6.4.2024
Kategorie: Multikulturní soužití

Obyvatelé New Yorku utíkají z města kvůli nárůstu nelegálního přistěhovalectví

Sdílejte článek:

MATTHEW LYSIAK

Podle nových údajů obyvatelé New Yorku masivně opouštějí Velké jablko, protože příliv nelegálních přistěhovalců stále více zatěžuje městské zdroje.

Podle nejnovějších údajů ze sčítání lidu, které získal deník The New York Times, přišel New York v roce 2023 o 78 000 obyvatel, čímž se celkový počet jeho obyvatel snížil na 8,26 milionu osob z rekordních 8,8 milionu uváděných na začátku roku 2020. Tento odhad doplňuje více než 126 000 obyvatel, o které město přišlo v roce 2022.

Podle E. J. Antoniho, výzkumného pracovníka Centra pro analýzu dat v nadaci The Heritage Foundation, lze odliv obyvatel z New Yorku přičíst nahromaděným rokům špatné politiky jeho volených představitelů.

„New York je obětí strašných rozhodnutí svého vedení a vidíme, že lidé, kteří tam žijí, to nyní konečně pochopili,“ řekl Antoni pro Epoch Times.

„Ve skutečnosti je těžké najít veřejnou politiku prováděnou tímto státem nebo městem, na kterou by se dalo ukázat jako na příklad toho, že se to dělá správně.

„Ulice jsou plné výmolů, kriminalita se vymkla kontrole a celková kvalita života se dostala do bodu, kdy se spousta lidí rozhlíží kolem sebe a říká si: ,K čertu s tím, odcházím‘.“

Zpráva NY Times odhaduje, že od dubna 2020 do července 2023 město ztratilo celkem více než 6 % všech svých obyvatel, tedy téměř 550 000 obyvatel. Úředníci dříve odhadovali, že během dvou desetiletí dosáhne New York 9 milionů obyvatel.

Představitelé města se však proti těmto číslům ohradili a tvrdili, že nové odhady sčítání lidu plně nezohledňují rostoucí počet nelegálních přistěhovalců, což by vedlo k tomu, že by byl uváděn podstatně menší pokles počtu obyvatel.

Sčítání lidu, které slouží k určení politického zastoupení a rozdělování federálních peněz, zahrnuje i nelegální přistěhovalce.

Podle Oddělení plánování města by úřad odhad upravil tak, aby zohlednil 180 000 nelegálních přistěhovalců, kteří do města přišli od jara 2022, a 64 600, kteří stále bydlí ve městě.

Nelegální přistěhovalci

Podle Antoniho jsou však právě noví přistěhovalci, kteří se do města dostávají nelegálně, jedním z hlavních faktorů, který vytlačuje rodilé Newyorčany. Prohlásil, že mnoho původních obyvatel opouští stát – a především cestuje na jih – v reakci na vyšší kriminalitu, prudce rostoucí náklady a snižující se životní úroveň, protože stále větší množství zdrojů je delegováno na rostoucí počet nelegálních přistěhovalců.

„Kvalita života se v důsledku přílivu nelegálních přistěhovalců do města naprosto snížila,“ řekl Antoni. „Když máte značné množství městských bytů a hotelových pokojů, které vytlačují Newyorčany, zvyšuje to nedostatek a je to jedním z důvodů, proč město zaznamenává prudký nárůst nákladů.“

„Je to zřejmé. Jak je možné, že to politici nechápou?“

Podle údajů newyorské radnice, o nichž původně informoval deník New York Post, vydává město New York na každého z 64 800 nelegálních přistěhovalců denně přibližně 387 dolarů na zajištění jejich stravy a přístřeší. Tato čísla nezahrnují náklady na další služby, jako je lékařská péče a vzdělávání.

Podle odhadů sčítání lidu došlo v roce 2023 ke snížení počtu obyvatel ve čtyřech z pěti městských částí, přičemž nejdramatičtější pokles zaznamenal Bronx, kde se počet obyvatel snížil o 25 000 a ztratil téměř 1,9 % obyvatel. Brooklyn přišel o více než 28 000 obyvatel a Queens o více než 26 000, tedy o něco více než 1 procento své populace.

Prezident městské části Queens Donovan Richards prohlásil, že rostoucí náklady na bydlení vytlačují rodilé Newyorčany, především černošské obyvatele, z města.

„Historicky probíhala migrace z jihu na sever,“ řekl Richards listu New York Post. „Černoši se vracejí na jih, protože je tam levnější život. Mám členy rodiny, kteří se přestěhovali.“

„Problém, kterému čelíme, je krize cenové dostupnosti. Musíme něco udělat s náklady a nabídkou bydlení.“

Aby New York zastavil krvácení, bude muset podle Antoniho nejprve změnit svou politiku tak, aby upřednostňovala vlastní obyvatelstvo.

„To, co se stalo New Yorku, si způsobil sám. Pokud přestanete dělat špatnou politiku, rána se zahojí,“ řekl.

„Znepokojuje mě však, že se zdá, že roste podíl obyvatel města, kteří tuto škodlivou politiku skutečně podporují, a čím déle to bude trvat, tím horší bude situace.“

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)