2.6.2024
Kategorie: Ze světa

Proč je NATO čím dál víc blízko válce s Ruskem?

Sdílejte článek:

PZ

Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová reaguje na prohlášení maďarského premiéra Viktora Orbána, ve kterém premiér hovoří o tom, že NATO je každým dnem blíž válce s Ruskem. A senátorka hledala důvody.

„Proč je NATO čím dál víc blízko válce s Ruskem? Protože tu válku chce, eskaluje, připravuje, provokuje, a těm, kdo o tom rozhodují, ať tiše nebo hlasitě, je úplně jedno, že pro své zájmy obětují třeba celou Evropu. Jde o obchody se zbraněmi, o politický vliv, o ekonomické zájmy – ovšem jen těch mocných a bohatých.

Životy normálních lidí, kteří touží v klidu žít ve svých rodinách, jsou jim úplně jedno. Namísto abychom tedy všichni věnovali síly, schopnosti a čas k vytváření podmínek pro co nejlepší životy v našich domovech, v obcích a městech, ve svých zemích – máme opět trpět pro mocenské a obchodní plány bezohledných zájmových skupin ovládajících veřejný prostor?

Zahrávat si s další možnou válkou je neuvěřitelný hazard, bezohlednost nejvyššího stupně, a ohrožuje nás absolutně všechny. Nesmíme to proto připustit ani podceňovat, ale naopak musíme se proti tomu jasně a nekompromisně vymezovat. Válku odmítnout provokovat jako nepřijatelné řešení čehokoliv, a snahu o její vyvolání chápat jako protiprávní jednání, směřující k ohrožení životů nás všech.

Povinností všech politiků je udržet mír, ne dělat všechno proto, aby ta válka nakonec byla, protože si to někdo přeje.

Jasný pro mírový postoj čekám i od politiků českých,” zakončila svou úvahu na facebooku senátorka Jana Zwyrtek Hamplová.

prvnizpravy.cz

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (26 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)