16.4.2024
Kategorie: Politika

Návštěva v Bílém domě fakt nerezonovala

Sdílejte článek:

RADEK SUCHÝ

Tak dnes mne hned rozesmál po ránu mistr Zdechovský. A sice svými ódami na návštěvu Fialy v Bílém domě. A hlavně svým postem o tom, že nikdy žádná návštěva českého politika v BD nerezonovala americkým tiskem jako ta Fialova. Zdechy, není to pravda. Už před půlnocí jsem si tady z toho včera dělal legraci. Krom pár nevýznamných serverů věc rozebírá mezi zprávami z domova jen The Washington Post. A navíc, všude, kde se dá pracně dohledat zmínka, je kopírován jen stručný text pro všechny noviny, tzn. tisková zpráva (u nás obdobně jako z pera ČTK). No a ta v podstatě popisuje jen to, že jsem byli pochváleni za nákup munice pro Ukrajinu.

Prostě realisticky … celý výlet Fialy a jeho suity byl mini odměnou za nákup stíhaček F35, nic víc.

Biden měl v ruce pár poznámek, přivítal Fialu jako zástupce Československa a kdyby se jej dnes zeptali, s kým a kde to seděl, bude tvrdit, že byl na večeři v Camp David s některým ze svých již mrtvých příbuzných. Tak nějak bude na Fialu “vzpomínat”.

Novináře víc zajímal irácký premiér a naše delegace málem vypadala jako součást jeho výpravy.

Celá ta legrace nás stála 150mld Kč a trvala něco přes hodinu. Referovalo se o ní (pokud vůbec) jako o návštěvě nákupčího munice pro Zelenskeho, a svoji důležitostí zapadla někam mezi zprávy o povodních v Afghánistánu a úrodou banánů v Ekvádoru.

ČT nám z toho udělalo spektákl na úrovni Ein Kessel Buntes a už dlouho jsem nezažil tak směšnou angažovanou žurnalistiku.

Prostě … návštěva to byla důležitá jen pro Petra Fialu a myslí si to navíc jen on, kluci a děvčata z jeho party a ČT s jejími hosty (Lukeš, Žantovský, Kolář).

O čem se jednalo hodinu za dveřmi bez novinářů se nedozvíme, ale lze tušit … naše zájmy to nebudou.

Zdechovský, my umíme číst i myslet, a víme, kdy byl a s jakým úspěchem v USA Václav Klaus, Miloš Zeman a jiní premiéři. A rozhodně to rezonovalo více. A ne jen ve Zdechovského hlavě.

Připojuji vtipné Zdechovského vyjádření i překlad strohé zprávy z amerického “tisku”.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (38 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)