25.3.2023
Kategorie: Ekonomika

Nebinární a genderfluidní ředitel banky

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

Švýcarská banka Credit Suisse, která bankovní sektor a v návaznosti prakticky bezprostřední pak i politiky dovedla do stavu mrákot. Kolabovala, hrozilo, že ji vezme čert a spustí se tak lavinovitá bankovní krize. Švýcarská národní banka kolabující Credit Suisse odkoupila a tím trh uklidnila. Nejspíš jen na chvíli, v USA banky nemají čím zpevňovat své hliněné nohy a také to mají nakloněné. Generálním ředitelem pro strategické investování Credit Suisse byl Phillip Bunce. Známý též jako Pippa „Pips“ Bunce.

Pippa „Pips“ Bunce, aka Phillip Bunce, rád chodil do práce střídavě buďto jako muž Phillip, nebo pak jako žena Pippa. Snad podle nálady. Působil jako vedoucí strategických programů globálních trhů základního inženýrství a také jako spolupředseda programu LGBT Ally v Credit Suisse. Tam organizoval aktivity zaměřené na rozmanitost a začleňování a vytvářel vzdělávací školení o LGBT inkluzivitě na pracovišti. Taková milá Drag Queen pro bankovní sektor.

Přišlo i ocenění. Za ekonomiku stran programu globálních trhů? Ale kdeže. Financial Times ho v roce 2018 umístil na třicáté místo nejvlivnějších žen světa. Po obdržení ceny Phillip v roli Pippy řekl: „Jsem skutečně poctěno touto cenou a jsem hrdé na pokrok, který děláme směrem ke všem formám genderové rozmanitosti a rovnosti.” Phillip užívá neutrální zájmena, která neprozrazují pohlaví. Nuž.

V březnu 2022 dostal Phillip, aka Pippa, ocenění od British Diversity Award. Byl také veden v Top 10 inspirujících lídrů u British LGBT Awards. Čtvrté místo, tedy bramborovou medaili, si Phillip, občas známý jako Pippa, vysloužil svou činností opět u Financial Times na seznamu OUTstanding LGBT and Ally Executive List. V roce 2022 stanul Phillip i jako oceněný v programu LGBTQ+ Role Model.

Credit Suisse se snaží naplňovat politiku, kde sounáležitost je hodnota, kterou se banka snaží podporovat ve svých zásadách a školicích programech zaměřených na vzdělávání manažerů o inkluzivním vedení. Slova, která o sobě banka s hrdostí hlásala. Důležitost diverzity v bankách vidí právě i v oceňování Phillipa Bunce, někdy známého jako Pippa Bunce. Všechny rozhovory, které jsem s Phillipem / Pippou našel, se točily jen kolem genderových otázek, diverzity, dozrávání společnosti, inkluzi ve vedení bank, kolem práv LGBT a dalších podobných. V jediném z nich se neřešily globální trhy a ekonomika. Což by člověk od generálního ředitele nebo ředitelky jedné z velkých bank vcelku očekával. Asi marně. Jsem si jist, že jsem určitě nějaký minul, kde Bunce ukazoval svůj ostrý pohled experta na globální trhy.

Problém je, že když si zadám do vyhledávače jiné bankovní magnáty, ti v rozhovorech v drtivé většině skutečně řeší ekonomiku. Ne tak Bunce.

A teď jsem stál před otázkou. Napsat o tom? Nebo dělat tichou vodu? Protože poukazování na jistou prazvláštnost vývoje naší společnosti plnou inkluze a nenávistné lásky k bližnímu svému (nenávistné, pokud má člověk uštěpačné poznámky) se začíná brát téměř za hrdelní zločin. Ono uvažování typu – ne, neřeknu, že císař je nahý, ostatní by se mi smáli / by mě odsoudili. Proto radši tiše odejdu na inkluzivní školení a budu poslouchat, že pohlaví je sociální konstrukt a že jich je přes sedmdesát, nebo devadesát (čert aby se v tom vyznal a přepočítal to) a budu si prostě myslet svoje?

Je přece dobře, že už se takoví lidé nemusí skrývat v obskurních pajzlech s travestishow, teď už nám můžou dělat generální ředitele bank. A tak, jak zahanbeně před lety prchali do pajzlu si zatančit tajně u tyče, teď můžou hrdě chodit po bulváru, s hlavou vztyčenou vést banky. A je jedno, že ke krachu, když místo globálních trhů řešili svou zmatenost stran vlastního pohlaví. Důležitá je ta tolerance a jeho osobní pohodlí.

A teď může přijít to pravé obvinění – posuzuješ ty lidi podle toho, jak se ve svém pohlaví cítí, jsi nenávistný skřet. Ale já to hned obrátím a poukážu na to, že sám Bunce svůj život řídil podle toho, jak se cítil. Vlezl i do žebříčku stovky nejvlivnějších žen světa a prostě jim jedno sebral (ač místo vejcovodů měl funkční chámovody). Být ženou, nakrkne mě to. Ale to je vedlejší, dokonale. Musíme brát ohled na to, jak se cítil Bunce.

Ono nejde v zásadě o to, jestli se nějaký potentát doma převléká do ženských šatů a podpadkem drtí milencovu čéšku. Problémem je projevování soukromého sexuálního chování a jeho používání jako univerzálního etického standardu. A vnucování takového standardu veřejnosti jako nevyvratitelného. To je duševní porucha. Takového jedince sexuálně uspokojuje, že chodí na veřejnosti v ženských šatech. A já si nejsem tak úplně jistý, jestli bezpečnost bankovního sektoru má viset na tom, jestli je nějaký Phillip nebo Pippa dostatečně sexuálně ukojený. Teď vyvstává otázka, pokud až je to pozitivní tolerance, a odkud už kolektivní šílenství. Troufám, že se překláníme ke kolektivnímu šílenství.

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)