11.4.2024
Kategorie: Politika

Prolhaná a nenávistí prolezlá chátra

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Je neuvěřitelné, kam jsme se dopracovali. Současná vládnoucí klika v Evropě a v naší republice patří do za mříže, protože blázinec by byl přílišným milosrdenstvím. Zvůle moci proložená naprosto zvrhlou ideologií a ochota podvolovat se i těm nejstrašidelnějším plánům u našich pseudoelit nás strhává ke dnu. Nejstrašnější konspirace jsou realitou a je nepochopitelné, kolik vzdělaných a na první pohled inteligentních lidí si odmítá připouštět, že se stali součástí zmanipulovaného davu, slouží zájmům malé vyvolené skupiny a jsou pod vlivem jejich často naprosto hloupých sluhů.

Evropská unie a její řídící orgány jsou zločinné spolčení parazitující na práci obyvatel Evropy. Korporátní kapitalismus ovládnul celý Západ, takže ani život v kdysi tak ceněných lokalitách, jakými bývaly Kanada, Austrálie, Nový Zéland není momentálně nijak výjimečně pozitivní. Samotná Evropa se tak dlouho viděla ve Spojených státech, až přestala vnímat tamní realitu a přehlíží jak jejich agresivní politiku, tak i vnitřní problémy. Evropská unie je sdružením států ztrácejících samostatnost, navíc je v ní naprostá nerovnost mezi členy. Nenávist pohrobků EHS k novým zemím je stále zjevnější a projevuje se v obrovských rozdílech v kvalitě života. Její pokles je sice patrný napříč celou EU, ovšem je evidentní, že ve Střední a Východní Evropě zrychluje. Nejsme bráni jako partneři, ale pouze jako hlupáci poskytující finanční zdroje.

Občané České republiky jsou zneužíváni. Nejdříve pro svou touhu přidat se k Západu, později pro ochotu prodat cokoliv, co by jim krátkodobě dalo dojem bohatství. Když už nebylo co u nás nakoupit, byli jsme oblíbení jako levná námezdní síla a jako zákazníci schopní přeplácet naprosto nekvalitní zboží. Kruh se uzavírá a zahraniční obchodníci nám odprodávají zpět vše, co bylo kdysi naše a nyní stojí mnohonásobek toho, za co to kdysi oni získali. Jen to je často v ještě horším stavu. Nechávají si je to, co denně potřebujeme. Třeba vodu. Postavit zpět českou ekonomiku na zdravé nohy je ve střednědobém výhledu utopií. Navíc k tomu chybí jakákoliv snaha.

Pokud se ohlédneme zpět, je velmi těžké hledat po roce 1989 dobrou vládu. V prvním desetiletí bychom mohli ještě přimhouřit oko, nikdo netušil, jak rozdělit státní majetek a jak s ním hospodařit, navíc Havel nedokázal zabránit svým bývalým souputníkům z STB v získávání výhod v soutěži. Privatizace se zvrhnula, restituce byly unáhlené a ty církevní už doslova ožebračující. Klaus a Zeman byli ekonomové, ovšem po nich už se k moci dostávali jen absolutní prospěcháři a amatéři zároveň. Možná trochu vybočoval Paroubek, ale bohužel neměl cit pro politické zákulisí. S Babišem přišla kapitalizace politiky ve vedení státu, kdy se tento premiér pokusil o vytvoření systému podobnému Agrofertu. A také se tak k občanům choval. Za covidu ukázal svou slabost a podřídili se Leyenové. Ne zadarmo. Navíc zaklekával na podnikatelské subjekty za to, co sám ve svých firmách běžně dělal. Přestože se opět vrací na výslunní, kdo má dobrou paměť, je mu z toho všelijak, jen ne dobře.

Vše dosud řečené však bledne ve spojení se současnou vládní koalicí. Tolik hlouposti, neschopnosti, zloby a ideologické pomatenosti v opravdu silné koncentraci nešlo nikdy očekávat. Jestliže Babiš občas připomínal barona Prášila neschopného vstřebat některé události a postavit se k nim se ctí a nadhledem, pak to, co se děje nyní, je proti tomu psycho. Premiér Fiala před deseti roky znějící relativně rozumně otočil o 180° a mimo vizuální změny prošel i tou morální. Je to notorický lhář, defraudant a ideologický pomatenec postižený chorobnou nenávistí k Rusku. Musí snad levitovat na dálkové ovládání. Bohužel jeho okolí funguje na stejném principu a podobně nízké úrovni. Amatérismus vládních úředníků, jejich poradců a poskoků plně vyhovuje těm, kdo s nimi manipulují. Unikátním případem je Markéta Pekarová Adamová. Každá její věta je ukázkou toho, jak snadno lze někoho naučit papouškovat naučené a někým předepsané fráze. Její mentální kouč odvádí dobrou práci, nicméně arogance z ní čišící zvýrazňuje neschopnost vnímat realitu. Není však jediná, kdo zní jako prolhaný kolovrátek. Rakušan, Sikela, Stanjura či Jurečka jsou na tom úplně stejně, jen u nich národ nemůže doufat v to, že otěhotní a odejdou do ústraní.

Samostatnou kapitolou jsou Piráti. Jak řekl Václav Klaus, mají v genech loupeže, jen to nazývají sdílením. Škodí naprosto všude, navíc mají vliv na mládež, která tak rychleji degeneruje. Netvrdíme, že všechna, ovšem Mladé Pirátstvo je unikátní sbírka naprostých jelit. Slušně to říct opravdu nelze. Neblahý dopad existence Pirátů lze zaznamenat všude, kde se některý z nich objevil. Bohužel k nim lze přiřadit i soudobé novináře celkově se schovávající pod označení mainstream. K završení výčtu sebranky podílející se na urychlené likvidaci světa, jaký jsme znali, už chybí jen stávající prezident Petr Pavel. Plně se začlenil do systému a je jen dalším článkem dlouhých prstů korporátů a jejich majitelů. Poslouchá jako hodinky, není moc přemýšlivý, což nahrazuje vcelku obstojným vzhledem, ježděním na motorce, létání v letadle i na padáku a neschopností vnímat realitu. A momentálně dle návodu nesnáší Rusko a nenávist obhajuje naprosto uměle vytvořenými teoriemi. Takže asi vše v pořádku.

Pokud se Vám právě přitížilo, věřte tomu, že nejste jediní. Ale kolik z vás dělá něco pro změnu? Jak dlouho to vydržíte? Ztratili jste úctu k sobě, zodpovědnost k potomkům, lásku k vlasti, směr k prosperitě a respekt k budoucnosti. Opět vás ovládnul strach. Bojíte se mluvit hlasitě, postavit se na odpor. Chcete li s tím žít, pak jste přistoupili na to, že budete otroky. Tedy si nestěžujte.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (42 votes, average: 4,62 out of 5)
Loading...
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)