1.3.2023
Kategorie: Politika

Politika ve spacáku nebo plné náměstí?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Ve sněmovně trávila dnešní noc část poslanců. Začalo totiž projednávání zákona snižujícího valorizaci důchodů. Milionáři sedící v poslaneckých lavicích, kteří si nejen nedávno razantně polepšili, ale zároveň neschválili zmrazení svých platů na nejbližších 5 let, rozhodují o osudu našich seniorů. Už nyní není ničím výjimečným, potkáte li v obchodu starého člověka počítajícího pár drobných a přemýšlejícího, jestli si dát k večeři jeden suchý rohlík či jen půlku.

Zaplatit nájem, energii a teplo, vodu či nějaké další poplatky je pro mnoho seniorů každoměsíční nadlidský úkol. Situace, kdy mladí dostávali od babičky a dědy nějakou korunu na přilepšenou, je minulostí a v řadě rodin se všichni skládají na to, aby stařečci nějak vyšli. A pokud snad bydlí ve svém domu či bytu, přijde brzy další rána. Arogantní vláda neschopná získat z Evropské unie vše, co získat lze, protože její ministr financí opomenul požádat o desítky miliard, které k nám měli jinak doputovat, jim zvedne i daň z nemovitosti. Ne o inflační procenta, ale rovnou několikanásobně. Což se nedotkne jen starších majitelů bytů, domů, zahrad a garáží, ale zároveň i rodin s momentálně napnutými rozpočty, předraženými splátkami hypoték, podnikatelských subjektů, tedy všech včetně nájemníků. Snížení valorizace důchodů je tak jen částí totální likvidace českého národa.

Mezitím letí nahoru ceny potravin. Politik jdoucí do obchodu se podivuje, kolik stojí zelenina a ovoce. Skokové zdražování je šílené a taková paprika kg za 160,- korun, když před rokem stála k 60,- korunám a nadávali jsme nad drahotou, je ukázkou toho, jak se projevuje existence regulací pěstování a obchodování týkající se zemědělských produktů Evropskou unií. Tuny paprik jsou zaorávány na Jižní Moravě do země, dovezené z jižnějších krajů stojí nesmysl. Podobné je to s dalšími druhy potravin. Likvidace chovů zdražují maso, vajíčka a další produkty, navíc obchodní řetězce si z nás udělaly dojnou krávu. Máme stejně drahé či nepatrně dražší potraviny, než najdeme v regálech v Rakousku, Německu či Francii, ale platově jsme na tom minimálně 3x hůře. To už nehovoříme o jiných zemích, kde jsou průměrné platy ještě vyšší. A u důchodů platí to samé, navíc posouvání hranice odchodu do nich je v České republice strašidelné. Operovat se zvyšujícím se dožívaným věkem je výsměch. Zvláště když si uvědomíme, jak devastační dopad má pocovidová doba na lidí podlehnuvší očkovací diktatuře. O úrovni cen a služeb v domech pro seniory mluvit radši nebudeme.

Je li úkolem snížení valorizace a zdražování života vyhladovět důchodce a ostatní přinutit předat majetky nejprve státu a následně nadnárodním fondům vlastněných miliardáři, vše se daří. Divadlo ve Sněmovně je díky podvodem získané stoosmičkové většině Pětikoalice ukázkou toho, jak politika funguje. Pokud by Fiala dodržel všechny předvolební sliby, byla by čtyřletá doba, kdy by vedl vládu, omluvitelná. Vzhledem k tomu, že koaliční lídři systematicky lhali a otočili o 180°, je nemožné, aby získali tak dlouhý prostor k devastaci České republiky. Jenže oni mravenčí prací a s podporou zkorumpovaných médií drží většinu i v jinak nepotřebném Senátu, na Hrad dosadili dalšího svého ,,koně“ přizvukujícího úplně ve všem a v brzké době nastrčí i vlastního předsedu Ústavního soudu.

Dílo bude dokonáno a cesta zpět uzavřena. Opozice možná občas trochu ,,zaprská“, ale postavit se do čela demonstrantů ochotných jít proti lidem placeným těžkooděncům nedokáže. Takže policie postupně eliminuje všechny drzé autory podobných článků, jako je tento, nejhlasitější nespokojené restrikcemi typu domovních prohlídek majících smyšlené důvody vytrestá a ,,nepoučitelné“ prostě pozavírá. Jako důvody si vymyslí podporu Ruska a speciální vojenské operace, kterou nazve nacismem (přestože právě ta míří proti ní a jedná se o denacifikaci Ukrajiny), narušení demokratických procesů (i když je porušována svoboda slova právě vládou), nakonec si vymyslí cokoliv, jen aby se takových jedinců zbavila. Kotelny už jsou pasé, tam se odboj neschová, je tedy otázkou, jak bude existence novodobého disidentu pokračovat. Vítejte v nové době.

Pokud tedy někteří škarohlídi tvrdí, že se v březnu nemá cenu na Václaváku scházet, že to k ničemu nevede, pak je třeba připomenout, že jedině dav může tu vládní lůzu zastavit. Už ale nestačí jen mluvit, je třeba jednat. Fiala, Černochová, Rakušan, Pekarová Adamová, Jurečka, Stanjura, Bartoš, Lipavský, Rychetský a plno dalších jsou skutečným nebezpečím pro naši zemi a získali dojem, že převzali absolutní moc nad námi. Muziku tvrdí média. Opravdu nás pár tisíc zaprodanců ovlivňujících životy milionů Čechů, Moravanů a Slezanů bude ovládat a dělat si z nás otroky? Ne, nestačí se jen sejít. Už ne. Je třeba jít do rizika. A když to lídři demonstrace nepochopí, nejsou to lídři. Jen se chtějí předvést. To přestalo stačit. Nesuďme však dopředu. Bez nás to změnit nepůjde a je třeba vědět, kolik nás skutečně je.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (50 votes, average: 4,98 out of 5)
Loading...
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)