11.7.2024
Kategorie: Politika

Nejprestižnější vzdělávací instituce světa IMD: Česká republika má nejhorší vládu na světě

Sdílejte článek:

MILENA DOUŠKOVÁ

Tak co? Jak se vám líbí naše země ve světle ohodnocení od IMD? Ještě máte pocit, že nás tahle vláda vede dobře? Nevede a všichni to jednou pochopí.

Už se nám Fiala zase pochlapil a bijíc se do pýchou nadmuté hrudi, masíroval lidem mozky. Teda těm, kterým ještě zůstaly. Ti, co je nemají, nebo je prodali, nadšeně ucvrkávali blahem. Hodinu trvala ta šílená tisková konference, na které drze tvrdil, jak skvělých úspěchů „jeho vláda“, jak s chutí říká, dosáhla.

Jen kousek od Fialovy země, ve švýcarském městě Lausanne, měl tiskovou konferenci nejlepší vzdělávací ústav světa – IMD, kde se o místa derou ti nej manažeři a nej bankéři. IMD na konferenci vyhlásil výsledky své každoroční analýzy o konkurenceschopnosti jednotlivých zemí.

Jak dopadl náš borec profesor Fiala? Světový premiér Fiala nebyl pochválen, naopak byl tvrdě pokárán. Jak si to vůbec mohli dovolit? Naše média taktně mlčí. Nikomu se nechce píchat do vosího hnízda a tak mlčí jako vždy.

Ze zprávy IMD jasně vyplynulo, že za rok 2023 se Česká republika propadla o dalších 11 pozic v celosvětovém žebříčku, který měří konkurenceschopnost, digitalizaci, efektivitu státní správy a rozvoj moderní ekonomiky.

Fiala v tom nemá konkurenci. Je v něčem opravdu nejlepší – v tom, jak to brát hlavou přímo do pekla, ničit vlastní zemi, vlastní lidi, nechutně jim lhát a ani se při tom nezačervenat. Žádný jiný předseda vlády na světě není takový packal jako on. Nikdo nezničil vlastní zemi tak jako on a jeho vláda včetně poslanců. Všichni v tom mají prsty a všichni za to jednou ponesou vinu.

Poslední zpráva OECD to Fialovi nandala ještě víc. Podle ní jsou do ČR dováženi pouze nekvalifikovaní imigranti, kteří nám ekonomiku nezachrání. Naopak, ještě na ně doplácíme. Školství je tak špatné, že nezvládá vychovávat vzdělané budoucí zaměstnance, kteří jsou klíčoví pro nastartování ekonomiky. Špatná ekonomika váže všechny dostupné pracovní síly a ti musí pracovat za tak nízké mzdy, že si mnozí musí brát dvě práce a ani to nestačí.

Politici by chtěli, aby se rodily děti, ale proč by to mladí lidé dělali? Byty nejsou, školky nejsou, školství je k ničemu a mzdy žen, škoda mluvit. Drahota, hrozící další tiché zdražování, inflace a brzy i nouze o energie. To nejsou dobré vyhlídky. Proč by chtěli zakládat rodiny?

Máme tady samé montovny, které se už nevyplácejí. Pracuje tam nekvalifikovaná síla z imigrace, což opravdu nepotřebujeme. Berou nám byty, které pak nemáme pro naše lidi, naše státní infrastruktura je jim neustále k ruce, spotřebovávají nedostatkovou energii a potřebují velké množství úředníků, kteří jim musí pomáhat. Zaměstnávají naši policii, protože kde je migrant, tam není o konflikt nouze.

Tak co? Jak se vám líbí naše země ve světle hodnocení od IMD? Ještě máte pocit, že nás tato vláda vede dobře? Nevede a všichni to jednou pochopí.

 

Zdroj:  Nejprestižnější manažerská vzdělávací instituce světa vyhlásila Českou republiku za zemi řízenou v letech 2023-24 nejhorší vládou na celém světě.

Zdroj:  Minulý týden uplynul rok, co profesor Fiala vyhlásil svůj ambiciózní program “Restart Česka”, ve kterém slíbil, jak českou ekonomiku rychle zmodernizuje a pozvedne na světovou úroveň.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (35 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)