20.6.2023
Kategorie: Společnost

“Odborníci” na dezinformace

Sdílejte článek:

DANIEL VAVRA

Takže jeden z hlavních “odborníků na dezinformace” Vrabel byl deklasován na první straně veřejnoprávního média na šarlatána. Je ale potřeba říci, že nikdo z takzvaných “odborníků na dezinformace” žádní odborníci taktéž nejsou.


Jsou to většinou pouze vychytralí náhodní kolemjdoucí, kteří vycítili poptávku po “odbornících” a tak se na ně sami pasovali. Často jsou navíc napojení zcela explicitně na politické strany, nebo mají na boji s deziformacemi osobní finanční zájem.

Bob Kartouz – vystudovaný tělocvikář. Piráti mu dali trafiku v podobě Pražského inovačního institutu, který teď vyšetřuje policie.

Petr Nutil – novinář, zakladatel Manipulátorů, který spolupracoval na několika kampaních STAN, jejichž ministr Rakušan úplnou “náhodou” nejvíc bojuje s dezinformacemi. Vydal o dezinformacích knihu.

Jan Cemper – má průmyslovku, lhal o svém vzdělání, ultralevicový aktivista ze seznamu extremistů. Byl členem Strany zelených.

Alexandra Alvarová – uklízečka letadel, studentka DAMU, obchodní zástupce v Německu, asistentka generálního ředitele televizní stanice Nova, poradkyně místopředsedy Poslanecké sněmovny KDU-ČSL, spolumajitelka konzultační a školící firmy, kouč a školitel nonverbální komunikace, ředitelka klientského servisu agentury pro Public Relations, ISTQB certifikovaný tester software, testmanager v softwarovém vývoji, školitel asertivity a obrany proti manipulačním technikám, publicista. To myslím mluví za vše.

Miloš Gregor – je první politolog na seznamu. Jeho vyjádření k prezidentské volební kampani byla naprosto tendenční. Jeho kniha “Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!!” je povinná četba na některých VŠ, což je jistě skvělý kšeft.

Tomáš Koblížek – nejnovější “odborník” na dezinformace z Akademie věd. Ve skutečnosti filosof umění.

Michal Klíma – vystudoval ČVUT, byl vydavatelem, na postu vládního zmocněnce pro desinformace prosazoval vládní podporu “kvalitním” médiím. Kdo by to od vydavatele čekal, že? Publikuje v provládním Forum24.

Roman Máca – analytik z Institutu pro politiku a společnost. Jeho detailní životopis nejde dohledat. Absolvoval mezinárodní rozvojová studia na Univerzitě Palackého v Olomouci. Publikuje na Manipulátorech a spolupracoval s Evropskými hodnotami placenými vládou USA.

Jakub Janda – pornoherec, ředitel Evropských hodnot, vystudoval politologii.

Jak vidíte, být odborníkem na dezinformace je snadné. Je potřeba se na to dívat správně stranicky a mít správný názor. Vzdělání a praxe jsou zcela irelevantní. Šanci má i tělocvikář a elektrikář.

 

Daniel Vavra

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (36 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)