26.10.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Ničení Ukrajiny pokračuje stále dál

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Ukrajinská vojska vystřelila šest amerických HIMARS raket na kachovskou přehradu a vodní elektrárnu, ve snaze zaplavit Cherson a jeho okolí. Naštěstí byly všecky zachyceny a zlikvidovány. Kdyby se raketám podařilo probořit přehradní zeď, pak by došlo k přílivu obrovského množství vody ze severu, který by zaplavil Cherson až do výše asi 10 m.

Rusko žádá OSN, aby zastavilo ukrajinské provokace, ale nikam se s nimi nedostávají. Není čemu se divit, OSN by pak musela přiznat, že ti, kteří na Ukrajině všecko ničí a kteří celou dobu ohrožují a terorizují civilní obyvatelstvo jsou Ukrajinci a ne Rusové, jak lidem stále nalhávali. Stejně je těžké si představit, na co se budou media vymlouvat, až pravda vyjde na veřejnost, že všechno to, co prováděli Ukrajinci, připisovali Rusům.

Na kachovskou přehradu je denně vystřeleno asi 100 raket. Sabotáž takového rozsahu je něco naprosto nenormálního a zločinného. Ti, kteří rakety střílejí, jsou mezinárodní teroristé a přesto tomu nikdo nevěnuje pozornost. Západ si umínil brát všecky zločiny Ukrajinců jako normální, včetně toho, že zkouší záměrně způsobit lidskou a přírodní katastrofu nejhoršího druhu.

Ani Záporoží neuniklo ukrajinským útokům. 30 lodí s ukrajinskými vojáky připlulo k jaderné elektrárně v Energodaru a zkoušeli tuto znovu převzít. Bitva trvala několik hodin a skončila, když většina Ukrajinců byla zabita.

Cizí žoldáci v Záporoží

V Záporoží se nachází velké množství cizích žoldáků, kteří přišli z asi 30 zemí světa. Tito, spolu s vojsky ze západní Ukrajiny jsou posíláni na Rusy zabraná území, aby napadali a terorizovali místní obyvatele, kteří volili pro připojení k Rusku.

Podle různých odhadů je v Záporoží asi 5000 žoldnéřů z Polska a ti se též podílí na pokusu o zničení největší jaderné elektrárny v Evropě, což může mít nedozírné následky pro všecky Evropany a i pro zbytek světa. Potřebujeme snad další Černobýl?

Cizích útočníků je nějak moc, ale není čemu se divit, ukrajinští diplomatičtí zástupci, roztroušení po světě, dělají nábor žoldnéřů z teroristických organizací, kdy dávají přednost středo-asijským jednotkám. Také některé vlády, Ukrajině nakloněné, pro ně najímají mezinárodní teroristy, což je proti „Vídeňské úmluvě o diplomatických stycích,“ z r. 1961.

Jaderné reaktory zastaveny

Poslední jaderný reaktor v Záporoží musel být zastaven, kvůli neustálému odstřelování kyjevskými vojsky, které zničilo elektrické vedení. Dodávky elektřiny jsou nutné kvůli chlazení reaktoru. Takže reaktor zatím funguje pouze na zálohových bateriích, ale výroba elektřiny není nadále možná.

Tím, že bylo celé Záporoží včleněno do Ruské federace, došlo ke změně vedení elektrárny. Také zdroj elektrické energie je v současné době měněn a reaktory se stanou součástí ruské elektrické sítě. Nové vedení podniku ale pochybuje, že budou reaktory v blízké budoucnosti spuštěny.

Konečně někdo říká pravdu

Profesor ekonomie z prestižní Columbia University, Jeffrey Sachs, jinak také vyhlášený politický analysta požaduje, aby Spojené státy přikázaly Ukrajincům přestat s odstřelováním jaderné elektrárny v Záporoží, jinak nás čeká celosvětová katastrofa. Amerika se dětinským způsobem vymlouvá, že neví, kdo po elektrárně střílí. Na to Sachs říká: „Nedovedou sečíst kolik je jedna a jedna, aby si uvědomili, že když Rusko elektrárnu obsadilo, tak asi nebudou odstřelovat svůj vlastní podnik.“

Sachs si dále stěžuje, že neví, co je v nepořádku s americkou vládou, protože tito lidé nedokážou říct pravdu. Země se změnila na válečnou mašinerii a hlavním úkolem presidenta je zabránit, aby válečná mašinerie vyráběla války. A zatím v současné době dochází ke stálému zvyšování válečného napětí, čímž se blížíme k Armageddonu, jak sám President Biden nedávno přiznal.

Při jiném rozhovoru, s Bloombergovou televizní stanicí se profesor vyjádřil, že věří, že Spojené státy způsobily zničení Nord Stream plynového potrubí. Reportéři, kteří s ním diskuzi vedli, ihned přešli do panického útoku, aby ho zastavili, ale profesor řekl všecko, i se svými důvody.

Proč ničit kachovskou přehradu?

Neustálé útoky na kachovskou přehradu a vodní elektrárnu představují obrovský problém. Jejím protržením by bylo zaplaveno obrovské území, spolu s 80 osadami, včetně města Chersonu. Samozřejmě, Ukrajinci obviňují z tohoto záměru Rusy a Rusové obviňují Ukrajince.

Zde je nutno se ptát, proč by Rusové něco takového dělali? Zničením Kachovky by zbavili zavlažování celý zemědělský jih Ukrajiny, který jim teď z velké části patří. Jižní část Ukrajiny je na vodě z Dněpru závislá, už kvůli zemědělství, v této v podstatě suché oblasti. 130 km dlouhý kanál, který vede z přehrady, je součástí zavlažovacího systému na jihu a nedostatek vody by způsobil nedostatek úrody příští rok.

Kachovka také poskytuje chladicí tekutinu pro jadernou elektrárnu v Energodaru. Této vody je zapotřebí tak velké množství, že ji žádné studny nejsou schopny nahradit. Pokles vody v přehradní nádrži by ještě dál způsobil vyschnutí kanálu na Krym, kde by zůstalo mnoho milionů lidí bez pitné vody.

Nejen to, mnoho lidí by se utopilo a hygienická katastrofa, takto způsobená, by přetrvávala ještě dlouhé měsíce. Zničení vodní dopravy by rovněž ochromilo zásobování ruských vojsk a Rusové by nakonec skončili se složitými a náročnými opravami. Takže proč by něco takového dělali?

Zatím co Ukrajinci mají pro něco takového obvyklou motivaci: spáchat nejrůznější zločiny, obvinit z toho Rusko, aby mohlo NATO a US vtáhnout do země a podpořit je v bojích.

Kachovka je jedním z velkých, slavných projektů komunistické doby. Je to nejjižnější přehrada na Dněpru, její délka je skoro 4 km a přehradní hráz je 16,5 m vysoká. Ukrajinci zkoušejí zničit nejen přehradu samotnou, ale také železniční a silniční mosty v okolí.

Zástupce guvernéra chersonské oblasti, Volodymyr Šalda oznámil, že Kachovka začala s intenzivním vypouštěním vody a také s evakuací obyvatelstva. Hladina vody před a za přehradou by měla být vyrovnána během několika dní, což by podstatně zmírnilo ničivý vliv protržené přehradní zdi.

Mezitím zveřejnil ukrajinský President Zelenský zprávu, že „Ruští teroristé zaminovali jednotky vodní elektrárny Kachovka.“

A ještě ke všemu jaderná bomba

Ukrajinci mají údajně v Mikolajevu nachystanou jadernou bombu, kterou chtějí vystřelit a jako obvykle, obviňovat Rusko. Není známo, kde tuto bombu získali.

Obě strany ví, že existuje jaderná bomba v Mikolajevu, ale doopravdy o tom není žádný důkaz. Je taky možné, že Ukrajinci pouze straší, protože už jsou v tak těžké situaci, že v současné době berou do války osoby mužského rodu od 16 až do 60 let. (Někde píšou že už od 12 let)

V únoru 2022, když válka začala, měla Ukrajina největší armádu v Evropě. Zato Rusové do celé záležitosti dali jen asi 10% svých vojenských sil, takže Ukrajinci byli v podstatné převaze, 3:1. Za něco méně než 6 měsíců zničila tato nepoměrně malá část ruské armády skoro celou ukrajinskou armádu a to i přesto, že měli neustálý příliv zbraní z NATO a z Ameriky. Rusové proto nemají nejmenší důvod používat jaderné zbraně a ani nic takového neplánují. Proč by to dělali, když vyhrávají běžnými zbraněmi? Výbuch jaderné bomby se jim nehodí i z jiných důvodů, jaderný odpad by zamořil Rusko a to by si rozhodně nepřáli.

Zato Ukrajina je v těžké situaci, i když veřejná media do nekonečna opakují jejich lži o tom, jak válku vyhrávají. Když musí verbovat 16. leté chlapce, tak to je opravdu katastrofa. Proto nutně potřebují pomoc a ta nejlepší pomoc by byla, kdyby NATO bylo jaderným výbuchem, připisovaným Rusku, nebo použitím chemických, či biologických zbraní hromadného ničení vyprovokováno k tomu, aby vtáhlo do země.

NATO vojska, v těsné blízkosti Ukrajiny, už na to čekají. To, že tímto spustí 3. světovou válku jim zřejmě příliš nevadí. Rusové by zase výbuch brali jako útok proti jejich vlastním vojskům a území a tím pádem by měli podle jejich zákona povoleno zaútočit jadernými zbraněmi.

Takže to, co nás čeká, není ani trochu dobré. Bůh nás opatruj.

Američané též čekají na signál

Americká 101. divize, skládají se z asi 4700 vojáků, která v současné době manévruje v Rumunsku, v těsné blízkosti ukrajinských hranic, jen čeká na povel, aby mohla též vtrhnout na Ukrajinu. Důvod pro jejich přítomnost v Rumunsku je vysvětlován jako snaha „bránit území NATO.“

Zatím co se věnují vojenským cvičením nejrůznějšího druhu, s použitím skutečných nábojů, také prý sledují strategii a postup ruských vojsk na Ukrajině. Prý je to pro ně skvělé školení, kdy se připravují na to, jak proti Rusům později postupovat a dělat přesně to stejné, co oni. Jak je dobře, že Kreml pověřil vedením války jiného generála, což současnou strategii naprosto změní.

NATO neustále prohlašovalo, že nejsou součástí vojenského konfliktu na Ukrajině, ale přitom jako mlsní psové se stále potulují kolem ukrajinských hranic a čekají na sebemenší záminku, aby mohli vtrhnout do země. Jejich generální sekretář Stoltenberg se vyjádřil, že v případě potřeby zvýší počet vojáků ze současných 40 000 na 300 000.

Američané a Britové se domlouvají – na co?

Britský Ministr obrany Ben Wallace byl náhle pozván do Washingtonu k jednání. Jsou vážné obavy, že na základě takového jednání začnou Britové a Američané na Ukrajinu dodávat taktické jaderné zbraně, které budou odpáleny a Rusko bude z toho činu obviňováno. NATO pak vtáhne na Ukrajinu a bude proti Rusku bojovat konvenčními zbraněmi.

Ukrajinci ale mají velké problémy

To říká vysloužilý americký plukovník Douglas MacGregor. Napřed si mysleli, že mohou šikanovat a ponižovat Rusy, ale ve skutečnosti na to sami doplatili. Dnes se chlubí, že mají „neomezené počty vojáků, ale přitom jim docházejí vojenské síly. Ty neomezené počty vojáků jsou totiž 16. letí chlapci a 60. letí dědové.

Rusové mají všecko co potřebují, benzin, naftu, plyn a zásoby všeho, díky železnici, kterou Ukrajinci nezničili a ani zničit nemohou. Zato Ukrajincům teče voda do bot. Mohou skončit hladem a v zimě zmrznout, stejně jako mnoho Evropanů na Západě.

Ukrajinský premiér Denis Šmigal dokonce vydal varování Evropské Unii, že Ukrajina nemá dost peněz na vyplacení platů zaměstnancům a penzí lidem a prý aby pospíšili s tou finanční pomocí. Podle něho, Brusel má převést 9 miliard euro, které jim slíbili již v květnu. Takže EU, která sama je napůl zbankrotovaná a v dluzích má ještě platit celý obrovský, válčící parazitní stát? To přece nepřipadá v úvahu!

Šmigal řekl německým novinám „Frankfurter Allgemeine,“ že tyto peníze jsou teď to nejdůležitější a měly by přijít co nejdříve. Řekl: „Potřebujeme (tyto peníze) nutně, aby náš finanční systém přežil. Jestli to přijde jako půjčka, nebo dar, není tak důležité.“

Šmigal zkouší vytvořit nátlak a vyhrožuje humanitární katastrofou, která způsobí další obrovskou vlnu ukrajinské emigrace. Dožadoval se zabavování ruského majetku, který byl ve světových bankách a který byl Rusům zmražen. Dále žáká o 10 000 pojízdných generátorů elektrické energie a místa, kde by se mohli v zimě lidé ohřát.

Takže Západ musí napravovat co jejich špatné hospodaření a plánování způsobilo a musí se starat o základní potřeby obyvatelstva, což je samozřejmě záležitost vedení státu a jeho organizací. Jenže ukrajinská vláda si umínila namísto budování a péče o lid raději válčit a své lidi tím ohrožovat a podle toho to vypadá.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (25 votes, average: 4,68 out of 5)
Loading...
5 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)