21.8.2023
Kategorie: Ze světa

Nový diskurz na Západě: Ukrajina bídně selhává ve své „protiofenzívě“

Sdílejte článek:

KARSTEN RIISE

Ukrajina ve své „protiofenzívě“ naprosto selhává.

Po téměř 3 měsících ztratila Ukrajina pravděpodobně více než 50 000 mrtvých. Za tuto cenu Ukrajina postoupila na jihu o 6 km k vesnici Robotine. To jsou pouhé 2 km za měsíc na malém úzkém bodě maximálního postupu Ukrajiny. A Ukrajina je stále více než 20 km od hlavního železničního uzlu Tokmak, 70 km od jejich hlavního cíle Melitopol a 90 km od moře odříznout Krym. Ukrajina také po nesmírných obětech pochodovala 6 km do Urazhaine, který prakticky nikde není. Jižně od Artemovska (Bachmut) Ukrajina pochodovala uzavřená k vesnici Klischiivka, ale nyní je pevně zatlačena zpět, protože útočné akce převzali Rusové. Severně od Artemovska (Bakhmut) se Ukrajina nehne ani o metr. A na severu, Ukrajina ztrácí své „vzácné“ západní vybavení v průmyslovém měřítku. Leopard 2, Challenger, Bradley, Stryker, CAESAR… všichni jsou ničeni na běžícím pásu.

Do konce letošní letní bojové sezóny zbývá už jen jeden měsíc a tyto skutečnosti najednou začínají tlačit na rozhodující činitele v USA, EU a dokonce i na Ukrajině.

Všude na Západě se rozvíjí nový diskurz

Nový diskurz v USA: 

“Americká zpravodajská komunita odhaduje, že ukrajinská protiofenzíva nedosáhne klíčového města Melitopol na jihovýchodě,” řekli lidé obeznámení s utajovanou prognózou The Washington Post, zjištění, že pokud se ukáže jako správné, Kyjev nesplní svůj hlavní cíl. přerušení ruského pozemního mostu na Krym v letošním tahu.” – The Washington Post , 17. srpna 2023

Nový diskurz v EU (bývalý francouzský prezident Sarkozy):

Sarkozy, který byl v úřadu (2007–2012), když Francie v roce 2008 předsedala EU rotujícímu předsednictví během ruské invaze do Gruzie, řekl listu Le Figarov rozhovoru, že blok by měl „vyjasnit [svou] strategii“ s ohledem na válku v Moskvě v Ukrajina.

„Být ve válce a nebýt ve válce“ již není udržitelný postoj, řekl Sarkozy a vyzval všechny strany, aby našly „kompromis“, jinak by se „každý okamžik“ mohly věci ošklivě zvrtnout.

Komentáře byly z velké části přijaty jako posun k distancování se od ukrajinské politiky francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. – Euractiv , 17. srpna 2023

Západ z toho zoufale hledá cestu ven.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (10 votes, average: 4,10 out of 5)
Loading...
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)