22.6.2024
Kategorie: Multikulturní soužití

Německá klasika: Za kritiku násilníků horší trest než za hromadné znásilnění

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Opakovaně zde přináším příklady velmi bizarních soudních rozhodnutí, která padají v posledních letech v Německu. Teroristé a masoví vrazi, kteří končí jen nakrátko v psychiatrickém sanatoriu, vraždy ze cti klasifikované jako pouhé zabití, podmínky za hromadná znásilnění či loupeže a zanedbatelné tresty za útoky nožem.

To vše a mnohé další podobné rozsudky jsou již zcela běžné. Očividně jde o politickou objednávku.

Oproti tomu zde jsou totiž poměrně tvrdé nepodmíněné tresty pro několik lékařek, které vydávaly výjimky z nošení roušek či účelové věznění disidentů ve věznicích s nejvyšší ostrahou, v čele s Reinerem Fuellmichem.

Ve vězení skončil i větší počet lidí, kteří napsali něco „závadného“ na sociálních sítích, což je také příklad 20leté dívky, která se velmi opovržlivě vyjádřila k aktérům hromadného znásilnění 15leté dívky.

Za její zcela oprávněné vyjádření směrem ke skupině násilných obohacovačů skončila sice nakrátko, ale přece jen ve vězení. A to na rozdíl od většiny aktérů onoho znásilnění, kteří se vězení vyhnuli úplně.

Kolik důkazů o zvrácenosti systému je ještě zapotřebí? Mohlo by k podobným rozsudkům docházet ve skutečně právní společnosti?

Vzhledem k tomu, že dvacetiletá dívka urazila násilníka jako „nečestné násilnické prase a nechutnou zrůdu,“ byla nyní zbavena svobody na delší dobu než osm z devíti samotných násilníků.

Hromadné znásilnění v hamburském Stadtparku vyvolalo značný rozruch nejen proto, že 15letá dívka byla sexuálně zneužita a znásilněna devíti pachateli ve věku 16 až 20 let, ale také proto, že zemský soud v Hamburku uložil pouze jeden trest odnětí svobody a osm podmíněných trestů.

Nyní je tu nový skandál: Jak hlásí „Hamburger Abendblatt,“ okresní soud v Hamburku odsoudil 20letou ženu k delšímu trestu odnětí svobody než osm z devíti samotných násilníků – a to proto, že násilníka urazila jako „nečestné násilnické prase a nechutnou zrůdu.“

Zprávy na Whatsappu posílala reflexivně, když se dozvěděla o znásilnění 15leté dívky v městském parku, informovaly noviny o motivech 20leté dívky. Za urážky nyní dostává nepodmíněný trest: víkend ve vězení, což je více, než kolik dostalo osm z devíti obžalovaných.

Jeden z obžalovaných byl odsouzen k trestu odnětí svobody na dva roky a devět měsíců, zbylých osm obžalovaných dostalo podmíněné tresty.

Osm násilníků, kteří dostali podmínku, musí nyní každý odpracovat 60 hodin veřejně prospěšných prací. Jeden obžalovaný byl zproštěn obžaloby.

Tolik k případu, který ukazuje, že hromadné znásilnění je nyní v Německu považováno za menší prohřešek než kritika takového činu.

V tomto případě jde samozřejmě o souběh několika faktů, které přispěly k mírnému rozsudku: útočníci byli zčásti údajně mladiství (víme, jak je to s udáváním věku u těch, kteří nyní Německo obohacují) a jde také o „chráněnou“ skupinu, u které se podobné činy považují za projev kulturní svébytnosti.

Na druhou stranu je celkem jasné, proč byla odsouzena dívka za její vyjádření směrem k násilníkům: Slovně se dotkla vysoce chráněné skupiny a zřejmě v jejím případě seznali, že nepatří k těm mladým, kteří nadšeně vítají každé obohacení, které jim vláda do země přiváží…

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)