11.8.2023
Kategorie: Historie

Prolomení Benešových dekretů – otázka, která má prý být na pořadu dne

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Když jsem psala, že jsem si jistá, že za této vlády, která se jezdí pod taktovkou lidovců miliskovat s Berndem Posseltem dojde k nejvážnějšímu pokusu o prolomení Benešových dekretů, byla jsem označená jako šiřitelka poplašných zpráv a já nevím co ještě. A jako obvykle, moc dlouho to netrvalo, a je to tady.

Ty pokusy už tu byly několikrát, Karlu Schwarzenbergovi to tenkrát zřejmě prohrálo prezidentské volby. A už je to tu zase, a jsem si poměrně dost jistá, že ty tlaky se budou v rámci potlačení našeho národního cítění a prosazování pofidérního evropanství stupňovat. Taková fajn záminka. Skoro bych řekla, že každý, kdo se cítí jako Čech, bude brzy dezolát. A tak když jsem si dnes přečetla na Seznamu článek Jiřího Benýška o tom, jak zlí Češi mohli žít v souladu s hodnými Němci, nebyla jsem zase až tak moc překvapená.

Z Edvarda Beneše udělal nesvéprávného troubu na prahu senility, který kdyby věděl, co činí, jistě by to nečinil. Doslova napsal, že „Beneš posloužil jen jako fíkový list pro komunistické řádění“. A samozřejmě pokračoval v duchu, že křivd se dopouštěli i Češi, kteří jsou, a opět cituji „voříšci Evropy a díky tomu nejspíš máme tak hezké ženy“. Následuje výčet toho, proč jsme se, lehce s nadsázkou vzato, dopustili fatální chyby, že jsme se nenechali kultivovat slovutnými árijci. Kdybych nevěděla, že nečtu příručku NSDAP o podřazených rasách, byla bych přesvědčená, že to klidně psal třeba takový Reinhard Heydrich.

Zcela upřímně musím říct, že je mi z takových pokusů na zvracení. Sudetští Němci byli nedílnou a velmi aktivní součástí nacistického Německa, kdy použitelní Češi měli být v rámci Konečného řešení české otázky germanizováni, nepohodlní zlikvidováni, případně měli skončit třeba na Sibiři. Měli jsme sloužit jen jako otrocká pracovní síla pro Velkoněmeckou říši, ideálně jako rolnictvo ovládané Němci, kteří by přišli jako elita v rámci germanizace prostoru na základě osidlovací politiky. A to vše cestou podpory zde dosud žijících Němců a současně přerozdělením české půdy tzv. Volksdeutschen.

Já jsem Češka. Jako Češka jsem součástí Evropy, ale rozhodně nejsem v prvé řadě Evropanka. Navíc současná Evropa kráčí směrem, který považuji za sebedestruktivně šílený. Benešovy dekrety byly jediné možné, nezpochybnitené a správné řešení.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)