18.6.2024
Kategorie: Politika

Prezident Zeman k Čaputové: Pokud je prezident amatér, stane se tragikomickou postavou

Sdílejte článek:

HDSK

“Pokud je prezident amatér, stane se tragikomickou postavou,” uvedl Miloš Zeman na inauguraci Petra Pellegriniho v Bratislavě na margo již bývalé prezidentky Zuzany Čaputové. Bývalý český prezident byl vždy hanoben za to, s jakou přímostí uměl vyjádřit to, co se nikdy “nepatřilo” vyjadřovat. Na Slovensku bude představiteli libarálně progresivní politiky a jejích vazalských médií po inauguraci prezidenta zase o něco více zesměšňován, ne-li otevřeně nenáviděnější.

“Být prezidentem všech? Je to téměř nemožné, ale je možné být prezidentem valné většiny. Těžko můžete být prezidentem atentátníka na Roberta Fica, že ?  , které se zúčastnil.

Důvod návštěvy v Bratislavě – Pellegrini, přátelé a český premiér Fiala

„Jsem velmi rád, že po delší době se můžu opět setkat se slovenskými novináři. Naposledy jsme se tuším viděli na Štrbském plese při mé rozlučkové návštěvě. Dnes jsem zde na pozvání Petera Pellegriniho, který byl dnes inaugurován slovenským prezidentem …” Řekl Miloš Zeman, ale to nebylo ještě všechno.

„Nikdy se nevmíchávám do slovenských vnitřních záležitostí, tak bych vám úvodem chtěl říct jen dvě poznámky. Za prvé: V každém případě odsuzuji, a to jsem řekl veřejně, rozhodnutí Fialovy vlády neuskutečnit pravidelné a tradiční setkání vlád České republiky a Slovenské republiky . … Druhá poznámka: Samozřejmě, že jsem odsoudil útok na svého přítele Roberta Fica a přikláním se k těm, kteří říkají, že tento útok nevzniká z ničeho, ale že naopak má své podhoubí, ať už je toto podhoubí tvořeno výroky některých politiků, nebo některých novinářů .”

Argumenty jsou jasné

“Atentátník nebyl vyložen psychopat, byl to básník a spisovatel dostatečného věku, aby ho nebylo možné obviňovat z pubertálních nálad, a proto si myslím, i podle jeho výpovědi, proč atentát spáchal, že podlehl oné nenávistné atmosféře, která se zde v průběhu předvolební prezidentské kampaně vytvořila, a nejen prezidentské, a myslím si, že je důvod se nad tím zamyslet a odsoudit všechny ty, kteří tuto atmosféru vytvořili ,“ řekl Miloš Zeman v Bratislavě.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)