1.11.2022
Kategorie: Ze světa

Obrovská inflace v USA vyvolává zoufalství chudých a strach Demokratů před volbami

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

8. listopadu se konají v USA volby do Kongresu – jejich výsledek bude mít vliv i na prezidentské volby 2024. Inflace v USA doslova exploduje a v současnosti dosáhla 9 procent.

V několika spolkových státech USA je však mnohem vyšší. V Atlantě, hlavním městě Georgie dosáhla až 12 procent. Ve městě, kde žije 450 000 lidí doslova hladoví a nemá peníze na zaplacení účtů za energie více než 140 000 občanů.

Situace je natolik zoufalá a kritická pro ty, kteří v Atlantě žijí pod hranicí chudoby (a těch je kolem 110 000), že nad ubožáky se sloutoval dokonce i známý atlantský supermarket Robin Hood a dává ubožákům základní potraviny zdarma.

A co dělá v této situaci Biden pro tyto ubohé Američany? Samozřejmě, že nic – vůbec nic. On raději posílá miliardy na zbraně Ukrajincům! Americká ekonomika je přitom ve stále větší recesi.

Už koncem května oznamoval americký mainstream alarmujícím tónem, že prezident Biden v přízni občanů už celé měsíce zaznamenává pokles. V prvním červnovém týdnu mu mainstream potvrdil negativní rekord – jen 36 procent voličů by mu bylo dalo svůj hlas.

V současnosti ovlivňují volební boj v USA explodující ceny, a to absolutně v neprospěch Demokratů.

V politice USA platí už odedávna zlaté a zda „královské“ pravidlo, že americký prezident padá nebo stojí v závislosti na tom, zda ekonomika prosperuje nebo upadá. A Biden to buď zapomněl nebo spoléhá na to, že Demokraté i tyto volby „vyhrají“ podobným způsobem jako on „vyhrál“ prezidentské.

V tomto případě to však nebude tak jednoduché. Trump a jeho přívrženci nyní při každé příležitosti zdůrazňují, že vyhrál obojí prezidentské volby, a to jak v roce 2016, tak v roce 2020 a že ty druhy volby dokonce vyhrál s větší převahou než volby 2016.

Kromě toho nyní i pro-demokratický mainstream v USA předpovídá Demokratům volební pohromu – a to už opravdu něco znamená. A v takové situaci volby zmanipulovat by znamenalo téměř s jistotou občanskou válku. 

Podle aktuálního průzkumu by Republikáni měli ve volbách vysoce zvítězit a získat až 229 křesel ve Sněmovně reprezentantů a Demokraté jen 206.

 

roman-bednar.com

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)