28.9.2022
Kategorie: Politika

Právě jsem se vrátil z Václaváku …

Sdílejte článek:

PAVEL CIMBAL

Čekal jsem menší účast. Svátek vprostřed týdne, od rána zima a pršelo, navíc média nenechala na účastnících té první jedinou niť suchou…


Ale bylo to přesně naopak. Václavák, ač zmoklý, praskal ve švech. A to ještě více, než u demonstrace minulé. Padaly výzvy poslancům, aby vystoupili z klubů a začali hlasovat v zájmu země. Padaly výzvy ke zrušení koncesionářských poplatků a skončení dlouhodobého nezákonného veřejnoprávního embarga vůči velké názorové části populace. Hosté ze zahraničí, poslankyně AfD z Europarlamentu, odborníci, energetici, skvělý Martin Koller. Každou sekundou projevu nabýval na jistotě a síle. A burácející Václavák souhlasil.

Ale nebudu sem posílat fotky. Ne odsud, ale odjinud. Povedlo se mi celkem snadno inflitrovat ležení odpůrců. Ty fotky jsoy vypovídající. Sprostota, nevědomost a marnost. Kyselé obličeje, vědí, že končí. Čuměli tam, s prominutím, jako puci, české vlajky u muzea před nimi visely zplihle v šeru, vítr jim bral okázalou modrožlutou plachtu, zatímco sluncem ozářený Václavák vlál českými a skandoval…

Kdo jste na demonstraci nebyli, udělali jste chybu. Jak vůči sobě, tak pro zlepšení situace v této zemí. Už nelze mlčet. Cena za mlčení stoupla tak, že ji nebudeme schopni zaplatit.

Tak za lepší a svobodnější Českou republiku…

 

Pavel Cimbal

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (54 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
85 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)