Panika kolem pádu Silicon Valley Bank se šíří po světě
LUKÁŠ KOVANDA
Nadcházející týden by měl ukázat, zda je páteční kolaps šestnácté největší banky v USA, Silicon Valley Bank, pouze izolovanou záležitostí, nebo zda může jít o předzvěst plošnějšího problému, potenciálně dokonce bankovní krize s mezinárodním přesahem.
Řada indicií hovoří pro první, optimističtější ze scénářů. Silicon Valley Bank totiž skutečně představuje poměrně specifickou banku. Zaměřovala se, až příliš koncentrovaně, na mladé technologické firmy. Ty jsou obecně vysoce citlivé na růst úrokových sazeb v ekonomice. Byla tak zranitelnější než jiné banky tváří v tvář vysokoinflačnímu prostředí, které se americká centrální banka už zhruba rok snaží rozptýlit rapidním zvedáním svých úrokových sazeb.
Část mladých technologických firem, klientů banky, se nyní nemůže dostat ke svým vkladům. Dalším specifikem Silicon Valley Bank je totiž nebývale vysoký podíl nepojištěných vkladů. Ten je důsledkem toho, že v bance má relativně vysoký podíl klientely zůstatky přesahující limit zákonného pojištění vkladů.
Potíže se netýkají jen mladých technologických firem v USA. Britská divize společnosti Silicon Valley Financial Group, pod jejíž křídla Silicon Valley Bank spadá, se nyní ocitá na prahu insolvence. Už dále neotvírá účty novým klientům a je jen otázkou času, než přestane řádně fungovat. Šéfové zhruba 180 britských technologických firem proto včera dopisem požádali ministra financí Jeremyho Hunta, aby se do situace vložil. Pokud o své vklady přijdou, branže britských technologických firem se vrátí o dvacet let nazpět, upozorňují. Řada firem by prý přes noc zkrachovala.
To však může být jen začátek. Silicon Valley Bank měla pobočky v Číně, v Německu, Dánsku, Indii, Izraeli či Švédsku.
Zítřek bude podle šéfů technologických firem na ostrovech začátkem skutečné krize, pokud britská vláda nezasáhne.
No, krátce na to se položila další velká banka kdesi v New Yorku.
Asi nebude poslední?
To válčení je prostě drahý špás
a propaganda to dneská jen tak nezafíruje,
protože dnes informace proletí kolem zeměkoule během minuty a „novináři“ hned všechno „za tepla vykecají“, že.
( mimochodem, komu zvoní hrana viz.
https://usdebtclock.org/ )
👍👍
jo, britská vláda může zasáhnou leda tak svůj obraz v zrcadle.
A teď ještě ten everegren že porážka ruska bude stát každého čecha 3,5 tisíce.
Ta projekce přání z počítačových stříleček „score výsledku se vskutku povedla. Akorát by potom „zapálený neměl dělat
https://www.youtube.com/watch?v=038jfGe7Ls8
Předně, pan Lukáš Kovanda je členem Americké Aspen Institute, sloužící k rozkladu států v působení jejich členů. Proč takový někdo má právo se vyjadřovat v Pravém Prostoru vůbec nechápu, i kdyby měl tisíckrát pravdu. Proč ta schizofrenie?? pane Kovanda, zase jste zapomněl kam patříte? zřejmě jste se přihlásil vědomě a sám do Aspenu.., říkám to správně? V tomto případě mě ani nezajímá co píšete!
Chcete zakazovat a cenzurovat jako oni? Nikdo Vás přece nenutí jeho články číst, máte naopak svobodu s nimi polemizovat či na ně reagovat … A také se něco o plánech zločinců dozvědět a připravit se na ně.
Kovanda by se především měl starat ve své kampelicce, aby neoyebavali klienty na sporicich účtech pod hranicí inflace.👎👎👎👎🤮🤮💀
Ropa opět klesá, protože obchodníci zůstávají znepokojeni americkými bankami Ropa opět klesá, protože obchodníci zůstávají znepokojeni americkými bankami —-zajímavé počtení doporučuji zdroj pokrač viz link
https://oilprice.com/Latest-Energy-News/World-News/Oil-Falls-Again-As-Traders-Remain-Concerned-About-US-Banks.html
Analytik Price Futures Group Phil Flynn v pondělí v rozhovoru pro agenturu Reuters řekl, že je „nějak překvapivé“ vidět klesající ceny ropy „s ohledem na skutečnost, že Fed bude mít více než pravděpodobné, že bude mít těžší problémy s agresivním zvyšováním úrokových sazeb, a to by mělo způsobit oslabení. v dolaru“.
technologické firmy 😂