1.6.2022
Kategorie: Společnost

Pro Vás peníze nejsou!

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

Obrátila se na mě volička, 87 let, její jméno i bydliště jsou mi známy. Vzhledem k tomu, že chodí o dvou francouzských holích a je při péči o domácnost zcela odkázána na sociální služby obce, kde bydlí, a to včetně donášky jídla, úklidu i nákupu, si požádala u státu o příspěvek na péči. V ostatních záležitostech, jako jsou administrativní záležitosti a návštěvy lékaře, je odkázána na sousedskou pomoc či pomoc rodiny. Služby poskytované obcí si samozřejmě platí, a to z nevelkého důchodu. Bydlí ve vlastním rodinném domku, rodina za ní zajíždí a pomáhá se zmíněnými záležitostmi. Má průkaz pro osoby se sníženou mobilitou, tedy tzv. ZTP..

První inspekční návštěva z Úřadu práce v Táboře zapsala data tak, že paní dostala rozhodnutí, že žádný finanční příspěvek nedostane, protože není dostatečně bezmocná ani na 1. stupeň a domácnost si je schopna obstarat sama. Úřednici Úřadu práce v Táboře zřejmě k tomu stačilo zjištění, že bydlí sama, i když dotyčné dámě bylo sděleno, že paní si pomoc platí a bez ní by v domku, na který je silně vázaná, bydlet nemohla.

Odvolala se tedy na MPSV, oddělení odvolání a správní agendy v Jihočeském kraji, a bylo jí jistou bakalářkou, jejíž jméno je mi rovněž známo, oznámeno, že na rozhodnutí se nic nemění a příspěvek jí přiznán nebude.

Pomoc nepotřebuje a basta. A když potřebuje, ať si ji zaplatí. To by tak hrálo, aby paní, která celý život pracovala, vychovala spolu s již zesnulým manželem dvě děti a celý život platila daně, dostala od státu něco zadarmo! Máme jiné potřebné. Když si otevřete stránky Ministerstva práce a sociálních věcí, první, co Vás praští do očí, je žlutomodrá barva a výzva k finanční pomoci Ukrajině.

 

Ivan David

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (44 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)