11.8.2022
Kategorie: Ekonomika

Nic než sprostá krádež: Ropné společnosti vykazují rekordní zisky

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Nejen energetické firmy, ale také ropné giganty si nad astronomickými cenami mnou ruce. Vyšponované ceny v oblastech, které ovlivňují ceny potravin i veškerého spotřebního zboží – tedy ceny energií a ropy – trhají rekordy. A ruku v ruce s tím trhají rekordy i zisky energetických  a ropných gigantů.

Zatímco jejich vedení a akcionáři jsou za vodou, miliardy lidí upadají do chudoby. A bude ještě hůř, protože v zimě mají ceny ještě výrazněji vzrůst.

Je ovšem k tomuto zdražování jiný důvod než ten, aby se zejména západní svět dostal do tzv. „Velkého resetu?“ Tedy aby se přeměnil ve svět kde nikdo nic nevlastní? Podle všeho žádný jiný důvod k takovému zdražování neexistuje…

Statistický portál Statista odhalil, že velké ropné společnosti znásobily své zisky. Je tomu tak proto, že výrobní náklady ropy a plynu se nemění, ale díky různému vývoji „na trhu“ lze dosáhnout mnohem vyšších cen. Zdá se, že lidé ve světě pokorně přijímají falešná vysvětlení, jako je ukrajinská krize. Protesty jsou jen v několika zemích.

Skutečnost, že zejména globalistické megakorporace dosahují miliardových zisků, zatímco střední třída po celém světě chudne a nejchudší lidé se dostávají do exekucí, ukazuje jednu věc, na kterou se často zapomíná. Vlastní význam stavů je doveden ad absurdum. Ve skutečnosti mají vlády povinnost zabezpečit infrastrukturu a základní služby a chránit své občany. Ale je zřejmé, že mnoho vlád je ve spojení s globalistickými korporacemi a umožňuje jim pohádkově bohatnout, zatímco vlastní lid chudne.

Ostatně, pro příklady ani není třeba chodit do zahraničí. Všechny naše dosavadní vlády nám zajistily energetickou závislost – a tedy i drahé energie – a to i přesto, že například elektřiny se u nás vyrobí víc, než kolik jí potřebujeme. Naše země je tak zářným příkladem toho, jak vypadá třicet let trvající politika namířená proti občanům, ale pro  zájmy korporací. Přesto lid tyto politiky opakovaně volí.

Výsledkem enormně zvýšených cen ropy, plynu a elektřiny je masové ochuzování se současnými miliardovými zisky pro velké korporace, ale i pro státní kasu kvůli daňové zátěži.

Statista.com odhalil, jak vydělávají miliardářské korporace:

Statista vysvětluje v doprovodném textu:

Exxon, Shell and Co. dosahují rekordních zisků v důsledku vysokých cen ropy a plynu. Naposledy BP vykázala ztrojnásobení svého zisku. Energetický gigant Shell vykázal za druhé čtvrtletí zisk 11,5 miliardy dolarů – více než dvojnásobek oproti stejnému čtvrtletí loňského roku. TotalEnergies (Francie) také znásobila svůj čistý zisk. Podobná situace je u amerických energetických společností Exxon a Chevron.

To, co  lze pozorovat po celém světě, je rozsáhlé vyvlastňování lidí. Lidské bohatství je přerozdělováno korporacím, zatímco většina vlád nečinně přihlíží nebo dokonce tento odporný proces velmi aktivně podporuje.

V Bangladéši, některých afrických zemích, Velké Británii a Iráku proběhly skutečně ostré protesty proti cenám pohonných hmot. Zatím to nikam nic nevedlo. Zkaženost politiků údajně uplácených korporacemi, je patrná zejména v EU, kde některé vlády (jako ta naše) tvrdí, že se nedá nic dělat.

Jiné členské státy EU zavedly cenové stropy, jako MaďarskoŠpanělsko a Portugalsko, čímž ukazují, že vlády, které tvrdí, že nelze nic dělat, jen bezostyšně lžou.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)