7.7.2022
Kategorie: Ekonomika

Proč neříkáte ohledně cen energií pravdu, pane premiére?

Sdílejte článek:

MILENA DOUŠKOVÁ

Kritika Fialových slov zaznívá i z odborných kruhů. Ivana Kerlesová, předsedkyně spolku Pro dostavbu JETE premiéra zkritizovala především za jeho slova o energetice.

„Proč neříkáte ohledně cen energií pravdu, pane premiére?“ ptá se a pokračuje:

„Není pravda, jak uvádíte, že stát nemůže nic dělat s rostoucími cenami energie. Pravdou je, že stát (vláda) může bránit rostoucím cenám energií a navíc musí! A to okamžitě. Pokud je pro ČEZ jako polostátní podnik problematické vystoupení z burzy, nechť to učiní samotný stát! Jste pokrytec, když tvrdíte, že naším hlavním cílem musí být energeticky suverénní Česká republika,“ nebere si servítky Kerlesová.

„Pravdou je, že energeticky soběstační jsme už nyní! Takže pro zvyšování cen energií není jediný objektivní důvod. V republice máme dostatek elektřiny a v širším slova smyslu i energie. V její výrobě jsme soběstační. Elektřinu nám zdražuje obchodování na německé burze, emisní povolenky a přenosová soustava. Jednu kilowatthodinu si vyrobíme za 25 haléřů. Přes energetickou burzu v Lipsku ji překupujeme za 16 korun. Opravdu si myslíte, že Češi jsou tak naivní, aby vám věřili, když veřejně prohlašujete, že stát nemá dostatek peněz na to, aby plošně tento nárůst kompenzoval v plné výši a všem. Žádný evropský stát to podle vás nedělá. Pravdou je, že například Francie cenu elektřiny pro občany a firmy reguluje. Odběratelé za ni platí v přepočtu 2 koruny (za kWh). Proč se tak nechová ČR?“ pokračuje předsedkyně Spolku pro dostavbu JETE.“

„A ještě něco, pane premiére, ve svém dnešním projevu jste zapomněl připomenout, že obchodování na burze prosadil tehdejší šéf ČEZ Martin Roman s podporou ministerstva průmyslu, vedeného vaším stranickým kolegou Martinem Římanem (ODS). Od tohoto okamžiku může ČEZ tvrdit:

„My neurčujeme cenu elektřiny, vytváří ji poměr nabídky a poptávky na burze. Stejně, jako to dnes říkáte občanům vy. Styďte se!“ uzavřela předsedkyně Spolku pro dostavbu JETE.

Obyčejný člověk může psát pořád dokola a je to k ničemu. Tak vám předkládám odborníka abyste se mohli zamyslet nad tím, co všechno vládě dovolíte, nebo se opravdu necháte zruinovat? Víte o tom, že kouř ve vesničkách opět začíná smrdět? Bydlí tam hodně starších lidí co mají tak tak na živobytí a tak vám ten Zelený úděl pořádně osladí vším, co bude hořet aby jim nebylo zima. Běžte je potom navštívit na kontrolu, zabavte jím to, čím topí a budete spokojení. Letošní zima bude o smradu a obloha nám zešedne.

MILENA DOUŠKOVÁ

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)