28.6.2024
Kategorie: Ze světa

Pchjongjang právě oznámil, že do měsíce pošle na Ukrajinu severokorejské vojáky

Sdílejte článek:

VK

Pchjongjang právě oznámil, že do měsíce pošle na Ukrajinu severokorejské vojáky! Predikce Aeronetu se znovu naplnila! A britský ex-poslanec prohlásil, že na území Evropy dojde k jaderné explozi, ze které bude obviněno Rusko! Nasunutí severokorejských vojáků na Donbas je počátkem rozvinutí konfliktu na Ukrajině do III. sv. války spolu s tím, jak NATO rovněž chystá vojenskou misi k vyslání na Ukrajinu!

Dámy a pánové, je to tady! Jak právě potvrdil americký armádní server a hlásná trouba Pentagonu Defense Post [1] a rovněž asijská média [2], Pchjongjang oznámil, že zhruba do měsíce pošle na Ukrajinu své první severokorejské vojáky! Týden poté, co Rusko a Severní Korea podepsaly obranný pakt, Pchjongjang oznámil, že na Ukrajině rozmístí své vojenské jednotky, aby podpořil ruské síly, které se v současnosti účastní tamního konfliktu. Tento krok přitom analytici tak brzy po podpisu obranného paktu neočekávali.

Podle informací mají severokorejské vojenské ženijní jednotky pomáhat ruským vojenským akcím v Doněcké oblasti. Očekává se, že tyto jednotky dorazí do Doněcku příští měsíc, což by vyvolalo celosvětové obavy ze zvýšeného zapojení Pchjongjangu do ukrajinského konfliktu. A tato zpráva přichází krátce poté, co britský ex-poslanec Andrew Bridgen v posledním videocastu prohlásil, že má zpravodajské informace o tom, že v Evropě dojde k jaderné explozi.

Britský ex-poslanec prohlásil, že v Evropě dojde k jaderné explozi, podle informací zpravodajců!

A z této exploze bude obviněno Rusko, což se stane casus belli pro nasunutí vojsk NATO na Ukrajinu v plném rozvoji. Rozhodnutí o nasunutí vojsk aliančního ruského partnera na Ukrajinu, tedy vojáků KLDR, způsobí v NATO naprostý šok, ale současně dojde k uvědomění si, že Rusko svoji výhru na Ukrajině myslí naprosto vážně a Moskva chce konflikt vyhrát i za cenu, že do konfliktu zatáhne země z Jihovýchodní Asie, a to může být jen začátek, protože není vyloučeno, že podobný pakt podepíše brzy Moskva i s Íránem a s dalšími zeměmi v uskupení BRICS i mimo toto uskupení.

Nasunutí vojsk KLDR na Ukrajinu povede k proliferaci konfliktu na Ukrajině do celosvětové války

Tento fakt povede k eskalaci bezpečnosti v Evropě, protože NATO si uvědomí, že teď už kolektivní Západ nevystačí jen s posíláním zbraní Ukrajincům, protože Kyjev už nejen nemá vojáky, ale Rusko navíc podepsalo nový alianční pakt a zatáhlo na bojiště fanatické a disciplinované vojáky z KLDR. Jejich nasazení v podobě ženistů v Doněcké oblasti je jasné – budou stavět mosty přes řeky a zprůchodňovat zaminované ukrajinské linie. V červenci proběhne summit NATO ve Washingtonu a nasunutí vojáků KLDR podle mého názoru radikálně překope a změní program summitu.

Uvítací ceremoniál Vladimira Putina v Pchjongjangu

První krok udělala Moskva, protože Vladimir Putin je šachista a řídí se pravidlem, že je-li rvačka nevyhnutelná, je třeba udeřit jako první. A podle všeho Moskva je už přesvědčena o tom, že na Ukrajině dojde k přímému střetu Ruské armády s vojsky NATO, takže Kreml byl donucen se na tento střet připravit, podepsal obranný pakt s KLDR a na Ukrajinu přijedou severokorejské jednotky. Jak už jsem napsal v posledních několika článcích, Moskva je už o konfliktu a střetu s NATO přesvědčena, že k němu dojde, takže celá tato věc okolo KLDR je přípravou Ruska na velký konflikt. To je prostě fakt a realita.

Vojenský pakt Ruska a KLDR staví sponce USA v Jihovýchodní Asii do přímého ohrožení

Jak už to bývá, zpráva o vyslání severokorejských vojenských ženijních jednotek na Ukrajinu se setkala s výhrůžkami ze strany Spojených států. Washington prohlásil, že severokorejské jednotky vyslané na Ukrajinu budou “zmasakrovány“, a zpochybnil správnost rozhodnutí Pchjongjangu vyslat vojáky na pomoc ruské vojenské kampani.

Mluvčí amerického ministerstva obrany to komentoval slovy: “Kdybych byl příslušníkem severokorejské armády, zpochybnil bych moudrost vyslání na Ukrajinu, aby se účastnila nezákonné války ve východní Evropě.” Americká vláda si je vědoma hrozby tzv. rozlití konfliktu z Ukrajiny do zbytku celého světa, minimálně do prostoru Jihovýchodní Asie, kde jsou nyní v ohroženi dva spojenci USA, tedy Taiwan a Jižní Korea.

Vladimir Putin a Kim Čong Un na slavnostní večeři

Jihokorejská rozvědka odhalila, že z Rádžinu v provincii Severní Hamgjong bylo do Vladivostoku na ruském Dálném východě přepraveno přibližně 2 000 kontejnerů s raketami SRBM, protitankovými řízenými střelami a další municí. Celkový počet 2 000 kontejnerů s raketami a různou municí, které Severní Korea odeslala do Ruska, je vyšší než 1 000 kontejnerů, které původně na základě satelitních snímků uváděly Spojené státy. Jihokorejská armáda má podezření, že těchto 2 000 kontejnerů obsahovalo kromě jiné munice více než 200 000 dělostřeleckých granátů ráže 122 mm a přes milion dělostřeleckých granátů ráže 152 mm.

Severní Korea dodává Rusku i pokročilé raketové systémy

Jihokorejští představitelé poznamenali, že známky dodávek zbraní a munice ze Severní Koreje do Ruska byly zjištěny již od poloviny loňského roku a dodávky se zvýšily v srpnu před návštěvou severokorejského vůdce Kim Čong-una v Rusku. Kromě toho se objevila tvrzení, že Severní Korea poslala svou nejnovější SRBM, Hwasong-11 (KN-23), na pomoc ruské vojenské kampani na Ukrajině. Mezinárodní experti na zbraně, na které se média odvolávají, uvádějí, že Rusko nasadilo severokorejské rakety SRBM, které se rychle odpalují a skrývají a jsou schopny zasáhnout cíle s vysokou přesností.

KN-23 Hwasong na odpalovacím komplexu

SRBM Hwasong-11 jsou obtížně zachytitelné systémy protivzdušné obrany, což významně rozšiřuje arzenálové možnosti Moskvy ve vojenském tažení proti Kyjevu. Předpokládá se, že Rusko použilo rakety Hwasong-11 SRBM k úderu na Ukrajinu při dvou incidentech, k nimž došlo 30. prosince 2023 a 2. ledna 2024.

Podle expertů se jednalo o tzv. živé vojskové “zástřely” pro otestování cizích a neznámých rakety a zbraní, které jsou zvažovány pro nasazení do ruských vojsk. Jak už jsem před zhruba týdnem uváděl ve svém článku, Rusko podepsalo obranný pakt s KLDR v režimu naprosto bezprecedentního kroku, k čemuž Moskva přistupuje obvykle velice nerada, ale pokud k tomu dojde, tak je jasné, že Kreml očekává vypuknutí přímého konfliktu s NATO.

NATO zareaguje na nasunutí vojsk KLDR na Ukrajinu zrcadlově a pošle na Ukrajinu vojáky NATO

A z toho důvodu potřebuje jaderného spojence, a to na Dálném Východě, aby KLDR držela USA v šachu skrze Jižní Koreu jako potenciální cíl útoku KLDR, ale rovněž i skrze Čínu, která má v hledáčku Taiwan. Ukrajinský server Kyiv Post [3] napsal: V reakci na to (pozn. podpis paktu) Pchjongjang začátkem tohoto týdne oznámil, že vyšle vojáky v podobě vojenské ženijní jednotky, aby podpořily ruské pozemní síly v Doněcké oblasti. Očekává se, že vojáci dorazí na bojiště již příští měsíc.” Tento dramatický vývoj událostí potvrzuje mojí predikci z mého článku minulý týden, a to naprosto beze zbytku.

Logo summitu NATO ve Washingtonu

Ukrajina má dostat 60 stíhaček F-16, které jsou schopny nést americké jaderné bomby. NATO již oznámilo, že chystá vojenskou misi na Ukrajinu s cílem výcviku vojáků AFU, takže otázka střetu a kolize vojsk NATO a Ruska bude už jen otázkou času. Nasunutí severokorejské armády, v této chvíli již jako aliančního partnera Ruska, prohloubí eskalaci a posílí názory v NATO, aby i severoatlantická aliance poslala na Ukrajinu své vojáky, když Putin právě na Ukrajinu pozval Severokorejce. Je to proces proliferace původně lokálního konfliktu do III. sv. války, ve které budou bojovat, jak už to tak vypadá, země z celého světa.

-VK-

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (17 votes, average: 4,29 out of 5)
Loading...
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)