20.11.2022
Kategorie: Společnost

Pražské retardéry v zimě a další dění

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Přestože za sebou máme další demonstraci pořádanou 17.listopadu, jejíž zakončení před Českou televizí bylo organizováno tak, aby se prolhaní zaměstnanci tohoto veřejně-právního média nemuseli ničeho obávat, v nejvyšších patrech státního aparátu se nic nezměnilo a Fiala pokračuje s rétorikou nutné pomoci Ukrajině. Na opakovaný dotaz poslankyně za SPD v Parlamentu ČR, kolik peněz českých daňových poplatníků fakticky odešlo do Kyjeva, nebyl ochoten odpovědět a svým klasickým způsobem hodně mluvit a nic neříct opět zatajil, jak moc česká vláda s podporou většiny poslanců v této instituce defrauduje naše společné peníze.

Je třeba si přiznat, že demonstrace v tomto poklidném formátu nic neřeší a v případu silnějšího nátlaku provázeném konflikty by zase ztratily část mírumilovných účastníků. Najít cestu k tomu, aby se vládní pětikoalice nějak dotknuly, a ta musela následky nátlaku řešit, bude těžké. Je třeba si také povšimnout, že těžkooděnci jsou sice připraveni, ale také zároveň skryti, takže si nikdo nemůže obrazně stěžovat na nedostatek demokracie na ulicích. Samozřejmě všichni víme, že Rakušan usilovně pracuje na tom, aby její značná část zmizela, v tom vláda souzní se strůjci NWO a s eurokomisaři volajícím po nekompromisní cenzuře sociálních sítí. Na první pohled se však zdá, že jí máme dostatek a můžeme si na ulicích říkat co chceme.

Cestu demonstrantům dělali policisté v běžných uniformách, provedli je přes Nuselský most a nebýt pomatených ideologů hledajících čepice v ruských barvách (podobné má plno dalších zemí včetně Francie, Holandska, Slovenska a nás), v podstatě nikdo nemohl říct o demonstraci nic špatného. Tedy až na to, že k ničemu nevedla a Fialovi se od úst práší dále. Najít tedy způsob, jak dát najevo nespokojenost a zároveň vládu přinutit k demisi, aniž by došlo k hmotným škodám a ohrožení lidských životů, se zdá být neřešitelný problém. Kdo tento rébus vyřeší, bude mít šanci na úspěch.

Mezitím se díky dopadu dvou ukrajinských raket na polské území ukázalo, kdo jak uvažuje a co se komu hodí do krámu. K válečným štváčům z Pětikoalice se přidala velká část prezidentských kandidátů, tedy Pavel, Nerudová, Fischer, ozval se i Janeček, úplně zdrženlivým nezůstal ani Babiš. Je vcelku evidentní, že volba prezidenta bude komedie, ze které jakýkoliv vítěz bude pro budoucnost České republiky zlem. Větším či menším, nicméně od žádného z těch potencionálních postupujících do druhého kola nečekejme žádný zásadní krok proti této vládě. Co by jí mohlo zlomit vaz? Snad jen státní bankrot, ke kterému jistojistě spějeme. Nebo razantní navýšení daní, které by vzbudilo i ty, kteří stáli před ČT s transparentem vyjadřujícím podporu naší mediální žumpě, či dosud doma sedící a spokojené podporovatelé Pětikoalice.

Volba prezidenta dle našeho mínění proběhne nakonec bez větší pozornosti občanů, zvláště, když žádný z favorizovaných kandidátů nepřináší nic dobrého a z outsiderů má šanci na úspěch….nikdo. Už nevíme, co by se muselo stát, abychom se mýlili a co by posunulo některé z nich před médii protlačované Pavla, Nerudovou (odkud ta se tu vzala?) a Babiše. Tak rádi bychom byli špatnými prognostiky.

A nakonec k nadpisu článku. Prahu posypal sníh a doprava v ní hned kolabovala. Dosluhující vedení magistrátu udělalo za dobu svého působení vše proto, aby byla metropole co nejméně průjezdná. Množství zúžení, retardérů, ostrůvků a podélných či příčných vyvýšení tvoří překážkovou dráhu, která se pod sněhem ztrácí a vytváří neskutečnou míru nebezpečí pro všechny účastníky provozu. To, co je v létě vcelku přehledné a viditelné, se v zimě stává skrytým nebezpečím a násobí to rizika nehod a komplikací. Absolutně se zmenšuje prostor pro jakoukoliv chybu a přehlédnutí, zároveň každé uklouznutí vozidla znamená riziko jeho poškození. Jen idiot a motoristický analfabet může podobné překážky ve městech vytvářet.

Doufáme, že se nad stávající situací nové vedení tak těžko vznikající zamyslí a dá věci kolem nesmyslné blokace dopravy brzy do pořádku. Umožní tak motoristům využívat plné kapacity vozovek a zároveň ulehčí práci Technickým službám při úklidu sněhu a údržbě vozovek. Mimochodem, co je šokující nejvíce? Když jsou vybudovány retardéry, ostrůvky a zúžení, ovšem obrovské díry a propadlé kanály zůstávající v cestě automobilům jsou záměrně ignorovány a nikdo je neopravuje. Občas už ani není kudy je objet. To už musí být záměr.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (23 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)