21.9.2022
Kategorie: Politika

Okamura , PRO a tříštění volebních hlasů

Sdílejte článek:

JINDŘICH RAJCHL

Několik našich podporovatelů mi včera poslalo záznam vystoupení pana Okamury ve Svobodném rádiu, kde se vyjadřoval k naší straně PRO, kde v zásadě zmínil následující skutečnosti:


– zaregistroval, že vznikla nějaká strana PRO
– zpochybnil, kdo za námi stojí a kdo nás financuje s tím, že se to možná brzy dozvíme
– nanominovali jsme kandidáty v senátních volbách proti kandidátům SPD, čímž tříštíme opoziční hlasy

Víte, kdybych chtěl, tak zde zformuluji velmi tvrdý protiútok vůči SPD a rozpoutám ostrou konfrontaci, které bych se ani na vteřinu neobával. Ba právě naopak – jsem si jistý, že bych z ní vyšel s naprostým přehledem jako vítěz.

Mně ovšem nejde o to se měřit s panem Okamurou, mně jde o změnu v této zemi. Mnohokrát jsem deklaroval, že komukoliv jde nikoliv o sebe, nýbrž o naše spoluobčany, tak nyní nebude útočit na jiné opoziční politické strany a bude se soustředit výhradně na odstranění současné vlády národní zkázy. Pokud projdete celý můj FB, či FB naší strany, tak tam nenaleznete jediný výpad vůči kterékoliv jiné opoziční straně. My se soustředíme výhradně na sebe, na práci pro naše lidi a na představení kvalit našich kandidátů.

V této strategii hodlám pokračovat i nadále.

Dovolím se proto jen fakticky vyjádřit k tvrzením pana Okamury bez jakéhokoli protiútoku:

1) o tom, že existuje naše strana ví pan Okamura od prvního dne jejího založení. Člověk, pro něhož je politika denním chlebem, to zcela jistě nemohl přehlédnout.

2) naše strana je financována výhradně z finančních prostředků našich podporovatelů a členů naší strany. Jen pro příklad – po demonstraci 3.9.2022 se mi ozval pan Roman Chomát, výrobce luxusních postelí s tím, že byl nadšen mým proslovem na Václavském náměstí a že vidí naši stranu jako největší naději pro Českou republiku, a proto nám posílá finanční dar 300.000 Kč. Nutno dodat, že jsem se s panem Chomátem nikdy v životě neviděl a že se teprve domlouváme na osobní schůzce. K tomu nám denně zasílají větší či menší částky stovky lidí z celé naší země. Za což jim tímto srdečně děkuji – neskutečně si takové podpory vážím. Takže ne, pane Okamuro, žádný kmotr v pozadí naší strany nestojí, nikdy nestál a dokud budu předsedou strany, tak ani stát nebude.

3) kandidáty do Senátu jsme rozhodně nenominovali proti SPD. Nominovali jsme silné a veřejně známé osobnosti tam, kde se rozhodly kandidovat. A dle sázkové kanceláře Fortuna (bookmakeři mají výrazně vyšší vypovídající hodnotu než jakékoliv agentury) jsou naši kandidáti téměř ve všech obvodech, kde proti SPD stojíme, výrazně vyššími favority na zvolení do horní komory Parlamentu ČR.

Tady jsou fakta:

Jihlava
Tomáš Nielsen (PRO) – 2.90 (těsně druhý za Milošem Vystrčilem)
Václav Lhotský (SPD) – 55.00 (poslední v pořadí)
Ostrava:
Hana Zelená (PRO) – 6.00
Peter Havránek (SPD) – 12.00
Brno – město
Petra Rédová (PRO) – 20.00
Tomáš Kotas (SPD) – 30.00
Ústí nad Labem:
Jaroslav Telecký (PRO) – 20.00
René Hladík (SPD) – 13.00
Kroměříž:
Jana Zwyrtek Hamplová (Nezávislí – s otevřenou podporou PRO) – 2.80
Stanislav Skála – 25.00
Ivan Noveský (Mělník – kurz 2.20 – hlavní favorit voleb), Petr Vacek (Praha 6 – kurz 15.00) a Petr Vrána (Olomouc – kurz 14.00) kandidují v obvodech, kde SPD žádného nominanta nemá.

Z výše uvedeného je tedy zcela patrné, že až na Ústí nad Labem (kde navíc kurz Jardy Teleckého dramaticky klesl z 55.00 na 20.00 a je velmi pravděpodobné, že do pátku ještě kandidáta SPD Reného Hladíka v pořadí favoritů dle Fortuny přeskočí), mají dle naši kandidáti dle uzavřených sázek výrazně vyšší šanci na probojování se do Senátu než kandidáti SPD. Ostatně SPD dodnes žádného senátora nemá a dle aktuálních kurzů je velmi pravděpodobné, že ani po letošních volbách mít nebude.

Pokud tedy pan Okamura skutečně stojí o netříštění hlasů a o oslabení současné vládní pětikoalice v Senátu, tak by bylo na místě, aby to prokázal svými činy a stáhl své kandidáty v obvodech, kde jsou naši kandidáti horkými favority na postup do 2. kola či na výhru samotnou. Zejména pan Lhotský v Jihlavě a pan Skála v Kroměříži, kteří jsou de facto bez šancí na postup do druhého kola, mohou zbytečně odebrat hlasy Tomáši Nielsenovi a Janě Zwyrtek Hamplové, jež jim mohou v konečném důsledku chybět.

Namísto zbytečných a nepravdivých útoků na naši stranu, které my rozhodně nehodláme opětovat, má možnost přejít od slov k činům a pomoci porazit kandidáty pětikoalice v nastávajících senátních volbách.

Po skrečované účasti na demonstraci 3.9.2022, kdy preferoval své neriziko diskreditace před podporou 150.000 lidí, kteří přijeli z celé naší země demonstrovat proti naší vládě, by si tím u našich občanů tímto státnickým krokem jistě výrazně napravil jejich pošramocenou důvěru.

Pokud mu skutečně leží na srdci osud této země víc než partikulární zájmy jeho strany, a je připraven udělat vše pro to, abychom společnými silami vystrčili Vystrčila ze Senátu, tak má jedinečnou příležitost to dokázat.

Já za sebe znovu opakuji, že:

– plně podporuji všechny kandidáty do Senátu kandidující proti nominantům stran pětikoalice
– otevřeně jsem podpořil všechny kandidáty strany Svobodných ve všech obvodech, kde kandidují
– otevřeně podporuji kandidáty Svatopluka Plevu v Pardubicích a Michala Auředníka v Berouně
– ve druhém kole podpořím opět kandidáty stojící proti pětikoaličním politikům
– nebudu jakýmkoliv způsobem útočit na opoziční strany, jež nenesly odpovědnost za vládu v této zemi v posledních letech

Dle mého názoru je tohle jediná šance, jak můžeme uspět. A každý, komu záleží na budoucnosti našich dětí víc než na vlastním egu, by měl udělat to samé. Proto vyzýváme všechny opoziční strany a subjekty, aby postupovaly týmž způsobem.

Jsme připraveni udělat maximum PRO Českou republiku! A pevně doufám, že všichni ostatní též!

Jindřich Rajchl

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (43 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
160 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)