12.6.2023
Kategorie: Multikulturní soužití

Povinná solidarita?

Sdílejte článek:

JINDŘICH RAJCHL

Nejsem přítelem silných slov. Jen velmi nerad sahám k termínům, jako je “zrada” či “podraz”, ale to, co naše vláda předvedla při schválení tzv. povinné solidarity při rozdělování migrantů, se prostě jinak nazvat nedá.

Tvrdit, že je to lepší řešení než povinné kvóty, a vymlouvat se na to, že budeme dočasně vyjmuti z povinnosti platit 20.000 eur za každého nepřijatého migranta, je naprostý výsměch lidem v této zemi.

Jen na máločem se naši občasné shodnou tak jednotně, jako na tom, že nemáme jediný důvod k tomu, abychom nyní žehlili problém, který si způsobily západní země sami svou neodpovědnou politikou otevřených dveří.

My nebyli ti, kdo říkali “wir schaffen das”. Nás se nikdo neptal, jestli chceme masivně přijímat migranty přicházející ponejvíce z Afriky a střední Asie. Tudíž nevidím jediný důvod, proč bychom my měli tenhle průšvih řešit.

Kdyby pětikoalice před volbami řekla, že bude hlasovat pro tuto šílenou past vymyšlenou západem na země východní Evropy, tak by dohromady nedostala ani 15%.

Arogance, se kterou hlasuje pro věc, kterou by zcela jistě odmítla drtivá většina našich občanů, je prostě mimo veškerý myslitelný rámec.

Polsko a Maďarsko hlasovaly proti. Slovensko, Malta, Litva a Bulharsko se zdržely hlasování.

Naše vláda ale byla samozřejmě pro.

Důvod je nasnadě – nejedná se o vládu reprezentující naše národní priority, nýbrž o vládu protektorátní, která slouží cizím zájmům.

Prostě a jednoduše nás prodali.

Znovu.

Jestli ani to, že budeme platit půl milionu za každého migranta, kterého nám papírově přidělí, nezvedne lidi z gauče, tak už jsme asi fakt ztracení.

Pevně doufám, že po tomhle fiasku už nám ten Václavák nebude stačit.

Tentokrát už tam musíme prostě všichni.

Jste PRO?

 

Jindřich Rajchl

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)