30.3.2023
Kategorie: Ekonomika, Exklusivně pro PP

Petr Pavel sfáral do dolu s ukončenou těžbou, haleluja

Sdílejte článek:

TOMÁŠ TISOVSKÝ

Dnes jsem se dočetl, že nový pravdomluvný prezident s hodnotami, sfáral v MS kraji dolů do dolu. Raději tam, kde se netěží. Ten prezident, který si po jmenování v  rozhovoru v TV ČT vzpomněl, že byl členem vojenské rozvědky a který to údajně nikdy nepopíral. Rozhovor v prostoru X na seznam.cz před volbami to však vyvrací. Zcela. Nebo pokud předpokládáme, že seznam.cz a ČT nejsou dezinformační média. 

.
Kde jsou hodnoty? Jako skočit do dolu dobrý, ale mezi lidi tu u nás bych s takovými hodnotami s plnou hubou od ucha k uchu moc nechodil.
.
Ptám se, zda médii tolik sledovaná a dokumentovaná návštěva uvedeného pána má nějaký smysl pro nás občany v MS kraji? Vidím a cítím velké prázdno. Důl, který nefunguje. Uhlí, které je nyní výborná komodita, tam zůstalo. Uhlí nám EU zakázala a výsostní pánové u moci to přijali, že pane prezidente. Bude snad brzy zima a nebude snad proud? Podle mnohých naprosto reálná vize. No nic, hlavně, že tam “el presidento” sfáral a poplácal spíš polské, než české havíře po rameni. 
.
Co dál pane Pavle? Setkání se zrádci ANO? Výborný tah – politický. Ale k čemu nám? Více bez komentáře. K ničemu.
.
Co dál? Letiště ? Takhle, on ten Mošnov je momentálně největší prohra MS kraje, ač o tom nikde ani zmínka. Každý obchodník ví, že když chceme rozvíjet v moderním světě obchod a region, potřebujeme letiště a dobré letiště a s co největším využitím, které jeho poloha skýtá. Co je dnes Mošnov? Nic, nula, prázdno. Vše v Katovicích v Polsku.  Z Mošnova jen v létě dovolenkáři do tří zemí Evropy, pokud to lze vůbec považovat  za něco, o čem se zmínit. Jakési haly. Co je tam dnes pro lidi: Nic. Letiště, které mohlo mít tisíce důvodů stát se v regionu TOP Czech infrastrukturou, bylo obětováno pro NATO ? Nevím, říká se to. Proč, co z toho má občan MS kraje? Nic, jen kouká a doufá, že nevznikne pole s halou a dráhou s velkým terčem pro odvetný útok. Takže pokud chcete pane Pavle být k něčemu, tak začněte makat a tlačte vládu, aby s tím letištěm něco udělala pro nás tady! Nic. Jinak každou noc slyšíme, jak cosi krouží dokolečka nad námi, motory hučí. Co to asi bude? Že by se tam v Mošnově něco tajně dováželo? Ráno obloha plná chemtrails čar, odpoledne už jsou z toho mraky a slunce v říti. Tak ano, ta naše aglomerace je hustě osídlena, proč to na nás nenasypat. Můžete laskavě zvednout rypák a podívat se na nebe, než odjedete a pokud se vám tam něco nezdá, můžete to prosím  pokomunikovat s tím novým šéfem životního prostředí?  Nic.
.
Dále Hyundai? Ok, návštěva k čemu? Co z návštěvy plyne? Nic. Pokud by nebyla válka na UA, už by tam v Nošovicích borci možná ani nebyli a šli by s výrobou jinam, snad právě na UA. A ani bych se nedivil. Zatím tam zaplať pánbůh Korejci jsou, ale státní subvence vždy jednou skončí  a svůj cíl už mají splněný, otevřené dveře do EU, rekordní prodej. Co tady však dále?? Euro 7? Čekání na rok 2035?  Asi ne, to jen EU zakázala spalovací motory, nikdo více, takže těžko je udržíme. 
.
Koukněte chlape raději do Hranic na bývalý Philips. Monster pobídky a dotace, cizí drobná investice do hal a už jsou dávno pryč a co teď ty haly vybudované původně na orné půdě? Tam jste měl jet, abyste viděl, co přijde. Nic.
.
Co dál? MS kraj je kraj “razovity”, vaše kampaň zde zabrala jen částečně. Proto si děláte zjevně její pokračování, ovšem chybí tam to hlavní, cosik pro nás!
.
Práci čest!

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (37 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
60 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)