27.6.2023
Kategorie: Ze světa

Německá AfD historicky posiluje a má prvního zemského radu. A co na to vládní politici? Zakažte ji!

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Házejí ji klacky pod nohy, jak se dá. Sleduje ji civilní kontrarozvědka, a když mohou vůči ní vymyslet jakoukoliv administrativní a procesní levárnu, udělají to. Přesto tu stále je, už přes deset let bojuje o svůj pohled na svět. Její představitelé i členové čelí ostrému nátlaku včetně fyzických útoků, ale odmítají se vzdát. Bojují demokratickými cestami proti „demokracii“, jak si ji představují ti, co jsou u moci.

Proč ji tak nenávidí? No protože se chová jako skutečná opozice. Kritizuje vládní imigrační politiku, klimatické plány, které zadluží mnohé Němce, a taky hrozící chudobu. Kritizuje německé zelené šílenství, které se nebojí nazývat zelenou diktaturou. A to stačí na to, aby dostala nálepku pravicových extrémistů a cokoliv, co ji zničí mělo být správné. Ano, čtete správně. Tady chtějí velet šílení progresivisté a ideologové a AfD jim do toho hodila vidle.

Na rozdíl od našich představitelů, kteří se předhání v tom, čím nás v rámci bruselského „dobra“ zlikvidují dřív. Jestli aktuálně schválenými migračními kvótami (ano vím, že to samozřejmě žádné kvóty nejsou, tak ty potenciální vnucené příchozí berte jako metaforu), nebo právě Green Dealem, který jsme při našem předsednictví se slzou štěstí v oku pomohli prosadit.

A jak na to reagují ti slavní „demokrati“ ve vládě? No stejně, jak by rádi reagovali všichni současní vládnoucí „demokrati“. Stoprocentně to reprezentuje rozhovor s Dorothee Bärovou, místopředsedkyní bavorské křesťansko sociální unie (CSU), která málem s pěnou u úst řekla, že kdyby bylo možné AfD zakázat, „okamžitě by to udělala“. Není s takovým názorem sama. Jenže AfD je čím dál silnější a zakázat parlamentní stranu by tak bylo obtížně proveditelné.

Němci prostě nechtějí přijít o své domovy, nechtějí mít nepoužitelná auta, nechtějí být ve vleku genderového šílenství a nechtějí čelit další migračním vlnám. Nechtějí dál a dál zadlužovat Německo pro příští generace. A tak se AfD stala s 20% druhou nejsilnější stranou a teď získala poprvé i křeslo zemského rady, když porazila kandidáta CDU.

Lidé toho začínají mít plné zuby a drobky co jim hází od reality odtržené elity už jim přestávají stačit. Oni totiž na rozdíl od nich žijí reálný život. Bez ochranky, bez vysokých zdí kolem prominentních škol pro své děti, bez soukromých letadel, bez jistoty stálého příjmu ze státního. Racionalita začíná snad pomaličku probublávat skrz balast ideologických nesmyslů.

Nebude to lehké, ale snad se náš svět začíná posunovat směrem, na kterém byl po staletí budován. Pokud ovšem my budeme zavírat oči a čekat, až bude ještě hůř, tak tu prostě ještě hůř bude.

 

Jana Marková

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (30 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
3 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)