Nekorektní souvislosti

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

V Kanadě před nedávnem uveřejnili jednu odvážnou studii. Dotýkající se, poněkud nekorektně, ústředního tabu dnešní doby. Lidí takzvaně „jiných”. Její pozoruhodnost spočívala v tom, že výrazně vybočila z předepsaného, liberálního kánonu, nařizujícího psát o sexuálních menšinách pouze pozitivně. Její autoři si vzali na mušku umisťování tak zvaných trangender žen do ženských věznic a následné souvislosti.

Podle této studie 9 z 10 mužských vězňů, kteří se identifikují jako transgender ženy, bylo odsouzeno za násilné trestné činy a téměř polovina z nich byla delikventy sexuálními. Jinými slovy znásilňovači. Pěkných 41,6% z nich pak v té ženské věznici sedělo za vraždu. Většina (85 %) těchto „transžen” spáchala svůj násilný trestný čin, který způsobil smrt nebo vážnou újmu jejich obětem, na dětech (58 %) nebo na ženách (55 %). Zhruba 94% těchto trestných činů bylo pak spácháno ještě před přijetím nové, transgenderové identity, takže účelovost „sebeprezentace” pachatelů, jako žen nevidí jen hluchoněmý slepec. Nebo aktivisty zastrašený soudce…

Malý příklad? Tak třeba jistý Adam Laboucan. Vrah a pedofil. A snad prý i kanibal. Sedí za sexuální zneužití tříměsíčního chlapečka. Který to naštěstí s těžkým postižením přežil. Zmiňovanou vraždu spáchal Laboucan  o pár let dříve. Jako jedenáctiletý utopil tříletého chlapce. Protože však nebyl zletilý, přešel to kanadský stát bez trestu. Nebyla proti němu vznesena žádná obvinění … Teď tedy sedí (sadistický pedofil) v kanadském zařízení pro trestané matky s dětmi. Protože se prohlásil za ženu. A než by kanadská vláda riskovala nařčení z transfobie, kdyby snad úchylovi nevyhověla a jeho právníci to rozmazali, tak to radši ohrozí normální matky a jejich děti…

Podobně pokrokoví, jako v Kanadě, jsou i v některých státech USA. I tamější liberálně – progresivní praxi, umisťování trestanců podle toho, čím se cítí být, lemují houstnoucí excesy. Tak třeba jistý Ramel Blount, 33 let, který aktuálně vystupuje jako „žena” pod jménem Diamond Blount, dostal loni 7 let navíc za znásilnění spoluvězenkyně. Známý je i loňský případ trasgenderové ženy, která ve vězení oplodnila dvě spolubydlící. Tady nešlo o znásilnění, sex prý byl „konsenzuální”.  Nic to ale „pachatelce” nepomohlo. Sedmadvacetiletý hnusák, vystupující pod jménem Demi Minor, byl vzápětí poslán šupem do nápravného zařízení pro mládež Garden State – vězení pro mladé dospělé. Pozoruhodná je ale jeho drzost, s jakou si stěžoval, že během přesunu a okolo něj byl nejméně třicetkrát označen jako „on”. Což ho, podle jeho slov, strašlivě urazilo a proto to požene vejš.

O jak křehké a zranitelné chudinky se jedná, naznačuje i případ dalšího „ženského” znásilňovače, tentokrát z věznice v Illinois. Tmavý úchyl Andre Patterson, nyní zvaná Jamiah Monroe (30 let), je ve vězení od roku 2005, kdy byla obviněna ze zastřelení dvou lidí před holičstvím. Poté, co byla v roce 2006 převezena ze zařízení pro mladistvé, uškrtila svého spoluvězně ve vězení Cook County. Záznamy oddělení nápravných zařízení ukazují, že si odpykává trest za 11 trestných činů, včetně vraždy druhého stupně, pokusu o vraždu, tří případů těžkého ublížení na zdraví, těžkého ublížení na zdraví zahrnujícího vládního zaměstnance, dvou případů pokusu o žhářství s přitěžujícími okolnostmi, poškození vládního majetku a převozu kontrabandu do nápravného zařízení. No a teď v kriminále znásilnila. Kdo by to čekal?

Ovšem ještě o něco horší, než odpudivá osobnost Monroe, se ukázal charakter guvernéra státu Illinoi. Ten po velmi dlouhou doby blokoval převezení usvědčeného násilníka do mužského kriminálu. Kvůli obavám, aby snad, probůh, nebyl nějakými novináři nebo aktivisty osočen z transfobie. Až tak daleko jsme to dopracovali. Stát a jeho představitelé budou raději riskovat životy a zdraví běžných, průměrných obyvatel, než by se vydali hněvu (podivuhodně mocné) hrstky ječících nýmandů, aktivistů. Jako v té pohádce Císařovy nové šaty. Vypneme mozek, zavřeme oči a budeme všichni naráz souhlasně kývat, že stokilový, násilnický rabiját, který „ho má až po kolena” je ženou. Protože to říká a jeho křehké city nelze zranit pochybnostmi…

 Je ale velice nepravděpodobné, že by podobné excesy změnily pohled aktivistů, jejich spolků a mainstreamových médií na to, kdo je a kdo není ženou. Naprostá většina „lidskoprávních bojovníků” na tom nejnižším stupni se přece nebije za ty „jiné” z nějaké hypertrofované filantropie, či lásky k jinakosti. Ne, většinou jde o čirou, patologickou nenávist k „normálním” lidem, k jejich světu a hodnotám. Ve svatém boji proti mim jsou ti „jiní” jen vhodným beranidlem. Novináři to mají vesměs nastaveno podobně. O stupínek výše pak šéfíci velkých, nadnárodních neziskovek pojímají boj za práva nejrůznějších obskurních menšin jako takový docela slušný podnikatelský záměr, který jim umožňuje přijatelný vejvar při minimálním úsilí.

Někde o hodně, hodně výše, do toho totiž „někdo” stále sype peníze. Stamiliony. Miliardy. Jen tak. Pro dobro „zranitelných”, „křehkých” a „marginalizovaných”…  A jakousi podivnou shodou okolností tak činí jen a pouze tady. V naší, euroamerické části světa. Ostatní rasy, kultury, náboženství, světadíly a oblasti vynechává.  Proč asi?

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)