11.9.2022
Kategorie: Ekonomika

Ohromující analýza: Evropané budou nakupovat jen základní potraviny a energie, na nic jiného jim nezbude

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Za vším je samozřejmě opět ničivá politika EU a jejich oddaných lokajíčků ve vládách. O oddanosti našich dosavadních vlád přitom nelze pochybovat, neboť nás odvedly do stavu, kdy máme s podprůměrnými platy nejdražší energie v celé Evropě. Pokud tak bude někde ona předpověď nakonec skutečně platit, bude to zejména u nás.

Odhaduje se totiž, že účty evropských domácností za elektřinu příští rok vzrostou o 2 biliony eur, což je 12 % HDP.

Podle analytiků Goldman Sachs současná energetická krize v Evropě zvýšila ceny elektřiny tempem, které se zvyšuje téměř každý den. V rámci údajů se nyní odhaduje, že domácnosti v EU zaplatí v příštím roce za elektřinu další 2 biliony eur navíc.

Dejte tyto 2 biliony eur do kontextu s  HDP a tento rozsah nákladů na energii by zničil 12 % kupní síly v rámci celé ekonomiky EU. Zapomeňte na nákup čehokoli jiného, ​​pokud je tato analýza správná, analýza jasně ukazuje, že Evropané budou kupovat potraviny a energii, nic jiného .

Když se zamyslíte, co to znamená, hraničí to s úplným ekonomickým kolapsem západní Evropy, respektive EU.

Když z ekonomiky vysajete 12 % kupní síly jen proto, abyste udrželi stav současné spotřeby energie, všechno ostatní se začne hroutit.

Také mějte na paměti, že mluvíme pouze o přímém dopadu 2 bilionů eur na náklady na elektřinu. Následný důsledek je mnohem větší, protože vše, co bylo vyrobeno – včetně potravin, je závislé na elektřině, což ještě zvýší konečné náklady na výrobu všech těchto produktů. K elektřině si samozřejmě přičtěte i extrémní náklady za plyn a zřejmě i předraženou ropu.

Škody jsou svým rozsahem téměř nepředstavitelné.

A i další ekonomické analýzy hovoří v tomto stylu:

Evropské domácnosti by se měly připravit na drahou zimu kvůli prohlubující se energetické krizi kontinentu, která pravděpodobně povede k prudkému nárůstu účtů za elektřinu a topení.

Energetická dostupnost v Evropě dosahuje „bodu zvratu“, který by mohl vyvrcholit v příštím roce, přičemž celkové výdaje na účty napříč kontinentem vzrostou o 2 biliony eur.

Mnoho evropských domácností již pociťuje neustále se zhoršující energetickou krizi způsobenou ruskými producenty zemního plynu, kteří po letošních západních sankcích občas pozastavují toky podél kritického plynovodu Nord Stream.

Účty za energie v některých restauracích a kavárnách se letos již více než ztrojnásobily, ale s hrozbami, že dodávky zemního plynu z Ruska by mohly být ještě menší, analytici varují, že nadcházející situace Evropy bude konkurovat některým nejhorším energetickým krizím v historii.

Trh nadále podceňuje hloubku, šířku a strukturální dopady krize. Věříme, že to bude ještě hlubší než ropná krize v 70. letech.

Tolik zahraniční ekonomické analýzy zemí EU. A jde skutečně o státy EU, ne celou Evropu. Ne všude uvalují nesmyslné protievropské sankce, které s každým dalším balíčkem situaci již jen zhoršují. A možná ještě ničivější je politika zeleného údělu, neboť její jednoznačně škodlivý efekt se nevyhne ani jedné zemi pod kuratelou 4. říše. Politika zeleného údělu totiž postihne i ty země, které nejsou závislé na ruském plynu.

Ekonomická zkáza ale i přesto nebude izolovaná pouze na Evropu, ale přenese se i do dalších zemí, které najely na klimaalarmistickou politiku.

V současné době si lze skutečně jen stěží představit, kam až nás tato politika dožene. Zřejmě přesně tam, kde nás chtějí globalisté mít. Do světa, kde nikdo nic nevlastní, vše se sdílí a ti nahoře jsou šťastni…

 

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
66 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)