30.8.2024
Kategorie: Ze světa

Pavel Durov byl od pařížského soudu propuštěn na kauci 5 milionů EUR a nesmí opustit Francii

Sdílejte článek:

VK

Pavel Durov byl od pařížského soudu propuštěn na kauci 5 milionů EUR a nesmí opustit Francii! Telegram chce provést IPO a vstoupit na burzu kvůli dluhům, ale to nepůjde kvůli trestnímu stíhání šéfa Telegramu! Takže nakonec jde o mafiánské vydírání Durova k prodeji Telegramu? Kupující by dostal do rukou data téměř miliardy uživatelů, především Rusů, Indů a Američanů!

Zakladatel a šéf Telegramu Pavel Durov byl překvapivě ve středu večer propuštěn od pařížského soudu na celkem symbolickou kauci 5 milionů EUR, což je kauce na absolutně nejnižší možné hranici při trestní sazbě, která Durovovi hrozí. Podle posledních informací mu za zločinné spiknutí a za poskytnutí platformy pro zločinné aktivity třetích osob hrozí 10 let vězení. Francouzské soudy obvykle ukládají kauce s ohledem na finanční situaci obviněného, což v tomto případě z nějakého důvodu vůbec neplatí.

Soudce totiž miliardářovi Pavlu Durovovi uložil jen pakatel k zaplacení, pouhých 5 milionů EUR, což je mimochodem přesně 0,03333% z jeho 15 miliardového majetku, kterým podle časopisu Forbes [1] disponuje. Proč francouzský soudce stanovil tak směšně nízkou kauci, která je doslova výsměchem? Odpověď je možná děsivější, než bychom se odvážili tušit. Musíme si nejprve uvědomit, že od této chvíle je jasné, že jde o něco úplně jiného než o fyzickou likvidaci a o umlčení Durova, na rozdíl od Juliana Assange.

Autentické záběry propuštění zakladatele Telegramu na kauci 5 milionů EUR!

Kdyby cílem zatčení bylo zavření ruského miliardáře na hodně dlouho někam do díry, nebyl by ani náhodou a ani omylem propuštěn po pár dnech na směšnou kauci, která představuje pouhé 3 setiny procenta jeho mamutího majetku. Co se tedy stalo, že Durov poplácal při odchodu od soudu svého právníka po rameni, jak zachytilo video? Co teď vlastně brání Durovovi, aby z Francie utekl, což při jeho majetku je naprostá maličkost? Anebo si je jistý, že soud vyhraje a je úplně v klidu? Vyloučit to nejde, ale co nejde vysvětlit, to je rozhodnutí soudce k tak směšně malé kauci v porovnání k majetku obviněného.
Telegram má obrovské dluhy, ze kterých se chce dostat vstupem na burzu. To ale s kriminálně stíhaným Durovem je teď vyloučené. Takže…

Celé zatčení přitom může mít ve skutečnosti obyčejný mafiánský podtext, tedy může jít o formu mafiánského vydírání ze strany francouzských tajných služeb a francouzského státu k donucení Durova nikoliv k poskytnutí přístupu o uživatelích Telegramu, ale o donucení k prodeji Telegramu kupcům z okolí francouzské vlády a obecně tajných služeb! Na veřejnost totiž již v březnu unikly informace [2] o tom, že vedení Telegramu chystá IPO (ocenění firmy) pro vstup na burzu!  Ale k tomu nedojde, pokud generální ředitel firmy usilující o vstup na burzu čelí kriminálnímu vyšetřování!

Pavel Durov pózuje v bazénu u svého luxusního domu v dubajské rezidenční čtvrti Jumeirah, který si pronajímá za 1 milion USD ročně. To je pro něj skoro zadarmo

A teď ta hlavní pointa – firma Telegram si vzala úvěr [3] ve výši 2,4 miliardy dolarů, které jsou splatné v březnu 2026! Na tento úvěr vydala firma Telegram věřitelům své firemní dluhopisy. A pokud Telegram úvěr nesplatí, věřitelé budou moci firemní bondy prodat, např. francouzské, izraelské nebo americké vládě. Ty jako majitelé dluhopisů budou moci potom Telegram a jeho vedení ovládat, resp. spíše se nabízí slovo vydírat. A právě vstup na burzu a transformace Telegramu do veřejně obchodované společnosti měla získat dostatek peněz z prodeje akcií Telegramu na splacení tohoto dluhu a vykoupení firemních dluhopisů.

Celá kauza s Durovem a jeho zatčením zavání mafiánským vydíráním

Jenže, po obvinění Durova z více jak 10 trestných činů [4] je vstup Telegramu na burzu prakticky vyloučený. A pozor, obvinění čelí nejen Pavel Durov, který v Telegramu pracuje jako ředitel a manažer, ale i jeho bratr Nikolaj, který je skutečným tvůrcem Telegramu, protože je matematik a programátor. A aby toho nebylo málo, obvinění čelí i samotný Telegram jako právnická osoba. Za této situace je IPO firmy a vstup na burzu naprosto vyloučený! Takže hádejte, co to znamená? Jak by řekli Rusové: Что это значит?

Matematik a programátor Nikolaj Durov a jeho bratr Pavel jako manažer, ředitel, tiskový mluvčí a “vlastník” Telegramu

No to přece znamená, že Durov je právě v přímém přenosu vydírán mafiánským stylem k násilně vynucenému odprodeji Telegramu, protože pokud ho neprodá, tak v březnu 2026 přijde převzetí Telegramu věřiteli! A jeho propuštění na směšnou kauci naznačuje, že dohoda byla uzavřena, nebo přinejmenším Durov přikývl na myšlenku zvážení nabídky, pakliže ještě nabídka je teprve připravována. Kolik bude kupující připraven zaplatit za sociální síť, kterou používají skoro všichni Rusové, ale rovněž Indové, muslimové a především Američané? Tabulka počtu stažení Telegramu [5] je naprosto jasná. Rozhodně by se jednalo o mamutí balík. Tady ale hraje roli ještě jedna věc.

Durov jako bílý koník a jeho přítulka agentkou Mossadu?

A to je otázka, kdo je skutečným vlastníkem Telegramu? Pavel Durov totiž působí na mnoho lidí velmi nezkušeně a tak trochu jako bílý koník, což by ve světě velkých peněz a investic nebylo nic neobvyklého, stačí si vzpomenout na divokou privatizaci v ČSFR a později v ČR v 90. letech, kdy se najednou vyklubali údajní miliardáři z automechaniků, z dámských krejčích a z prodavačů hodinek a bot, ale nikdo nikdy neřekl, kde přišli k prvním penězům, kdo je tzv. založil.

Otázkou tedy je, jestli Pavel Durov je skutečně se svým bratrem Nikolajem majitelem Telegramu se vším všudy, od počátku a ne, že jen spravuje svým “jménem a obličejem” obrovský kapitál, který jim někdo odněkud přinesl, aby ho svojí sociální platformou zastřešili. Ruský liberální list The Moscow Times se pokusil majetkovou strukturu rozkrýt [6], ale vlastnictví propletených firem v daňových rájích všude ukazuje na Pavla Durova, který nevysvětlitelně sedí ve všech firmách jako “vlastník“. Posuďte sami:

Podivná vlastnická struktura Telegramu skrze 4 firmy umístěné v Belize, na Britských panenských ostrovech, v Rusku a v Londýně

Pamatujte, že stopa peněz a volání zisku je vždy jedinou správnou pátrací cestou po pravdě. Proč soudce uvalil tak směšně nízkou kauci, když obvinění prokuratury jsou jako fakt vážná a krutopřísná? Můžeme si myslet, že soudce dostal třeba podmazáno? V takto ostře sledované kauze je to naprosto vyloučené. Vylákání Durova do Paříže prý zajistila jeho přítelkyně Julia Vavilova, která je prý napojená na izraelský Mossad!

Neuvěřitelnou informaci přinesla americká, kanadská [7] i britská média. Vavilova totiž v minulosti byla spojována s Univerzitou v Haifě a s její Fakultou bezpečnostních studií [8], kterou plně kontroluje Mossad a z řad studentů si vybírá budoucí agenty. A právě na této univerzitě měla Vavilova studovat, ale všechny zmínky a fotografie ze svého Instagramu smazala. Nyní se prezentuje jako influencerka přes krypto měny.

Proč soudce udělil obviněnému s majetkem za 15 miliard dolarů kauci ve výši pouhých 3 setin procenta majetku?

Všechny informace nyní ukazují na to, že Pavel Durov byl přitlačen ke zdi a je nucen k prodeji Telegramu. Jeho propuštění na směšnou kauci jen potvrzuje, že dohoda o prodeji buď již byla akceptována, anebo Durov souhlasil se zvážením nabídky a ochotu k jednání o ceně prodeje. Jiné vysvětlení pro skandální rozhodnutí soudce k propuštění za symbolické 3 setiny procenta Durovova majetku vlastně neexistuje. Celá operace a hon na Durova končí odchodem Durova od soudu a poplácáním advokáta po rameni. A dobře si prohlédněte foto níže pořízené 11. ledna 2023 v Dubaji. Durov se setkal [9] s premiérem a korunním princem Spojených arabských emirátů. Durov bydlí v luxusním domě [10] v Dubaji, který si pronajímá za 1 milion USD ročně.

Premiér Spojených arabských emirátů a vládce Dubaje Mohammed bin Rašíd Al Maktúm a korunní princ Dubaje Hamdan bin Mohammed se setkali se zakladatelem messengeru Telegram Pavlem Durovem.

A obvinění zřejmě budou stažena, jakmile bude dohoda o prodeji Telegramu na stole. V této chvíli je naprosto jisté, že nemůžeme mezi Durova a Assange klást rovnítko, protože tady v případě Durova jde o obyčejné mafiánské praktiky s cílem donutit Durova k odprodeji Telegramu. A pozor, nemusí dokonce jít ani o prodej celé firmy, ale o postoupení kontrolního balíku 51% akcii firmy, přičemž Telegram neprovede IPO, zůstane v soukromých rukách, ale již ne v rukách bratrů Durovových, ale v rukách nějaké skupiny z Francie, z Velké Británie, z USA nebo z Izraele, která bude kontrolovat 51% akcií v Telegramu.

O změně majetkové kontroly nad Telegramem se ani veřejnost nemusí nakonec dozvědět, všechno zůstane utajené

Durova nechají ředitelem a všechno se bude zdát znovu v pohodě. Jenže, nebude. Pokud totiž dojde k tzv. tichému prodeji, tedy k odprodeji 51% podílu formou tichého společenství, potom se nikdo o změně kontroly nad Telegramem nedozví. Ovšem uvnitř Telegramu budou změny obrovské. Tohle je ta největší hrozba, že u soudu v Paříži byla přijata nějaké nabídka, která vedla k propuštění Durova na svobodu, i když jako nesmí opustit Francii a jako se musí hlásit na policii 2x týdně. Inu, nejde přece ho propustit úplně a jenom tak, že?

To by byla mediální blamáž a prokuratura by byla za idioty. Takže se to udělá tak, že vyšetřování pokračuje, ale Durov je na směšnou kauci venku. A co je zajímavé, že na oficiálním kanálu Pavla Durova je poslední příspěvek za 14. srpna [11]Jeden by očekával, že Durov po propuštění z vazby začne na svém kanálu vypisovat jako o život, že se stal oběti spiknutí, falešného obvinění, že jde o hon na čarodějnice, ale ono nic. Na jeho kanálu žádný příspěvek. Ticho po pěšině. Zkrátka pamatujte, že v této podivné kauze není všechno úplně tak košer, jak se nám na alternativě snaží vykládat vyznavači černobílé faktografie. Okolo Telegramu se ještě začnou dít věci, že se jeden nebude stačit divit, pamatujte na má slova!

V závěru měsíce si dovolím upozornit vás na ty dva, pro někoho již otravné, odstavce dole na konci, že s námi čtete a objevujete. Náš server může pokračovat jen při zachování existence zpětné vazby. Vy čtenáři nás držíte nad vodou a my vám přinášíme články, analýzy, videa a páteční seance na SVCS. Jakmile tato vazba nás a vás bude přerušena, nebude fungovat, tak čas našeho projektu se naplní. Bude to znamenat, že už vám nestojí za to držet nás v provozu. Jako když přestanete platit kabelovku, protože vás už nebaví, co tam pouští. Takhle jednoduše to stojí a leží i s nezávislými médii. Zmizí zpětná vazba podpory, zmizí soukromý projekt.

Jsme přesvědčeni, že každý, kdo nás čte, kdo nás čte pravidelně, si může dovolit přispět jednou měsíčně na provoz svého oblíbeného webu ve výši toho, co stojí ve fastfoodu jedno menu s taštičkou anebo jeden oběd v restauraci s ne více jak 3 hvězdičkami. A pokud někdo je na tom tak špatně, že si nemůže ani toto dovolit, tak to chápu. Fialova pětidemolice okradla důchodce na valorizacích a ti to mají moc těžké. Ale nevěřím, že se to týká více jak 4 milionů našich čtenářů ze 36 zemí světa, kteří nás, podle statistik analytického systému, čtou pravidelně, několikrát denně a louskají archiv článků a rovněž vlákna komentářů. Touto cestou si dovoluji poděkovat těm, kteří přispívají pravidelně, i příležitostně, všem vám patří obrovský dík!

-VK-

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)