28.2.2023
Kategorie: Společnost

Pořád cajk?

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Tak jsem se včera dozvěděl přímo ukázkovou dezinformaci, kterou je třeba okamžitě vyvrátit a já vyzývám všechny Cempery a jiné nástroje naší vlády pro pravdomluvnost, aby okamžitě konali a vyvraceli. Zjistil jsem totiž, že nám tu konají společenské a kulturní akce, které nemají vůbec nic společného s propagací nacismu, jen naopak soucítí s demokratickou Ukrajinou, která byla napadena asijskými hordami a bez jejího heroického boje by Rus brzy zabral i nás, což nechceme.

A tak je třeba všemi prostředky podporovat ukrajinskou armádu, která střeží východní hranici svobody, demokracie a evropských hodnot. Důchodci se musejí uskromnit, protože je třeba být solidární s výrobci tanků a stíhaček. Rodiny se musejí uskromnit, protože dětičky nevypipláte, když vám bude v televizi vyhrožovat Medvěděv… A samozřejmě se musejí uskromnit i majitelé nemovitostí, protože to je poslední daň, kde si stát ještě může nahrabat na další raketomety pro východní frontu.

Tohle všechno samozřejmě nestačí, protože ruské nebezpečí musí být zničené jednou provždy a tak se nekladou meze žádným soukromým iniciativám. Vybíralo se na tank Tomáš (někde jsem zaslechl, že už dojezdil), vybírá se na protiletadlové komplety a jak jsem už zmínil, je třeba připravovat národ na solidaritu s těžce zkoušenou zemí.

A tak nám v Praze vlály vlajky praporu Azov a Ukrajinské osvobozencké armády. Vyfoceno a na fejsbůku dostatečně rozšířeno. Určitě je to nějaký hoax, na který jsme všichni naletěli. .,Nic takového se u nás neděje, propagace nacismu je přísně zakázána a trestány jsou i náznaky takové propagace… Tomáš Ortel by mohl vyprávět… kvůli němu zrušili i Slavíka.

Není to tak dávno, co jsem se ptal, jestli je všechno pořád dobrý… Jestli nevadí, že Zelenský pojmenoval horskou brigádu stejným jménem jako ji měli pojmenovanou nacisté? Jestli ten Edelweiss už není příliš velké chucpe. Ne, nevadilo to, spousta renomovaných odborníků s mnoha tituly mi vysvětlilo, že to s nacismem nemá nic společného, že ta kytka je prostě populární a Ukrajinci tím rozhodně nevyjadřovali žádnou příchylnost ke své minulosti, plné různých volyňských masakrů.

Teď se ptám znovu… Pořád je to všechno cajk? Vlajka praporu Azov na Václaváku a na ní dva uznané nacistické symboly zároveň? Kromě té runy i tzv. černé slunce v pozadí? Nevadí? Žádný nacismus to není? Vlajka UPA, která se chlubila likvidací všeho neukrajinského, to je také v pořádku? Stále to nemá nic společného s dávným démonem, kterému padly za oběť desetitisíce Poláků? Nehodnotím, jen se ptám. Všechno je jen metafora, všechno je jen souhra náhod… Chci jen vědět, v jaké zemi vlastně žiju.

Cempere, kde jsi, když tě potřebujeme? Kde je tvá žízeň po pravdě? Nic si nepřeju víc, než abys to vyvrátil. Aby se ukázalo, že se u nás nic takového nekoná. Prosím, prosím, buď jednou užitečný, přestaň pronásledovat jiné názory a řekni, že je to nesmysl. Včera bylo na fejsbůku k vidění, že se v Plzni konají jakési Bandera párty… ale doufám, že to je jen hoax… Nemohl bys to všechno nějak šikovně vyvrátit? Jako že ty vlajky jsou v pořádku a v rukou je drželi kovaní demokrati. Doufám, že ten démon tady ještě nepoletuje, že se zatím jen zastavil na Václaváku a že ho nevzývají naši spoluobčané. Doufám, že ještě žijeme v bezpečném státě, ať si nemusím chystat nouzové zavazadlo a pas na brzké opuštění republiky.

Vidlák

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (62 votes, average: 4,74 out of 5)
Loading...
87 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)