci dětí, selhali jste i jako strážci hodnot. Každý den se podílíte na pronásledování těch pár bláznů, kteří bez jakéhokoliv zázemí a krytí upozorňují na vaše selhání. Tak jako v dobách biblických, už zase umlčujete své proroky. Nedivte se, že si Bůh stvoří nové nástroje, pomocí kterých nastolí mír a nedivte se, že se vám ten mír nebude vůbec líbit, protože Bůh nenechává majetky těm, kteří s nimi zacházejí nehodně. Moc pyšných je velice vratká.
Ještě zbývá trochu času. Ještě se můžete obrátit, ještě to může být ten křesťanský Západ, který bude činit pokání a vrátí se na správnou cestu. Ještě to může být vaše autorita, vaše moc a vaše síla, která dá všechno dopořádku. V určitou chvíli ale už na to nebudete mít sílu. Tak, jako ztrácíte pozice ve svých vlastních městech a přenecháváte je tak radikálnímu islámu, ze kterého by se v Saúdské Arábii pozvraceli hnusem, stejně tak je ztrácíte i všude jinde. Situace už je zralá, jen ještě nenastala Kristallnacht. Zanedlouho už ale bude pozdě a nebudete mít už sílu bojovat s džinem, kterého vypouštíte z lahve.
Pak přijde někdo jiný. Zase budete přešívat prapory a budete proklínat dějiny, že jste chtěli být páni, ale místo toho jste poslední kmáni, protože jste včas nejednali a zavírali jste oči před zlem.
Přestaňte ihned s pronásledováním těch, kteří vás přátelsky varují. Přestaňte s rozdělováním společnosti a přestaňte podporovat nacismus. Přestaňte podporovat hrdlořezy, protože s nimi zrovna máte společné zájmy. Přestaňte přehlížet Banderismus na Ukrajině. Nepřestanete-li, přijde Babylonský král, aby tu zavedl svoje pořádky, protože Bohu se už hnusí vaše přetvářka a licoměrnost.
Nevím, jak to bude vypadat a ani nevím, kdo to bude. Ale vím, že pokud se nevrátíte na pravou stezku, Bůh vám nenechá nic z vaší moci, vlivu ani peněz. Bůh nepotřebuje ani církve ani neziskovky ani média, ba ani prezidenty, pokud nebudou konat v souladu s jeho učením. Povolá si učedníky z těch, kterými pohrdáte a dá moc těm, které nenávidíte. V dějinách se to stalo už mnohokrát.
A přijde to dřív, než si myslíte!
VIDLÁKOVY KYDY


(18 votes, average: 4,67 out of 5)
Krásné shrnutí styčných bodů negativního evropského vývoje…
Případní oponenti by se mohli pokusit shrnout styčné body pozitivního evropského vývoje….
Marnost nad marnost, nikdy se neprobudí, dopadne to jako vždycky.
Pánembohem bych se nezaklínal. Z jeho pohledu je celé stvoření od budiž světlo až po apokalypsu atomický bod, jehož celý průběh byl vševědoucímu dopředu znám a v rámci všemohoucnosti proveden právě takto s plným vědomím všeho bezpráví. Čili čistě křesťansky dogmaticky je vše, co se děje, dílo a záměr boží – svatí jsou stvořeni k páchání zázraků a hříšníci k páchání zla, tak byli stvořeni a tak konají.
Čili touhle cestou to nepůjde, křesťanská dogmatika absolutního boha nepomáhá. Můžeme na to jít cestou Steinera, který boha vidí jako entitu stvořenou současně se světem, která není ani všemocná ani vševědoucí, ale absolutně dobrá ve svém přesvědčení a celý ten čas tráví učením se jak být lepším bohem – jenže tuhle filosofii zas většina křesťanů nechce ani slyšet.
Karmický pohled z Asie může nabídnout větší naději a dát přijatelnější vysvětlení stavu světa. Tam si nikdo na žádné dokonalé bohy nehraje, pokud teda nedotáhnem hinduistickou teologii do nevyhnutelně absurdního konce, který je stejný jako ten křesťanský – Brahmi, bez jehož vůle se ani stéblo trávy ve větru nezatřepotá; tedy absolutně vše je předem dáno a nic jako svobodná lidská vůle nevyhnutelně neexistuje.
Takže za mne tyhle věroučné filipiky nemají naději na žádný zásah, protože jsou v důsledku neobhajitelné. Zato víme, že s inteligencí roste agresivita a potěcha z páchání násilí a že člověk je jediné zviřátko, které došlo za určitou hranu, kdy si do nějaké míry uvědomuje, že to není úplně dobré. Říkáme tomu prostě morálka a úcta k druhému, nic víc.
píšeš stejně jako vidlák satanistické lži, to bude asi tím jací jste oba teologičtí odborníci na Bibli – jeden katolický a druhý marxistický
A já si pořád říkal proč je balík tak pevně převázaný, že nic nového nepronikne dovnitř a ven jde pořád ta stejná mantra. On je pevně věřící.
Taky věříte že neexistují protinožci ? Země je pod firmanentem ? Pod zemí je sheol ? Kolem té naší skleněné kuličky jsou vody nebeské nahoře i dole ? Protože co je v bibli je přeci slovo boží…..
Proč satanistické a proč lži? Co takhle konkrétní argument?
Jádro je přece filosoficky dané: Bůh je dokonalý (a tedy neměnný, to znamená, že nemá čas (ve smyslu veličiny), nic jej neovlivňuje a tedy nevyhnutelně nemůlže být překvapen ničím, co se v jím stvořeném prostředí děje – překvapení by znamenalo změnu), vševědoucí (tedy přesně zná důsledky všeho dávno před tím, než k tomu vůbec dojde), všemocný (tedy jako stvořitel rozhodl o všech aspektech všeho). To je strana Boží moci, nebo ne? Tvrdit, že Bůh nemohl dopředu vědět, jak se lidstvo bude chovat je popřením téhle vlastnosti.
Zároveň s tím má být i spravedlivý, milující a dobrý. To lze taky poměrně snadno sloučit do jedné vlastnosti morální konsistence.
Blbé je, že tyhle dva aspekty jsou neslučitelné. Takže křesťan přitlačený ke zdi obvykle nakonec ve jménu dobroty, lásky a vůbec té morální aureoly ustoupí od vševědoucnosti a všemohoucnosti – takže nakonec vlastně přijmou toho Steinera. Muslim a žid raději obětují morálku za sílu – jejich Bůh je především všemocný a proto si zaslouží úctu. I když činí zle jim, tak je to pořád jen ukázka síly.
Okamžitě se mi vybavila myšlenka Lexe Luthora, že bůh je buď dobrý, nebo všemocný, ale určitě ne obojí.
Myslíte tohle ?
youtube.com/watch?v=KuwNhed4ObU
Amen
„Bůh nepotřebuje ani církve ani neziskovky ani média, ba ani prezidenty, pokud nebudou konat v souladu s jeho učením. Povolá si učedníky z těch, kterými pohrdáte a dá moc těm, které nenávidíte.“ –
A možná, že touto jednou větou autor vystihl důvod všeho, co se kolem nás děje a bude dít…protože „nebudete-li činit pokání, všichni zahynete“.
Jinak, jen pro upřesnění, nějaký odpor ze strany cirkví v nacistickém Německu nebyl reálný. Vždyť neuspěli ani ozbrojení spiklenci ( Osterovo spiknutí, hnutí 20. července).Přesto někteří význační křesťané se proti satanskému režimu vymezili. Například evangelický teolog Dietrich Bonhoffer, katolický teolog Alfred Delp, ale také například kardinál Clemens von Galen, pane Vidláku. – Pěkný den všem.
To je ale zásadní nepochopení smyslu církve tak, jak se sama prezentuje. Kdyby všichni duchovní v říši unisono řekli: NE, měl by to Hitler mnohem těžší a bylo by dost jedno, z kolika z nich by udělal mučedníky. Ale stejně jako ve většině dalších režimů jsou církve jen zájmové spolky, které své přžedstavitele dobře živí, takové (ne)ziskovky – a proto většina jejich představitelů raději zaujme flexibilní postoj a neriskuje své dobré bydlo.
význam slova „pokání“ je „změna mysli“ , více už se zdejšími marxisticko-katolickými ezobláboly nemá smysl zabývat
Ad balík RZ. Máte pravdu, pokání je změna mysli. Trochu širší definici lze nalézt na internetu:
Pokání je změna mysli a srdce – odvrácení se od hříchu a obrácení se k Bohu. K pokání jsme pobízeni tehdy, když kvůli tomu, že jsme zhřešili, pociťujeme zármutek podle Boha (viz 2. Korintským 7:9–11).
Když činíme pokání, znamená to, že upřímně přiznáváme své chyby a hříchy.
Mně to jako marxisticko-katolický blábol nepřipadá.
Přeji Vám pěkné a požehnané dny.
také vám přeji Boží požehnání, nekladu si nároky na správnost a pravdu ( to je věc Boha ) a proto mohu napsat svůj názor na blogera : tomuto jedinci nevěřím ani slovo , tak jako mne Ježíš neopustí nikdy, nikdy nikdy, tak já nikdy nikdy nikdy nedám důvěru ve žvanění tohoto psavce
je to falešný prorok , nicméně každý má svobodnou vůli v něj věřit a udělat si z něj svoji modlu a tak se přidat k destrukci plánované satanem , osobně je mi to jedno, tato zvrácená a zkažená země a zvrácení a zkažení lidi propadlí temnotě nemají jako dav nic než temnotu, vítám však každého jedince , který pohlédne ke světlu Ježíše:
„já jsem ta jediná cesta, pravda a život“
proto mne satanské ezobláboly nepřekvapují ale už jen unavují
Nekladete si nároky na správnost a opravdu, ale evidentně máte problém s pokorou a usurpujete si nárok na hněv a „spravedlivou odplatu“ (slovní). Zajímavé.
jdi do prdele
A to je takový správně křesťanký přístup k věci, opravdu děláte své víře dobrou reklamu!
Vidíte, já v něm falešného proroka vidím dávno a ve vás zas ezoblázna, který uřednostňuje víru nad objektivní zkušenost – tedy fanatika. Je fakt, že já se málokdy s málokým, protože všem měřím stejně a většina blábolí nezávisle na proklamovaném světonázoru.
A hnutí Stačilo, nebo von sám, s tím udělá co, apoštole vidláku?
„Nedivte se, až přijdete úplně o všechno, protože jste selhali přesně v tom, co po vás Bůh křesťanů chtěl.“
Setkal jsem se s tím už stokrát, ale stejně mne vždy šokuje arogance někoho, kdo přesně ví, co Bůh chce. Víš hovno Vidláku, co Bůh chce. Jsi buď zaslepenej fanatik nebo vychytralej lhář.
Argument „víme hovno co bůh chce“ je velmi dobrý, v zásadě zcela nuluje smysl všech církví – protože ty to zjevně taky nevědí a tápou stejně jako lidé mimo ně. Ten si zapamatuju.
Pokud je tento argument zároveň spojen s vírou, pak je důkazem fanatismu, protože věřit něčemu, co nemám jak ověřit je přesně definice fanatismu.
to, že vy víte hovno, co Bůh chce, je vaše věc, kterou zde nicméně dáváte požehnaně na odiv, a dokonce z toho hovnoznalství děláte obecné náboženské závěry 🤣
„A tak si Pánbůh místo církve Kristovy vytvořil jiný nástroj na zničení této nelidskosti. Stalinův Sovětský svaz.“
Ses ožral mešním vínem, kazateli Vidláku? Opravdu nám tu chceš za střízliva tvrdit, že kvůli nacistům, kteří se utrhli ze řetězu někdy 1933, stvořil Bůh Sovětskej Svaz, který vznikl 1922?
„antismitismus byl přijatelnou cenou za nacistický odpor vůči nějakému přerozdělování majetku, jak požadovali komunisté a před nimi husité…“
Co to je za nesmysl, nacisté neměli žádný velký odpor k přerozdělování majetku. Jakožto socialisté prováděli obvyklý socialistický přesun majetku od bohatých ke svým voličům. Během války pak neměli problém s přerozdělením majetku od cizích národů k sobě, přerozdělení uměleckých děl ke svým pohlavárům nebo faktické znárodnění svých továrníků v rámci Speerovy Totální války.
Pokud si vážně myslíš, že Bůh by si přál přerozdělení majetku jako komunisté a husité, tak ti asi něco vypadlo z Desatera. Tvojí verzi křesťanství nejspíš chybí Nepokradeš a Nezabiješ. Což by vysvětlovalo, proč se paktuješ s komunistama.
ODS je strana demokratická, protože má ve svém názvu slovo demokratická.
Tolik k vašemu postu.
To je taková obvyklá bolístka socialistů, kteří nechtějí být ve stejném pytli jako nacionální socialisté. Když tu napíšu levicový volební program NSDAP, tak mi začnete tvrdit, že volební program snese všechno. Když tu napíšu, že náckové centrálně řídili ekonomiku, tak mi tu budete tvrdit, že neznárodňovali.
Já netvrdím nic. Vy si hrajte vaše pravo-levé hrátky. A nevkládejte do mně vaše myšlenky.
Toto je nehorázná lež:“ Když došlo na Mnichovskou dohodu a Sudety se připojily k Reichu, tamním židovským obchodníkům to ve většině vlastně vůbec nevadilo. Cítili se být Němci…“ – Už měsíc po Mnichovu byla křišťálová noc, při které bylo zavražděno asi tisíc Židů a tisíce obchodů bylo vyrabováno.