6.3.2023
Kategorie: Společnost

Prolomení velkého covidového mlčení

Sdílejte článek:

SOSP

V poslední únorový den proběhla v Domě techniků tisková konference „Velké covidové mlčení“ pořádána Iniciativou 21 – společenstvím lékařů, psychologů, právníků a dalších odborníků, kteří nesouhlasí s mocenským přístupem státu k nemoci covid-19.

Jednotlivá vystoupení zkušených profesionálů reprezentujících oblasti medicíny, duševního zdraví, školství, vědy, práva, médií, internetu, ekonomiky a podnikatelské sféry prolomila mlčení o covidové krizi a nastínila komplexní obraz jejich vážných dopadů.

Mezi nimi vystoupila i provozní manažerka SOSP, Gabriela Sedláčková, která promluvila za oblast omezování svobody projevu na sociálních sítích v době covidové.

„Odprezentovala jsem několik konkrétních cenzurních zásahů, které měly ilustrovat časté blokace v kategorii zdraví a medicína, s nimiž se setkáváme od jara 2020. Zajímavostí je, že blokace příspěvků či profilů na dané téma nám občané reportují doposud. Nejde tedy o trendovou věc, u které by blokace ze strany sociálních sítí přestaly se skončením Covidu a zájmu o něj. Očividně jsou algoritmy stále nastaveny na potlačování určitých informací. Počet smazaných příspěvků v souvislosti s tématem Covidu a očkování v našem sběru případů neustále narůstá.“

Videozáznam celé konference naleznete zde.

SOSP

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (20 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)