5.4.2024
Kategorie: Společnost

Nové pojetí dějepisu. Děti budou mít méně klasické chronologické výuky, zato více ideologické indoktrinace

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Autoři se prý zaměřili především na rozvoj historického myšlení žáků a chápání souvislostí. Zcela jistě těch „správných“ souvislostí, a toho „správného“ chápání.

Měli jsme tu jedno z nejlepších školství široko daleko. To,co věděly naše děti ze škol nám záviděl celý „vyspělý“ svět. A my jsme se tomu světu smáli, protože jsme prostě byli lepší. To co uměli naši středoškoláci, to netušil leckterý americký basketbalový vysokoškolák. A pak jsme se rozhodli tomu světu přiblížit a svět se začíná smát nám. Ten nepokrokový, skutečný svět. Svět ekonomicky úspěšných států a ne pošahaných ideologií. Svět počínajících vítězů, kontra svět počínajících lůzrů. Sami jsme si vybrali, a sami poneseme důsledky.

K této utajené reformě se do konce května se může vyjádřit odborná i široká veřejnost. To by o ní ovšem musela vědět. Vytvořili ji prý odborníci (na co asi), pod hlavičkou Národního pedagogického institutu. A protože podle ní už nejsou důležité exaktní znalosti, ale jak a co si mají žáci myslet, mají se touto reformou napříč obory prolínat průřezová témata jako je například péče o wellbeing nebo udržitelné prostředí. Protože je fuk, že 2. světovou válku rozpoutalo Německo a ne nějaké divné Nacisticko, hlavní je, že se při tom budete ve škole cítit dobře. Pokud vás teda zrovna nesejme spolužák ze světa a kultury, o které si nebudete moci nic špatného ani pomyslet.

Protože samozřejmě i důraz na liberálně demokratické multikulturní hodnoty místo hloupého memorování historických faktů bude obsahem této převratné reformy pod pracovním názvem (mým), jak udělat z dětí poslušné blbce. Zvláště se prý promění výuka dějin 20. století s důrazem na nedemokratické režimy a společenský extremismus. Kdo určí co to je ten extrémismus? Elfové? Cemper? EDUin nebo Bob Kartous?

A co ještě zbývá? Aby starší generace a pamětníci skutečných událostí vymřeli. A poté to mladé generaci natlouct do hlav s tím, že tak to má být a nikdy už to nemá být jinak. Že vám to něco připomíná? Že tak začínají všechny diktatury? No však…

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)