25.7.2023
Kategorie: Ekonomika

Nedotknutelnost soukromého majetku je prioritou vyspělé společnosti

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Mnoho našich totálně zmanipulovaných občanů projevuje radost ze zabavování majetku Rusů žijících či podnikajících u nás. Válka na Ukrajině se stala záminkou k veřejným krádežím konaným státem. Nechceme ani domýšlet, v čích rukách obrovské majetky skončí a za jakou cenu, nicméně nic neodůvodní tyto krádeže prováděné na celém Západu.

Jak už víme, speciální vojenská operace měla více důvodů ke svému vzniku a její průběh jasně ukazuje i po dvou letech zdrženlivost Moskvy. Kyjev mohl být dávno srovnán se zemí, Ukrajina obsazena i přes obrovské investice ze Západu a vojenskou pomoc. Nic z toho se nestalo. Samotní Ukrajinci na mnoha místech považují Rusy za lepší variantu než vládu Zelenského. Láska k vlasti projevovaná bojeschopnými mladíky z území sousedních zemí, kam utekli před nástupem do armády, přesně kopíruje ,,hrdou“ ukrajinskou povahu. Defraudace většiny zahraniční pomoci spojená s tamním režimem dosahuje obřích rozměrů. Zvěrstva, která Rusové na Ukrajině odhalila, tedy tajné laboratoře, obchod s dětmi a jejich částmi, terorizování civilistů v Donbasu, to vše je pro Západ ničím. Rusko je nepřítel, kterého je třeba se zbavit, aby nestálo v cestě plánům západních elit.

Zabavování majetku Rusům je ukázkou zvůle. Je třeba si uvědomit, že to je začátek, který bude mít pokračování. Je evidentní, že stát se nezastaví před ničím. Teď zabavuje majetek cizích státních příslušníků, kteří nic neprovedli mimo toho, že jsou Rusové. V budoucnosti se stejně budou chovat k nám. Celá digitalizace mnoha sfér povede nejen k totální kontrole všeho spojeného s naším životem a majetkem, ale umožní velmi snadno manipulovat se vším, aniž by to skutečný majitel dokázal ovlivnit. Ostatně jako vše v této oblasti. Příkladem jsou elektronicky prováděné volby, které navrhuje generál z Hradu. I to je varováním před směrem nastaveným současnými vládci světa.

Vraťme se k soukromému majetku. S jeho zabavováním má v současnosti zkušenosti policie odhalující různé druhy kriminality. Zde je třeba zvýraznit další krádeže státu, kterými jsou svévolně uvalované daně na vše, co má nějakou užitnou hodnotu, na práci, potraviny či třeba pohonné hmoty. Vzepření se odvodu těchto daní je považováno za ekonomickou kriminalitu, přestože za lumpy lze považovat spíše ty, kteří je vyhlašují. Stejně, jako všechny ostatní poplatky či naprosto uměle vytvořené emisní povolenky či další podvod v případu výhry v loterii. To vše je však pouze začátek. Momentálně se zdá, že vše směřuje k snaze veškerý majetek omezit či přímo utajenou formou znárodnit. Možností k tomu je plno. Zásadním krokem je jak digitalizace bankovnictví a měn, tak i vše svázané s režií za bydlení zdražit tak, aby se lidé nemovitostí zbavili. Podobné je to s automobily, kdy tlak na jejich sdílení roste. Přidejme nesmyslnou elektrifikaci dopravy, která předbíhá technologické možnosti.

Pokud vláda a bankéři tvrdí, že digitální měny zabrání rozvoji šedé ekonomiky, pak lžou. Ostatně jako skoro pořád. Nicméně omezení svobody a ztráta soukromí jsou pravým důsledkem veškeré této aktivity. A zásadně zlehčuje státu nejen kontrolu každého z nás, ale zároveň umožňuje trestat ty, kteří se postaví proti režimu. Případně se jakkoliv znelíbí. Třeba tím, že jsou úspěšní a nebezpečně oblíbení. Ruský majetek se stal snadnou kořistí, kterou si mezi sebou rozdělí dravci, ovšem jednou za ně účty můžeme opět zaplatit my všichni. Otázkou je, bude li ještě z čeho, když nic nebudeme mít. Maximálně tak vzpomínky na to, jak jsme něco vlastnili. Mimochodem, máte v pořádku všechny údaje na katastrálním úřadu? Pokud ne a budete tam mít jen malou chybu, na začátku příštího roku o nemovitosti dost možná přijdete. Tak se radši podívejte.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)