3.3.2023
Kategorie: Politika

Poslední křeč Petra Fialy a neuvěřitelná sekera 119 miliard

Sdílejte článek:

JINDŘICH RAJCHL

Tak už jsme zase překonali další rekord! Tentokrát jsme best in deficit! Neuvěřitelná sekera 119 miliard korun za jediný měsíc naprosto spolehlivě signalizuje, že se hrůzovláda vrchního vysílače signálů blíží ke svému konci.

.
Nesmyslný energetický strop poslal naše veřejně finance na dno. Prosadit za této situace zásadní zvýšení výdajů na obranu, může pouze:
.
a) ekonomický analfabet
b) asociální šílenec
c) nastrčený protektor, jehož úkolem je naši zemi totálně zdevastovat
.
Bohužel mám neodbytný pocit, že Petr Fiala se svým věrným pudlíkem Stanjurou, jenž rozumí financím asi jako já modernímu korejskému baletu, v sobě spojují všechna tři výše uvedená kritéria dohromady.
.
Naprosté překopání vlastní strategie a porušení všech svých slibů voličům, jež eufemisticky nazývají “revize programového prohlášení vlády”, skutečně nemůže zakrýt jejich čirou zoufalost a naprosté selhání při správě naší země.
.
Všechny náklady, které stát v únoru vynaložil, byly zcela předvídatelné a lehce spočítatelné už v září, kdy zavedli onen nesmyslný strop na cenu energií, o němž jsem od začátku tvrdil, že nás letos vyjde mnohonásobně dráž, než pan ekonomický negramot Stanjura avizoval. Čísla za minulý měsíc už jasně dokázala, že jsem se ve svém odhadu nemýlil.
.
Všichni střízliví ekonomové už dávno jasně varovali, že se v oblasti veřejných rozpočtů řítíme do totální propasti, ale Fiala se Stanjurou na to přišli až 1. března. Teď v panice začnou škrtat, škrtat a škrtat, pošlou naše obyvatele do naprosté chudoby a za půl roku zjistí, že to stejně nepomohlo.
.
Já mám pro ně naprosto jednoduchý vzkaz:
.
Chlapi, přiznejte, že na to nemáte, ušetřete si nervy a nám peněženky, vzdejte to a nechte to dělat někoho, kdo to umí. Zde je malá ochutnávka toho, co je třeba okamžitě udělat:
.
1) V obraně je třeba škrtat, ne výdaje navyšovat. Požadavky NATO je třeba v současné kritické době prostě ignorovat. V této kapitole lze ušetřit desítky miliard.
.
2) v energetice nelze nadále akceptovat platby překupníkům, které dramaticky navyšují náklady a tím i kompenzace státu na nesmyslné zastropování. I zde lze ušetřit desítky miliard.
.
3) zásadně snížit platy poslanců, senátorů a dalších ústavních činitelů. Ano, jsou to “drobné”, ale politici musí projevit solidaritu a ukázat, že jsou také schopni se uskrovnit.
.
4) okamžitě zastavit veškeré platby za mRNA vakcíny
.
5) plánované ožebračení důchodců, navýšení sociálního pojištění OSVČ či zrušení daňové slevy pro manžele je třeba naopak neprodleně zrušit.
.
Zjednodušeně řečeno – šetřit na státu a na korporacích, ne na lidech. Pokud skutečně chcete konsolidovat veřejné finance, tak nepřipravujte žádný balíček, ale zabalte si svoje saky paky a jděte někam do pryč. 11.3. pochopíte, že váš čas už uplynul. Tak to zbytečně neprodlužujte, stejně už jste skončili. Přestaňte ničit naši krásnou zem a vraťte ji těm, kteří ji nechtějí devastovat, nýbrž o ni co nejlépe pečovat.
.
P.S.: Asi si dám tu práci a dohledám na FB zdi ODS ten příspěvek, že Petr Fiala je nejlepším premiérem, kterého jsme kdy měli. Člověk se v té těžké době musí aspoň nějak pobavit, ne?
.
Jindřich Rajchl, FB
Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (53 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...
82 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)