
Pravda jako trestný čin
ŠTĚPÁN CHÁB
Belgie, výspa evropské civilizace už jen proto, je se může pyšnit svým středobodem, Bruselem. Bruselem, kde vznikají všechna myslitelná pravidla. Od přesného zahnutí banánů až po likvidaci průmyslu ideologiemi. Teď se v Belgii zrodil nový pohled na spravedlnost. Takový pávkovsky pavlovský.
Svého času, v lednu 2026, prezident České republiky odmítl jmenovat premiérem navrženého ministra. A to s argumentem, parafrázuji, že významná část společnosti je jeho existencí znepokojena. Spravedlnost, která svými překvapivými zákruty dovedla naše papaláše až k válce mezi Hradem a Strakovkou.
Podobnou „spravedlnost“ předvedl i belgický soud nad bývalým poslancem Driesem Van Langenhovem. Dries Van Langenhove je médii označovaný za krajně pravicového nacionalistu. Kterým podle jeho profilu nejspíš skutečně je. Přesto nad ním vedle mnoha dalších verdiktů zazněl i jeden nesmírně varující.
Langenhove měl přednášku na Katolické univerzitě v Leuvenu. Téma migrace. V projevu použil jako argument statistiky a důkazy o tom, jak si Belgie otevřenými dveřmi a v západní Evropě plošně přijatému konceptu wir schaffen das pohoršila, zchudla, upadla její bezpečnost…
Na to konto byl Langenhove předhozen spravedlnosti. Prubířský kámen evropské svobody. Může si u nás kritik zaprudit a s pomocí pravdy zpochybnit přijatou doktrínu? Za komunismu to možné nebylo, pak přicházely politické procesy. Podobně za druhé světové války, kdy se chodilo za pravdu ke zdi. Teď něco takového přece není možné. Nebo je?
„I když jsou všechna prohlášení Van Langenhova založena na vědeckých důkazech a statistikách, nemá to žádný vliv na trestný úmysl. Van Langenhove není obviněn ze šíření falešných informací. Je obviněn z předkládání faktů způsobem, který podněcuje nenávist vůči osobám na základě jednoho nebo více chráněných kritérií v protirasistickém zákoně,“ stojí v rozsudku nad Langenlovem. A je to tak správně. Wir schaffen das se přece nedá zpochybňovat uváděním vědeckých důkazů a statistik. Bylo by to totiž ještě wir schaffen das?
„Aby Van Langenhove spáchal trestný čin, není nutné, aby podněcoval konkrétní činy nenávisti nebo násilí. Stačí, že ostatní jsou podníceni k přijetí obecného postoje netolerance nebo nesouhlasu vůči skupině chráněné podle kritérií protirasistického zákona,“ dá se dále dočíst v rozsudku o podivném pojetí spravedlnosti v Belgii. Langenhove dostal pokutu ve výši téměř stovky tisíc korun. Za použití důkazů a statistik, které nikterak nekřivily realitu v Belgii žitou, jen na tu realitu poukazovaly.
V Belgii platí velmi tvrdé antidisproporční zákony (Moureauxův zákon). Rozsudek odvolacího soudu v Gentu definuje, že trestným činem není jen aktivní podněcování k násilí, ale pouhé podnícení k nesouhlasu (obecnému postoji netolerance). To znamená, že pokud politik ukáže na oficiální policejní statistiku kriminality migrantů v Bruselu a lidé kvůli tomu začnou s migrační politikou nesouhlasit, je ten politik jednou nohou v kriminále. Což je vysloveně karikatura spravedlnosti.
Van Langenhove byl protahován belgickou justicí i za další „přečiny“ nebo přečiny. Od podněcování k nenávisti až po spravování skupin na sociálních sítích, kde jeho členové opěvovali Třetí říši a psali čistě rasistické posty. Do této oblasti se nepouštím a nechci, tam belgická justice úřadovala po svém, Langenhoven dostal flastr deseti let zákazu ucházet se o volenou funkci a nějakou podmínku a další pokuty.
Mně jde o ty dvě přímé citace z rozsudku, kde se belgická justice začala vyhraňovat i proti vědeckým datům a oficiálním statistikám a označila je za potenciálně nebezpečné, protože znepokojivé. Přičemž nutno zmínit, že se justice svým rozsudkem postarala o to, že z volených funkcí odstranila jednoho z nejvýraznějších kritiků migrační politiky Belgie i unie. Znepokojivé, velmi znepokojivé.
Výborný prostředek na ovládnutí opozice, kritiky, nesouhlasu. Ač s použitím pravdy a statistik, tvrzení mají potenciál vyvolat v lidech zneklidnění a potřebu pochybovat, přemýšlet. A jakmile lidé pochybují a přemýšlí, politicko-společenská doktrína začne stát na vratkých nožkách, které nebudou schopné nést tu neskutečnou tíhu ideologie, polopravd, pololží a ukřičeného fanatismu části společnosti, která cítí, že jejich pravda je ze všech pravd tou nejpravdivější. A to i kdyby byla od podlahy vylhaná a manipulativní.
Tak, soudružky a soudruzi, dost bylo pochybností, přemýšlení, kritiky. S takovou společností bychom to neuřídili do světlých zítřků podle zadaných instrukcí „expertů“ z neziskovek, ale do temných časů odstrašující demokracie, kde vládne pravda, ta zlá a proradná.
A společnost to přijme, protože už teď přijala doktrínu wir schaffen das za svou.
V České republice máme v trestním zákoníku § 356 (Podněcování k nenávisti). České soudy zatím judikují, že pravdivé tvrzení nebo statistika nemůže být sama o sobě trestným činem, pokud není doprovázena přímou výzvou k násilí nebo likvidaci. V Belgii ukazují, jak kvalitně se dá legislativa ohnout, když se u kormidla usadí ideologický fanatismus krytý neziskovým sektorem. Neziskovým sektorem? U zmíněného soudu jako žalobce figurovala státní neziskovka belgické Centrum pro rovné příležitosti Unia.
Van Langenhove byl odsouzen za nedovolené držení zbraní. Člověk by si představil ten arzenál kulometů a granátometů, s pomocí kterých chtěl pravicový extrémista převzít vládu nad zemí. Jenže chyba lávky. Našli mu ve skříni několik pepřových sprejů. I za to byl potrestán.
- Netanjahu pohřbil mírovou dohodu mezi USA a Íránem - 19.6.2026
- Prošli jsme si tím všichni - 19.6.2026
- Nemáme na to - 19.6.2026


Něco shnilého ve státě belgickém …
Co nato říci?!Totální šílenství.
Jak se takové zrůdnosti bránit? Jedině masovou neposlušností a vyházení darebáků z oken….ale společnost je tak rozvrtaná, že na to nemá sílu. A do toho přivandrovalci – vlastně armáda moci.
O co Vám, pane Chábe, jde?
Přesně takový pocit mám (četla jsem pozorně to co jste zplodil 3x) z Vašeho dnešního „vysílání“ prostřednictvím webu PP, jak píše roman.
CO NA TO ŘÍCI? TOTÁLNÍ ŠÍLENSTVÍ.
Ovšem ani Váš názor, Dájo, nemá tentokrát chybu.
Když zmiňujete darebáky, pak si nelze nevybavit pana Babiše, který svoje soustavné darebáctví opět předvedl včera na tiskovce (proč se mi vybaví v souvislosti s výrazem“ přivadrovalci“ ). No ANO naše společnost je rozvrtaná kdy hlavními vrtači je jmenovaný člověk plus a další opět „přivadrovalec“. Tito samozvaní vlastenci pálí a rozvrtávají naši zemi za podpory hluché jen „vycpávky“, aby to co má nyní moc mělo ramena a ostré lokty. Přesně tak – jak se takové zrůdnosti bránit?
Nejen masovou neposlušností, vyházení darebáků z oken ponechám na silné Dáje, ale hlavně při volbách.
Nejbližší komunální, a senátní.
Aby nenastala již totální a totalitní armáda moci , o kterou se ten arogantní člověk, který chce jen jak se mu zlíbí práskat bičem na Českem, ale přitom neumí hovořit správně česky, je to na každém voliči. Jedině volič má tu sílu.
Je to jasné. Zbláznila se.
.. mate pravdu .. darebaci z byvale petidemolice predvadi sve darebactvi denne v poslanecke snemovne :-/
Když ti dám facku, zavřou mě, protože jsem napadl veřejného činitele, když dáš facku ty mně, zavřou taky mě, protože jsem tě k tomu vyprovokoval…….řekl prokurátor, který tvrdil, že obhajoba není součástí obžaloby a může hovořit o velkém štěstí, že neskončil před soudruhem prokurátorem:-)
Dries Van Langenhove je médii označovaný za krajně pravicového nacionalistu. Kterým podle jeho profilu nejspíš skutečně je. Přesto nad ním vedle mnoha dalších verdiktů zazněl i jeden nesmírně varující.
Chábe jsi odporný icik-manipulátor
Blbé jak Brusel, roste nám tu nová čtvrtá říše plná blbosti, fanatismu a zelenomigrantského fašismu
Může nás utěšit to, že je to další stupeň sebelikvidace odporného bruselského režimu. V podstatě i komunistický režim dojel na to, že jeho vedení se natolik odtrhlo od reality, že výsledkem jeho vůdčích aktivit byly naprosté nesmysly, včetně reakce na krizi socialismu v roce 1989.
Prostě, EUrořidič (ta Belgie je jen signál) má už na řídící desce zakryty všechny „budíky“ a postupně je před ním začerňováno i sklo. Zatímco i méně inteligentní úředník EU dokáže pochopit, že jízda autem se začerněným předním sklem a zakrytými ciferníky a displeji není to pravé ořechové, nechápe, že v politice dělá vlastně to samé.
Příběh toho politika mi připomíná příběh francouzského herce Alaina Delona. Názorně ukazuje jak je „úžasná“ západní společnost zparchantělá a pokrytecká. Delon byl dobrý herec a idol akčních filmů. Na rozdíl od jiných herců co na plátně předvádějí hrdiny a doma točí růžovou kabelkou, měl za sebou drsnou školu života a pobyt v cizinecké legii. Nikdy se netajil svými názory na genderismus a migraci. Tvrdil, že chlap má být chlap a ženská se chovat jako ženská. Dokud hrál drsňáka na plátně prošlo mu to, ale v okamžiku kdy začal svoje názory prezentovat veřejně a ukázalo se, že se nebojí a je svéráz i ve skutečnosti, začal ho západní tisk pronásledovat a ničit. Trestal ho za jeho „nekorektnost“ .Poslední kapka byl údajný nález zbraní v jeho soukromé rezidenci. Že bývalý legionář má zálibu ve zbraních není nic divného, zajímavé je, kdo ho udal, když měl Delon ty zbraně doma. Není to dávno co ten opravdový chlap francouzské kinematografie zemřel jeho věta v jednom z posledních rozhovorů pro tisk opustím tento svět bez lítosti je legendární a přesně vystihuje, zač západní společnost řízená Bruselem stojí
Who the fuck is Alice. Zapni rozum. Je neco shnileho ve vsech statech EU. Myslis si, ze jste neco lepsiho? Mate sice misto Maneken pisa svateho Vaclava, ale i Kinkongovy koule a jine prasarny. Stydim se za Cesko.
Kdo je v EU, je vul, krava, tele.
Anglani nejsou zadni Einsteini, ale vystoupili. Zasnu, jak dopadly volby v Madarsku, jsou to take debilove. Soros se zase snazil a blbci mu naleteli. Cely zapad ovladaji zidi a my jim ustupujeme. Jen aby se nereklo, Holokaust. Nemci si dokonce postavi pobocku Jad vasemu. A kdo jim to vubec povolil?