4.5.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Odkopali se

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Včera proběhl před slovenským Parlamentem krátký, ale velice agresivní incident. Skupina lidí tam napadla jednoho ze slovenských politiků. Křičeli na něho vulgární urážky a pak přistoupili k fyzickému násilí. Zasáhnout musela přítomná policie…. Ovšem v mainstreamových médiích se neobjevilo vůbec nic, ani zmínka. Úplné ticho. Nebo jste snad něco zaslechli?

Důvod, kvůli kterému „odvážní” reportéři mlčí a jejich mateřská média se usilovně dívají jinam, je bolestně zřejmý. Je jím totožnost (identita) skupiny, která politika napadla. Agresivními útočníky byli totiž účastníci transgenderové demonstrace. Tedy lidé, dnes prakticky nedotknutelní…

Jak to bylo? Před parlamentem SR se totiž včera konala demonstrace LGBT+ příznivců, kteří přišli vyjádřit podporu tzv. „transrodovým osobám”. Umíte si tu atmosféru jistě představit. Mladí, zapálení aktivisti s transparenty, pestrá směs úchylů, křik a hluk. V té chvíli vyšel  Igor Matovič, předseda strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a bývalý premier, spolu s dalším poslancem OĽaNO, Markem Šefčíkem z budovy. Přistoupila k nim redaktorka z media Refresher a položila Matovičovi několik otázek.

Co následovalo, sděluje  šokovaný Matovič: „… zeptala se pár otázek, na které jsem je průběžně odpověděl. Vtom přišel první člověk z davu a začal na mě přes záda redaktorky řvát „kokote, kokote, kokote” … pak přišli další a začalo vulgární peklo, které jsem ještě neviděl a ani nezažil.” Jeho stranický kolega doplňuje, že se k nim aktivisté rvali s vlajkami, s megafonem, v kuklách, maskách, rouškách a křičeli a nadávali hrubě a vulgárně. Plivali na Matoviče a začali je oba fyzicky ohrožovat tyčemi transparentů. Vysvobodila je až policie SR.

Otřesený Matovič k tomu o něco později napsal na sociální síť: „Chodím po Slovensku křížem-krážem a potkal jsem spoustu fanoušků LSNS či Rebubliky. Nikde jsem však nepotkal pohromadě tolik primitivních, arogantních, vulgárních a špatných lidí, jako mezi těmito transgenderovými aktivisty. Nikdy mi žádný fanoušek LSNS či Republiky nevyhrožoval do očí smrtí… až transrodový aktivista před parlamentem”

Ponechme stranou svéráznou osobnost Igora Matoviče. Agrese vůči komukoli, nota bene na veřejnosti, je ve slušné společnosti prostě nepřijatelná. Ale tak zvaní aktivisté už zřejmě dozráli k názoru, že stojí nejen nad morálkou a slušným chováním, ale že se jich netýkají ani zákony země. Svědčí o tom i jejich reakce na zmíněný incident.

Podle hesla, lepší drzé čelo, než poplužní dvůr, obvinili z vyprovokování agrese právě poslance Matoviče. Jejich Facebooková skupina, která údajně bojuje za práva LGBT pod názvem “Řekněme ne!” včera reagovala takto: „Je pravda, že Igor Matovič poskytoval rozhovor Refresheru a to přesně na místě, které policie vyhradila pro účastníky protestního shromáždění. Bohužel i my jsme slyšeli, jak pokračoval ve svých transfobních vyjádřeních…” No a tak po něm vyrazili. Stačilo, že slyšeli, jak slušnými slovy odmítl jejich požadavky.

Takto se naposledy chovali Hitlerovi ordneři, před více než devadesáti lety. A už tehdy učinil svět bolestnou zkušenost, že ustupováním agresivní ideologii se ničeho nedosáhne. Ba právě naopak. Drzého aktivistu jakýkoli ústupek spíše povzbudí v předkládání nových požadavků.

Je dobře, že se tak odkopali. Podívejte se na některá videa z akce. Abyste věděli, do čeho jdeme.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)